Sabiha paktuna keskin'in son çıkan "7/24 anneye güvenle bağlanma" hakkında ne düşünüyorsunuz?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


ece_g

Benim görümcemin oğluna da bu çocuktan birşey olmaz demişti ki kadın öğretmen ne kadar yıkılmıştı,bence yeğenimizin duygusal zekası çok yüksek ben de bir öğretmen olarak bunu net görüyorum ama o kadın bu kadar uzmanken hiçbir şey göremedi ama çok zenginlediği de kesin bu sayede..


tiara

Kendisi ped. nörologdur, bu konularda yetkinliği yoktur. Branş dışı hasta gördüğü için türk tabipler birliğinden ceza almıştır. Daha fazla bir şey söylememe gerek yok herhalde..Bu kadından çocuk psikiyatrisine dair öneri almak evinizdeki tesisatı elektrikçiye yaptırmak gibi bir şey aslında..


denizirmak

Ben de maalesef bir kitabını alıp okuma gafletinde bulundum ve daha sonra o kitaptan nefret ettim.Kesinlikle tavsiye etmem...


CokBilmis

"Bu çocuktan bir şey olmaz" da ne demek?

Tarzdaki kabalığı filan geçtim (kendisinden beklenen bir uslup bence), bu laf ne anlama geliyor?

Bir çocuktan ne olmasını bekliyoruz ki biz? Ne demek "bir şey" olmaz? Hiçbir iş yapamaz anlamında mı? Zekası düşük anlamında mı? Yeteneksiz anlamında mı? Ne anlamsız bir söz!

Bu mantıkla o zaman özürlü doğan çocukları atalım gitsin, nasıl olsa o çocuklardan "bir şey" olmaz! Bu nasıl bir zihniyettir, nasıl bir insanlıktır?
annevebebisi

Kendisinin cocugu var mi?


CokBilmis

Varmış. Kariyer yapmak adına çocuğu 3 yaşında 1 sene mi, 2 sene mi ne Türkiye'de bırakıp yurtdışına gitmiş.

Artık güvenli bağlanmış mıdır kendisine çocuk bilemiyorum.


asna

verdigim linkte su yorumu okudunuz mu:

5 ay önce

elini bile tutmadığı çocuğa, tanı koyan bu kişi, gelişim geriliği olan anne ve babaya çocuğunu bir kenara bırak ve hayatına bak diyebiliyorsa ben bu doktoru sorgularım. 7 ayrı prof un aynı kanıda olduğu gelişim geriliği olan çocuğuma bun
dan hiç birşey olmaz. bir bakıcı tutun ve yaşantınıza bakın diyebildi. ben kızımı yurt dışına bile götürdüm.geçdiğimiz cuma akşamı ona sadece kızımın göstermiş olduğu ilerleme safhasını hızlandıra bilirmiyim düşüncesiyle gittim . bana yapılan yorumsa rus kadınlar böyle çocukları öldürürmüş, kuşlarsa yuvadan atarmış........ üstüne üstük bu öneriler için acımasızca 550 tl. alabildi.

http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/c4a1af7f-87bf-45b8-8c46-9ec20150db5c/4/nerede-kaldi-guven-prof-dr-sabiha-paktuna-keskin-CokBilmis

Tövbe tövbe! Ben sinirimi beyan etmek için "atalım gitsin o zaman" demiştim, kadın ciddi ciddi söylemiş meğerse. Faşist midir, nedir?


asklepios

Bir hekim ve anne olarak, bu kadının şarlatan olduğunu düşünüyorum...Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Siyah nokta 1

ozlemhira 2Y
Son: ayazlali,

Mama yememe 1

mayada 3A6Y
Son: emineaslihan,

Devlet ilkokulu 0

Uykuya dalma problemi 11