İşi bırakacağımı nasıl söyliycem patrona

sehergil soruyor: 4

 İş değiştircem kabul edildim. Çok heyecanlıyım. Patrona ayrılacağımı nasıl söyliycem off akıl verin bana. Duygusömürüsü yapacaklar, beni üzecekleri kesin. İş teklifi geldi ben de değerlendirdim diycem. Daha iyi maaş. Burada kalsam 4 sene sonra alırım bu maaşı. şimdikinin %50fazlasını alıcam.
Siz olsanız nasıl söylerdiniz?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


mezguashe

Sehergil eğer senin yaklaşımın patrona da böyle olursa üzerler deee hatta vazgeçirirler de :) net ol. Hepimiz bir şekilde kazandığımız paraya ihtiyacımız olduğu için çalışıyoruz. Kimimiz maddi olarak ihtiyaç duyuyor kimimiz manen para kazanma üretme karşılığını alma duygusunu tatmin için. Sonuçta değerlendirmişsin senin için diğer işin DAHA olduğuna karar vermişsin. O kararlılıkla konuşup bu sonuçları hiç görmeyebilirsin.


sehergil

teşekküler cevaplar için.
haklısın mezguashe, iki yerin artılarını eksilerini kıyaslıyorum hala. Off kararlı olmalıyım.


ketrin

senelerdir çalıştığım alıştığım bildiğim bir yer ise, ben olsam böyle bir teklif aldım, ihtiyacımda var her çalışan gibi ve zor durumda kaldım deyip konuya girer onlardanda bir nevi bu parayı verirmi yada ona yakın bir maaş verrmi öğrenirdim. Eğer % 50 olmasada aldığım maaşın % 20 fazlasını verecek olsa alıştığım yerde kalmayı tercih ederdim. Aynı iş için başka yer bu maaşı veriyorsa, işveren olarak oda bunu gözardı edemez ve bulunduğu durumu anlar bence.


sehergil

Sandığımdan çok daha kolay oldu, sanki bunu bekliyor gibiydiler, zaten işler karışıktı.
Sebebini sordular fazla ücretle bir teklif aldığımı ve değerlendirdiğimi söyledim. Hiiiiiiç üstlemediler. Herkesin hakkında hayırlısı olsun. Cevaplar için teşekkürler.Cevaplamak için Üye ol