Yatağımıza bitişebilecek beşik / karyola

Windy soruyor: 8

Oğlum şu anda bizim odamızda park yatakta uyuyor. Ama biraz daha büyüyünce aynı yatmakta istemiyorum ama yanımda da uyusun istiyorum. O nedenle yatağımıza bitiştirebileceğim bir karyola falan almak istiyorum ama nerden bulabilirim bilmiyorum? Yatağımız da bazalı oldugundan çok yüksek. Fikri olan var mı?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


asliheren

siparişimi henüz teslim almış değilim ancak ben de aynı niyetle mothercare karyola aldım.yatağın tek tarafındaki korkulugu kaldırıp yatağımla birleştireceğim inşallah.oluşacak yükseklik farkını ise bebeğimin karyolasının ayaklarınının altına bir şeyler! yaparak çözeriz diye düşünüyorum;tabi yetecek yükseklikte bir yatak bulamazsak.bulursak sorun yok.
turgayecrin

Ben kızımı 2,5-3 yaşına kadar bu şekilde yanım yatırdım.Boy farkına gelince hiç dert etmeyin daha iyi oluyo.Hem yanınızda uyuyo hemde kendi yatağı duygusunu algılıyo.Bu ilerki yaşalrda zor aşılanabilen bir duygu.Hatta bebeğinizi yatağına yatırıken herseferinde 'hadi bakalım sen kendi yatağında uyu bende kendi yatağımda 'diyerek yatırmanızı tavsiye ederim:)

 


ema

3 kişi bir yatakta özel hayat olmayacağını düşünüyorum ben karşıyım bu fikre.Seçim sizin iyi uykular..


CokBilmis

@ ema: Ben de kızım küçükken seni gibi düşünüyordum. 2. ayında odasını ayırmıştık bile. 23. ayında yanımıza geldi, hiç gitsin istemiyorum :) Ayrıca özel hayatı tek bir karyola ile sınırlamak da evlilik hayatı açısından hayırlı olmasa gerek :)ema

Ayyy çok bilmiş bensiz yapamıyon demi:)))))))


Windy

Çok teşekkür ederim. Ben de beşik bakıyım tekrar dediğiniz gibi. Aslında yabancı bir kitapta yatak ile bebeğin yatağını birleştiren bir aparattan bahsediyordu (bebek olur da iki yatak arasında sıkışma riski yaşamasın diye) bizde de var mıdır bilmiyorum.

Oğlum eminim şimdi ayırsam problemsiz yatar odasında ama bebeklik çağı şurda bikaç sene, hiç mahrum olmak istemiyorum bu zamanlardan :)


kiwi

Biz de oğlumla bitişik yatiyoruz besigin korkulugünu kaldırdık yatağa yanastirdik formini marka tavsiye ederim


pasiflora

ilk cocukta besik hayalimiz erken son bulmustu, ikeanin 70 cmlik besigine sigmayinca ve emzirme seanslari gece cok sik olunca genis bir kanepede yattik ikimiz uzun sure. ikincide bende yataga bitisik karyola aldim, insallah bu defa kullanabiliriz.


Cevaplamak için Üye ol