Gaz mı ?

Zeynep12 soruyor: 8

Bir buçuk aylik bebegim hem anne sutu hem mama alıyor. Biberonda ve memede bazen ağlıyor emmek istemiyor gazını çıkarıyorum yine devam ediyor hep parça parça emıyor. Bi kerede doyarcasina mamasını bitirmiyor yada emmiyor. Fiskirarak kusma ilk zamanlar olmuştu su an yok. Zinco aldım iki gündür kullanıyorum degisiklik yok gibi. Bu gün parça parça uyudu. Uyanikken huzursuz ağlıyor kucakta bazen susuyor bazen susmuyor Geceleri iyi ama mamasını bitiriyor uyuyor. Gaz mı reflu mu acaba. Bir de yüzü bi haftadır sivilce gibi puturlu zeytinyağı suruyorrum sebamed yüz kremi ama hala geçmedi neden olabilir nasıl geçer ?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


trapper23

merhaba canım bebeğinin gazı için kullandığın ilaçları bence hiç verme .banada doktor kızım için verimişti .bi kaç kez verdim bıraktm .zaten işede yaramıyolar .boşu boşuna bebeklerimze ilaç vererek zarar vermeyelim .ne yaparsan yap o gaz sancıları mutlka yaşanıcak .zaten  3 4 aylık olunca kalmıyo .

yüzündeki sivilce gibi kızarıklıklar  bebeklerde oluyomuş.kızımdada vardı geçti.hemde her tarafı boynunun arkasına kadar .hiçbişey sürmene  gerek yok .ben inanılmaz derecede pimpirikli bir anneyim çok araştırıyorum ve soruşturuyrum . sağlıkla büyüt bebeğini canım 


Zeynep12

Peki bu emerken ağlama nedendir acaba gazını çıkarıp devam etsede aynı hepsini çıkaramıyor mu acaba yada reflu mu? Beslemek işkence oldu uykusunda iyi ama uyanıkken hep parça parça emıyor ağlıyor


cingan19

Hersey Zamanla düzelecek muhtemelen gaz sıkıntısı var ben bir hafta metsil kullandım iyi gelmişti ama içinde parAben varmış öğrendikten sonra kullanmadım:(yüzdemi kızArıkları çok dert etmiştim ben ama birzaman sonra kendiliğinden geçiyor dermatalog kortizonlu birleşen verdi ben kullanmadım iyiki de kullanmamıştım.


Zeynep12

Ne olduğunu hala anlamış değilim gecem güm acile götürdüm o kadar ağladı. Gidene kadar uyudu karnı rahat dedi Dr idrar tahlili yaptırdık bisey çıkmadı. Muhtemelen gazdir dedi. Dün iyiydi bugün yine az da olsa canı yanar gibi ağladı. Geceler iyi ama uyuyor gaz olsa gecede uyutmaz mı ? Ya da bu bebegin huysuzlugundan mı anlamadım.assi

Bugün şöyle bir şey öğrendim, denemenizi tavsiye ederim;


Bebeklerimiz ağlarken bir türlü sorunu bulamayız ya.. Çok önemli olan bir konu, kendilerini güvende hissetmeleri aslında. Ellerini ve ayaklarını sallarken kendilerini bir boşlukta hissediyorlar ve aslında tutunmaya çalışıyorlar. Kucağınıza ellerini ve ayaklarını tutacak şekilde almayı deneyin. Ben bugün tanık oldum ve inanamadım, anında sakinleşiyor bebek. Anne karnındayken en güvende olduğu ortam olduğunu düşünürsek, öyle iki büklüm..Doğruymuş..

Çok ciddi bir şekilde tespit edilmiş bir gaz sıkıntısı yoksa ilaç kullanmamanızı tavsiye ederim. Karın kasları güçlendikçe rahatlayacak. Bacaklarını karnına doğru hafif hafif bastırarak siz de yardımcı olabilirsiniz buna.

Kendi adıma kızımın bebekliğinde ben kucağıma alınca güven ortamını sağladığımı düşünürdüm. Ama geçmeyince gazdır odur budur derdim artık.. 

Bir de annenin kaygılarını ve huzursuzluğunu alır ve yansıtır bebekler. Siz rahat olun, sakin bir şekilde geçirmeye çalışın onunla vaktinizi.
burcuege

ilacı doktorunuz mu önerdi? biz gaz probleminden kıvrınırken bile bize, yapacak bir şey yok, ne yazık ki bebeklerde oluyor, ona yardımcı olun diyerek ilaç vermemizi önermemişti.

fışkırarak kusmuyorsa, reflü değildir, endişelenmeyin de demişti.

mama verirken hangi biberonu kullanıyorsunuz? gazı önleyen biberon markaları vardı? bizi biraz rahatlatmıştı o dönemde.

bir de, beslenme biter bitmez gazını çıkartmaya çalışmakmış altın kural..Minette

Gaz ile ilgili benim denediklerimi bir yazıda topladım.


renaissance

bebeklerde gaz sorunlarıyla ilgili güzel bir blog yazısı;

www.normalisgood.net/bebeklerde-gaz-sanicisi-gidermek-icin-oneriler


Cevaplamak için Üye ol