Geceleri yatarken çocuklarınıza çorap giydiriyor musunuz?

zeynep_bartu soruyor: 10

Arkadaşlar, eşim karşı çıkmasına rağmen ben oğlumu çorapsız yatırmaya cesaret edemiyorum, çünkü çok üstünü açıyor. Siz nasıl giydiriyorsunuz, fikirlerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Yasemina

Ayaklı gece giysisi şeklinde uyku tulumu giydiriyorum (penye) , uzerine de onden fermuarlı kolları acık bir ikinci uyku tulumu (pamuklu). Coraba gerek kalmıyor.


blackcrow

giydirmemek daha doğruymuş ama ben kendim de giyiyorum, kuzuya da giydiriyorum kışın.


sevdamefem

Bir yaşına kadar ayaklı uyku tulumu giydirdim.çok uzun bir süredirde gece yatarken çorap giydirmiyorum.


yuksel_

biz de ayaklı tulumlardan giydiriyoruz, çok daha rahat ve pratik oluyor. Ama eğer tulum değil de normal pijama/eşofmanla yatırdıysak ve hava çok soğuksa çorap da giydirirdim geçen sene.  


ekim_

ilk sene uyku tulumu ile idare ettiğim için çok soğuk havalar dışında çoraba gerek kalmadı.ama artık ayaklı tulum giydirmek pek mümkün olmuyor,çorap giydiriyorum.Neslihan

Simdilik tercih etmiyorum. Polar battaniyeyle ortuyordum :( Artik onu da kullanamayacagiz. Ara ara kontrol ediyorum elleri, ayaklari, burnu sogukmu diye. Zaten butun gun corapli. Biraz hava alsin diyorum. Bir de Doruk'ta kucuk capli tirnak batmasi var. Bu yuzden de tercih etmiyorum. Simdilik.


senayc

http://www.nurturia.com.tr/questions/591bf9ca-a37b-4d82-96c8-9d51011a6199/1/giyinmecorap

bir bakabilirsiniz, geçen kış epeyce konuşmuşuz bu konu üzerine,bana da nostalji oldu:)


Gunes

bende üzerini örtmediği için giydiriyorum ama kızım çıkarıyor. uykusunda bile olsa sabah çıkmış oluyor.deniss

geçen hafta sağlık ocağına gittiğimde ufaklığın ayağında ayaklı tulum vardı. doktor dediki bunun içine çorap giydirin çok çabuk üşür ayakları bebeklerin. benim bebeğim sizinkilere göre daha küçük ama paylaşmak istedim.


_Merve_

ben gece giydirmemek gerektiğini duymuştum ama nerden duyduğumu hatırlamıyorum.Soğuk da olsa giydirmiyorumm..Sadece yatmadan önce soğuksa ayakları önce bi şekilde ısıtıyorumm.Sonra uyatırıyorumCevaplamak için Üye ol