komşu sorunsalı :((

mert_mert soruyor: 8

oturduğum semtte pek tanıdığım kimse yok yan apartmanda çoçuğumla denk bir komşuluğum başladı 1 yıldır..ilk zamanlar hiç yoktan iyidir çoçuğum sıkılmaz diye düşünüyordum ama artık çekilmez hal aldı kadın.(29 yaşında) ilk zamanlar oğlum ufaktı hadi onunla uğraşmaktan pek vaktim olmuyordu muhabbete sadece kapı gezmesinde öle 1 saatliğine ev ziyareti geçiyordu şimdi muhabbet olunca anladımki yok yok bana göre değil yada benmi çok ince fikirliyim uyuzum anlamadım..bana yardımcı olun birkaç örnekle anlatıcam...

 1) sürekli ah beni kıskanıyorlar çekemiyorlar çöpe ne atsam kapıcı alıyor üstünde görüyom kadın çöpümü kurcalıyor anacım diye övünüyor..(ben o anlattıkça üzülüyom ihtiyacı var demekki çöpe atıcağına ver giysin kadıncağız hem madem onun senin kıyafetine ihtiyacı olmuş kimseye söleme kocana anlat evinde sır olarak kalsın ne anlatıyorsun herkese bu benim düşüncem)
 
 2)sürekli oğlumu eleştiri buluyor bu çoçuk neden koşmuyor sürekli bak benim oğlum hep koşuyor neden böle yürüyor neden ağladı neden hastalandı benim oğlum salıncağa bayılır seninki neden kuş peşinde böle sürekli ama herşeyde kıyaslamalar ..kii oğlumda bişide yok normal yani herşeyi hatta öle deyince ben bile oğlumda bişimi var diye kaygılandım ama yok yani öle bişi her yiğitin yoğurt yiğişi başkadır denkmi olmalı herşey tövbe tövbe..

3) ne zaman bana oturmaya gelse bir pislik çıkarıyor oğlum aç diyor çorba koyuyom yok yemez iştahı yok diyor amdem yemicek neden bana iş çıkarıyon ..oğlum bağırsa ayy kafam şişti diyip susturur oğlum az onun çoçuğu iteklese veya vursa olay çıkar ben her seferinde cici kardeş uyarırım hemen öper oğlum ama onunki vurunca ne uyarır ne ses eder kızmam ben oğluma pısırık olmasın bak seninki vurunca kinlendi der sevinir birde...

4 ) oğlumun uyku saatlerini bilir ama nedense hep oturmaları o saate denk getirir birkaç kez uyardım artık çoçuk uyuyor başka zaman gelsen çok uykusuz oğlun ses ediyor diye ondada suçlu oldum lafı tripi attı gitti ..

valla aklıma gelenler bunlar daha okadar çok şey varki ben çoğu kez sıonır koydum ama illa görüşüyoruz bişekilde sokakta camda karşılaşıyoz bilmiyorum ne yapıcağımı ama artık oğlumu kıyaslamalar filan yapması kendilerini prens prenses olarak görmeleri canıma yetti ne yapım akıl verin bana ..

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


CokBilmis

:))) "Görüşme" diyeyim kısaca. Camda, sokakta selamlaş geç. Sen ona gitmezsen, evine geldiğinde de "Çocuk uyuyor" dersen, bir süre sonra ayağı kesilir. Ayıp filan da değil. Herkes herkesle iyi anlaşmak zorunda değil. 20 senelik arkadaşlarımdan, çocuk olduktan sonra anlaşamadıklarım oldu. En anlaştığınız insanlarla bile hayatın her döneminde anlaşmak zorunda değilsiniz. Bazen harika kadınlar anne olduktan sonra çekilmez olabiliyorlar :)


maramara

hay allah gercekten can sıkıcı bır durum olmus ama bır de soyle dusun anan degıl baban degıl kardesın degıl. bır yerden sonra dıs kapının dıs mandalı :))) kendını bıraz gerı cek, davetlerını nazıkce gerı cevır; sana geldıgınde de musaıt olmadıgını belırt. dısarı cıkmam lazım de mesela. mıgrenım var de :))) at bişiler. gorusmek ıstemedıgın bırı ıle ılla küs kavgalı olmadan da mesafe koyulabılır. bazı ınsanları ayda 1 kez gorsen yeter :)) ona da katlanırsın ne yapalım. ınsallah tez zamanda bayan mukemmelden kurtulursunuz :)


cano

bence sende onun gözünde çekingen ve pasif kalmışsın.Bişileri ona ifade etmek istiyorsan cümlelerini kurarken ona hissettirerek yap.Mesela şu şu saatler oğlışumun uyku saatleri uyuması gerekiyor yoksa huysuzlaşıyor bu saatlerde ne kimseyle görüşebilirim nede telefon görüşmesi yapabilirim ki ben öyle yapıyorum apartmandaki insanlar bile kesinlikle zilime basmaz kapıma o saatlerde dokunmazlar çok acil bir durum varsa parmak ucuyla tıklatırlar .sen kararlı görünmelisin bence .çünkü hadi seni geçtim çocuğun bile etkilenebilir onların davranış ve sözlerinden.sen kararlı davranırsan bunu söz ve ifadeylede bi şekilde anlatabilirsen ondan sonrası onun düşüneceği şey.diğer yaptığı saçmalıklarıda gülerek geç .sen şimdi yanlız olduğun için sadece onunla görüştüğün için kendini ona mecbur hissetme .bırak belli  bir süre ara ver bi kafayı dinle baktın gene insana ihtiyacın oluyor yavaş yavaş mesafelli bir şekilde görüşmeye devam et.


DoRuK_DiLeK

ben olsam kesinlikle görüşmezdim. kendini sürekli öven insanlara karşı tahammülüm yok. ayrıca insanların onu ne kadar kıskandığından falan bahsediyormuş ilk aklıma bunlar için bunu söyleyen onların yanında benim için ne der diye düşünüp uzaklaştırmaya çalışırdım. ama çocuk için de arkadaş çok önemli. ama çocuğun psikolojisi kadar kendi sikolojin de önemli. benim sıpaya annem bakıyor ve orda kimsenin aile planlamasından haberi olmadığı için çok fazla çocuk ve çok fazla arkadaşı var. hafta sonuda biz ya parktayız havalar ısındığı için yada ben sokaktaki çocuklara ufak rüşvetlerle sıpayla ilgilenmelerini sağlıyorum işide yarıyor.esra_26

merhaba merhaba oda karşıdan bukadar aman aman


ozbel

pes bu kadar dayanman bile mucize bence komşuluk yapıcam diye ne kendini o kadına ne çocuğunu onun çocuğuna ezdirme vakit kaybetmeden bitir görüşmeyi 

bu arada benim bir arkadaşım vardı 7 yıllık ve onun çocuğu yok  yarın sana kahvaltıya gelelim ki onu  ben çağrırırm kahvaltıya çaya  bana he gel çocuğun evi dağıtsın demezmi bende ona şaka yaptım zaten evde yerim ben peynirimi zeytinimi dedim ve gitmiyorum ona artık ki çocuğumda karıştırmıyor gittiğim yere çocuğun suyunu meyvesini ve bir kaç oyuncağını da götürürüm çok üzüldüm böyle yaptığına ben


mert_mert

bayan çok alıngan birisi ve bişi denilse akşama hatta günlerce onu düşünür dert eden bir yapısı var..burda pek kimsesi yokmuş..bende bişi derim hastalanır çoçuğuyla kalakalır ben vebalini çekicem sebep olucam diye düşünür hep geri çekiliyorum.

 bir defasında olanı anlatayım ..oğlum çok hastalandı 6 7 gün geceledik ateşler yemek yememeler bilirsiniz bu gibi durumlarda yaşanılanları o kadar uykusuz ve halsizimki o aradı neyse çoçuk hasta filan anlattım günlerce hastayız filan gelme çoçuğunada geçmesin diye geçiştirdim ..ertesi gün sen çat kapı çık gel hemde uyku vaktinde oğlumun ve bende perişan olmuştum her uyuduğunda hemen bende uyuyordum ..valla hemen kapıdan çoçuk uyuyor zorla uyuttum ve hiç müsait değilim halim ortada dedim eee bende zaten oturmaya gelmedim kapıdan muhabbete gelmiştim ama yüzünde pek anlamsız niyetin yok deyip bir hışımla gitti lafımı bile edemedenn..o kadar hırslandımki ben hep ince ince düşünüyom çoçuğu uyur diye önceleri teli kısa çaldırırdım veya ziline en küçüçük basardım (ilk zamanlardan bahsediyom artık asla gitmiyom)ne bilim herşeyde böle ince düşünürüm ..ona msj attım durumumu izah ettiğim halde yaptığın çok ayıp dengesizlik yapıyorsun anlam veremiyorum artık sana diye..buna rağmen halen daha gelmeye çalışır görüşmeye ve aramaya çalışır bilmiyom ...

 he birde şöle bir durum var mesela bana geldiğinde hadi çoçuktur dersin ama çoçuğumun ne oyuncağı varsa oğlu eline ne sığdırırsa alıp gidiyor annesi gık etmiyor en sonunda pahalı bir oyuncağını alınca dedim onu babası aldı çok ağlar diye elinden aldım bana ayyy hiç. farkında değilim yoksa aldırtmam diye cvp verdi..ya bilmiyom ben asla başka yerden bişi almasına müsade etmem her zaman çantamda yeni bişiler bulundururum ki ağlama gibi bir durumda hemen susturucu onu çıkarırım hele hele öle göz yummam başkalarının eşyası olaki bizim eve gelirsede geri yollarım yani ..


paska

bence de derhal görüşmeyi kesin,anlattığınıza göre bu arkadaşlıktan zaten memnun değilsiniz bitmesi sizi rahatlatacak onun hissedeceklerinide fazla önemsiyorsunuz o onun sorunu anladığım kadarıyla ısrarcılığıyla yeni birini bulmakta zorluk çekmez.


Cevaplamak için Üye ol