Diş buğdayı yapan arkadaşlar

Demgul soruyor: 10

Dişlerimiz sonunda çıktı ve diş buğdayı yapıcaz hafta sonu kısmetse. Kurabiye siparişlerimizi verdik fakar şu süsleme işini barsaklarda tatlılarda kürdanda takılı olan etiketleri nasıl yaparız yada temin ederiz bilen varmı? Siz neler yaptınız diş buğdayınızda?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


nnunnis

http://annediryuregi.blogspot.com/2012/02/metenin-dis-bugday-partisi.html bu oğluma yaptığım diş buğdayımız fikir edinebilirsiniz belki.

Yine oğlumun 1.yaş gününde uğur böcekli süslemelerden kartonla yapıp uzun kürdana yapıştırmıştım.Blogumda yine bakabilirsiniz.


nnunnis

Ayrıca diş şeklinde kartonlar kesip üzerine birşeyler yazıp uzun çöp şiş kürdanlarına yapıştırabilirsiniz.


nilan

keyfekedersaatlerim.blogspot.com size faydali olacaktir.Demgul

Hepinize çok teşekkür ederim inş güzel olur herşey çocuklarımız içinElcino_mutluatolye

Kendisi de bir nurturia annesi olan Esra Hanım (www.ekotolye.com) size etiketler ya da hazirlamak istediginiz banner tarzi diger urunler icin yardimci olabilir


Demgul

Diş buğdayı yapan arkadaşlar peki ben kaç kilo buğday alıcam? Sanırım 30 u geçicek gelenler plastik bardaklarda vermeyi planlıyorum. Kuru yemişleri falan katsam mı yoksa dileyen dilediğini katsamı. Diş buğdayında ben böyleysem Allahım doğum günü sünneti... :))


nnunnis

canım ben yarım kilodan yapmıştım ve sanırım 10-15 kişi kadardık çok abartılı yapma zaten üzerine birsürü süsleme koyunca kap doluyor.750 gr yada en fazla 1 kilodan yap yenmezsede buzluğa kaldırırsın daha sonra değerlendirmek üzere.drusella

dişiniz hayırlı olsun :) pazar günü biz de kızıma diş buğdayı yapacağız.  diş kurabiyesi, süsleme vs düşünmüyorum ama diş şeklinde pasta olacak. buğdayı 1 kg aldık yukarıdaki yorumları okuyunca fazla göründü, en fazla 11 kişiyiz. tatlı ve tuzlu isteyenler için eklemeleri son ana bırakmayı düşünüyorum.


Demgul

Nnunnis teşekkür ederim. drusella sizede hayırlı olsun bizde pazar yapıcaz. Süslemeri ben evde fon kartonlarla yaptım.? Diş pastasını nekadara yapıyorlar acaba?Cevaplamak için Üye ol