yabancı dil eğitimi,ama ne zaman

ekim_ soruyor: 4

Bu konuda ne düşünüyorsunuz,nasıl hareket ediyorsunuz?
Çocuk ne zaman bu eğitimle tanışmalı?Yani belli bir yaş sınırı var mı ?
Akımlar,görüşler,öneriler?
kreşlerde verilen yabancı dil eğitimi ?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ekim_

zeropoint,bu linkler çok işime yaradı,teşekkürler


alisim6161

bu dil konusuna gerçekten ben de çok önem veriyorum.Bir kere tvde duymuştum 3 yaşındaki bir çocuk 100 dil öğrenme kapasitesindeymiş.Ne güzel çocukluk çağında başlamak.İngilizce şuanda heryerde geçerli olduğu için ilk tercihim ama ilerleyen yıllarda başka dillerde neden olmasın.Oğlum henüz 22 aylık ama konuşması çoğu yaşıtlarına göre gayet akıcı bizim gibi uzun cümleler kurabiliyo ve derdini anlatıyor.Bizde kendi çapımızda ingilizce kelimeler kullanıyoruz cümleler kuruyoruz oda tekrarlıyor.Mesela what's your name ezberledi arkasından myname is ali bilgin diyebiliyo.Babası what's this diye soruyo arabasını göstererek oda this is a car araba diyor.Tabi onun harfleri çıkartışı bizim kadar düzgün değil r leri söyleyemiyo ama dediğim gibi gayet akıcı konuşuyor ve hemen kavrıyor.Nekadar erken başlanırsa okadar kardır tabi çocuğun algısına göre değişir.


EarlyEnglish

0-3 yaş gruplarında, çocukların beyinleri sünger gibidir. Yani onlara verilen her bir bilgiyi siz farkında olmasanız da beyinlerine çekerler.

Yabancı dil eğitimine, bebekler 6-7 aylıkken başlanabilir. Özellikle bu yaşlarda, İngilizce kavramlar, şarkı ve özel işaretler ile verilebilir. Böylece devamında gelecek olan eğitim için iyi bir temel oluşmuş olur.

Yapılan araştırmalar, erken yaşlarda İngilizce ya da başka bir yabancı dil ile tanışan, seven ve öğrenmeye başlayan çocukların ileriki yaşlarında diğer dilleri daha çabuk ve sorun yaşamadan öğrendiklerini göstermiştir.

Ancak şu unutulmamalıdır. Yabancı dil eğitimi, evde sadece şarkılar ve oyunlar ile verilebilecek bir eğitim değildir. Çocuğun zihinsel ve motor becerilerini geliştiren, onlara dili tanıtan ve sevdiren programlar doğrultusunda verilecek olan düzenli bir eğitim ile çocuğunuzun yabancı dildeki ilk adımlarını sağlam atmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için Türkiye'de bebekler ve çocuklar için eğitim merkezleri bulunan 3-4 tane program var.

Barış Akpınar Çocuklar İçin İngilizce: Türkiye'de geliştirilen bir sistem. 6 aylıktan 12 yaşına kadar bebek ve çocuklar için İngilizce programları var. İzmir, Bursa, Kastamonu'da temsilcilikleri var, ve yakın zamanda diğer illerde de açılacaklar. http://www.barisakpinar.net


ilknurarda

3,5 yaşındaki oglumun bu yıl dil ögrenmesini istiyoruz. İngilizce eğitim alabileceği bir kurs var mıdır İstanbul'da bilgisi olan varsa sevinirim.

Cevaplamak için Üye ol