beslenme

handey soruyor: 3

fikirlerinize ihtiyacım var
sanki bir yerlerde eksik bir şey var gibi rahatsız oluyorum.kızımın öğünleri 9 aya kadar şu şekilde ,acaba siz nasıl beslenme programı uyguluyorsunuz???
herkese sevgiler
sabah 10 kahvaltı ekmek peynir yumurta sarısı pekmez
öğle 1 - 2 sebze çorbası
akşam üstü 4  yoğurt ya da meyve
 akşam 7-8 gibi hipp yulaflı mama
sabaha karşı 5 de devam sütü

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


gokcee

kahvaltı bizdede yumurta ekmek peynır ve aptamil karısımı;ama ben 3 günde bir yumurta sarısı ve labne peynırıyle omlet yapıyorum ve keremin cok hosuna gidiyor.oglen aynı ama biz aksamda corba ıcıyoruz bu doktorumuzun öğüdü..yulaflı mama;pirinc muhallebisi ve devam süyünü dönüşümlü olarak uyku öncesi veriyorum.gece de cok uyanır ve aglarsa yıne devam sutu verıyorum..acıkcası monoton beslenme duzeni benide cok rahatsız edıyor ve arada kendıme gore mantıga uygun bazı degısıklıkler yapıyorum.bizimkş bizim yedıklerimizede cok sulanıyo yada kraker veya biskuvi tarzı seylere bayılıyo oyle zamanlarda bırde muhallebı vermıyorum mesela;geceyi devam sütüyle kapıyorum.


ceylanr

Hande bizim menuye Cok benziyor ama ben anne sütü ile yoğurt yaptığım için tek basına yenilebilir birsey olmuyor. Cok sulu. Meyvenin icine katıyorum. Bu aralar sebze çorbasını aksama doğru da vermeyi denedim ve başarılı oldum. Ama gece cok uyanıyor 4-5 kere. Bu yüzden bende de eksik birseyler var hissi oluyor. Doktor kilo aldığını uyanmasının güçlü emme istegi ve anneyi çağırmak olduğunu söyledi. Bir de muhallebiyi nasıl yapiyosunuz anne sutu ile yapılabilir mı acaba?


handey

dün doktora götürdüm ve bu menü ile 20 günde 700 gr almış demek ki eksik birşey yapmıyorum diye düşündüm artık
benim anne sütüm olmadığı için muhallebi yapmıyorum anne sütü ile
ben 7 8 gibi verdiğim yulaflı mama gece 5 e kadar götürüyor onu yani 1 kere kalkıyoruz ceylan,uykuya da ihtiyacı var o da bir besin sonuçta.
hayata katılıyorum yavaş yavaş tattırmak gerekiyor ve değişiklik şart
omleti deneyeceğimCevaplamak için Üye ol