eşten yardım bekleyip bulamazken ikinci çocuk?

aysesinemk soruyor: 7

oğlum 19 aylık hareketli zor ama katlanılamayacak kadar da yaramaz olmayan bir çocuk, ben de kardeşi olsun birlikte iyi vakit geçirsinler, oynasınlar vs vs isityorum ama şimdi bile işten yorgun argın gel, yemek evi topla vs vs derken eşimin rahat önemsemez tavırlarına kızıp oğluma bağırıyorum. Eşim bu varken nasıl ikinciyi düşünebiliyorsun diyor ve istemiyor ikinci çocuğu hem eşimi yardım etmeye ikna edip hem de oğluma iyi gelecek şekilde nasıl bi bebeğe daha anne olurum?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


omuralp_

Alıp karşına konuşsan.Sonuçta bu ikinizin çocuğu sen iş yaparken o çocukla ilgilenebilir.her şey düzene oturduktan sonra eşinle karar verebilirsiniz ikinci çocuğa.Tabi konuşmayla hizaya gelen cinstense biliryorsun erkeklerin birden fazla cinsleri var..:)


aysesinemk

sorarsan ondan daha çok yardım eden kimse yok ama sürekli bahaneleri var sürekli konuşuyorum ben de kendi dırdırımdan bıktım o denli ama işe yaramıyor, ikinci çocuğu istiyorum ama senden değil bile dedim ama pek umrunda değil, önemsediğimiz şeyler çok farklı birbirimizden iş ciddiye gelinbce de e seviyoruz biribrimizi diyip boşveriyouz ama pratikte sorunlar bitmiyo


sevfurkereym

benim eşim yardım ettiği halde ben yetişemiyorum.ilk 3 ay inanılmaz zor geçti.yalnızımda kimsem yok yanımda.anneciğim sadece 20 gün kalabildi.eşimde sadece akşamları tutuyor bebeği işim varsa eğer bazende yoruldum az uzanayım dediğimde ki bu çok nadir oluyor ve lüks oluyor biraz.2. çocuğa anca alışıp bi düzen oturttum desem yeridir.psikolojim baya bi bozuldu.hastaneden eve ilk geldiğim gün ben naptım nasıl cesaret ettim dedim kendi kendime.ha çocuklarımı çok seviyorum iyikide doğurmuşum onları.ama insan yetemediğini hissedince cidden çok zor oluyo heleki çalışan anneler için yardımcısı olmayan anneler için.akşamın olduğunu hiç anlamıyorum dinlenmek yok yorulmakta:)kendimi  yarış atı gibi hissediyorum bazen:))))ama bitiş çizgisi asla yok....ama herşeye rağmende onlarsız hayat olmuyo.bi bakışları gülücükleri herşeyi unutturuyor insana.eşinizin desteği olmadan bence zorlamayın.bebek olduktan sonra yardım istediğinizde sıkılıp bunaldığında sizi suçlayabilir.önce neden istemediğini öğrenin konuşun.inş istediğiniz gibi olur.aklıma gelmişkende şimdiki aklım olsaydı hiç dinlenmeden 1-2 yaş arayla yapardım 2. çocuğu:)))


dennis

cevapları okumadan yazıyorum; kimseyi kırmak, eleştirmek değil amacım. mutlaka istisnalar da vardır ama ben şuna inanıyorum: kimseyi değiştiremezsiniz. eşiniz kendiliğinden yardımcı olmuyorsa ne yaparsanız yapın olmayacaktır. istese de olamayacaktır. belki bir kaç gün elinden gelen çabayı gösterecektir ama sonra sıkılacaktır. ve çocuk büyütmek ömürlük iş. ayrıca anne olunca şunu da anladım ki, ne kadar yardımcı olan olursa olsun, ister eşiniz, ister anneniz, ister ücretli bir yardımcı ister hepsi bir arada; asıl sorumluluk annenin omuzlarında. işleri birilerine devretseniz de sorumluluk hissinden kurtulamıyorsunuz ve sizi asıl yoran da bu oluyor (ya da benim için böyle). o yüzden kimseye güvenmeyin derim; sadece kendinize güvenebiliyorsanız, tek başınıza ikisine de yetebileceğinize inanıyorsanız (ki bunu da başaran çok kadın var çevremde) yapın. "Elden gelen öğün olmaz; o da vaktinde gelmez" derler bizim oralarda; işte öyle. Hayırlısı olsun hepiniz için, sağlıklı günler dileğiyle...


ZeynepYenice

2.çocuğu düşünmek gerçekten çok güzel ama bir o kadar da yıpratıcı inanın, herşeye yetmeye yetişmeye çalışmak.. Benim eşim elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışsada 2 çocuğun sorumluluğu bile omuzlara yetiyor.. Tüm bu sorumluklarının yanında onların bi bakışları ömre yeter tabii ama annelik de bu heralde, durup dinlenmek yok hayat boyu..
çok iyi düşünüp çok iyi karar vermek gerekir..

 


aysesinemk

biraz daha beklemek lazım yani maddi olarak zorlanmadan çocuklara zaman ayıabilecek hale gelince daha klolayolacak gibi anlıyorum yazılanlardan genel olarak :)


urassmommy

benım eşimde yardım etmıyor bana o yuzden 2.cocuktada yardım etmesını hıc bekleme.yatılı bakıcı bularak yada bır yardımcı bu sorunu halledebılırsın 2 cocugu yaparsın.benım bebek 11 aylık olacak bu kadar kısa zamanda bır cocuk ıstersen ancak yatılı bakıcı bulman lazım dıyorum eşime.o da üşengec nerde  bulacakkta ben 2. yı yapıcam
Cevaplamak için Üye ol