uykudan uyanırken anneyi göremeyince ağlama

lopikcim soruyor: 5

Bu da yeni çıktı:-( kızım her zaman anneciydi ama bu son zamanlarda iyice abarttı; uykudan uyandığında eğer ben yoksam başlıyor ağlamaya, ki çalışıyorum 4 aylıktan beri ablam bakıyor kızıma, hiç yoktu böyle huyları..Sabahları işe gelirken dramatik şeyler yaşamıyoruz, oyuna dalmış oluyor, bazen kucaklaşıp vedalaşıyoruz, öğlen eve gidiyorum..Hİç kandırarak ayrılmadım, nerden çıktı bu anneyi kaybetme korkusu bilmiyorum..Uyandığında tüm evi dolaşıp beni arıyormuş 2-3 gündür, ağlayarak:-( Sokakta bile sadece benim kucağımda olmak istiyor, babayı da istemiyor:-((( Ne yapmalıyım, bir pedagoga mı gitsek, yoksa normal süreç midir?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ra_she_de

lopikcim sanırım normal bir süreç ben çalışmadığım tüm gün evde olduğum halde birkaç aydır oğlum bana çok yapıştı. sürekli beni istiyor. banyo yapmayı çok sevmesine rağmen geçen gün babası yıkıyordu anne anne diye ağladı beni çağırdı. dediğin gibi bazen sürekli benim kucağımda olmak istiyor oğlum anne yoruldu babaya git biraz diyorum gitmiyor. 


lopikcim

sağol raşide, oldukça yıpratıcı bir süreç ama:-(


CokBilmis

Kapıya bir şeyler asmayı ya da evin bir yerlerine bir şeyler saklamayı deneyebilirsiniz.

Mesela sizi aramaya başladığında kapıyı açıp "Aaaa anne işe giderken sana bir sürpriz bırakmış." diyebilir. Ki bu sürpriz 2 adet elma da olabilir, yine de seviniyorlar :) Ya da sakin biçimde ayrılıyorsanız evin bir yerine birlikte bir nesne gizleyin ve "Bu bizim sırrımız. Ben gelince bunu beraber alacağız buradan" deyin. Bu da işe yarayabilir. Ama dikkat edin, herkesi tembihleyin, o nesneyi kimse olduğu yerden çıkarmasın, yoksa kızılca kıyamet kopabilir :)

Her gelişim aşaması için ayrı taktikler bulmak gerekiyor. Üstelik de her gelişim aşaması bir öncekinden daha zorlayıcı oluyor.


lopikcim

Deneyeceğim çokbilmiş, nesne düşüneyim, onun sevdiği bir şey olsun ki ilgisini çeksin..Teşekkürler :-)


selenn

lopikcim benim kuzumda aynı anne der başka bişey demez herşeyi benimle beraber yapmak ister inş. geçicek buda bi süreç kafana takma derim...Cevaplamak için Üye ol