Araba yükselticisi hakkında fikir

ankarali34 soruyor: 10

Oğlum bu yaz 5 yaşını dolduracak, 18 kilo şu anda.

nisanda da bir bebeğim olacak, araçta iki koltuk olması çok mümkün değil o nedenle oğluma yükseltici mi alsam diye düşünmeye başladım. Ama 30 TL den başlayan da var 100 TL yi aşan da. kullanan ve marka yada özelliği şu olmalı şeklinde tavsiyede bulunabilecek olanları bekliyorum :)))

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


berlindenbirseda

Yükseltici alacaksaniz mutlaka kolcakli bir modeli tercih edin, kemerin Allah korusun bir kaza aninda yukari kayip karin yaralanmalarina sebep olmasinin önüne gecmek icin kolcak elzem.


ankarali34

Kolçak dediğiniz yanlarındaki değil mi? yani bazı koltuklardaki gibi öndeki parça değil. İnternetten baktım modellere sadece, kolçaklı görünenlerin bazıları sanki bez gibi duruyor. Acaba hepsinin içi sert malzemeden mi bilemedim. Hafta sonu bikaç mağazaya bakayım diyorum.


berlindenbirseda

Evet, yanlardakini kast ediyorum.


fatmagunes

Eğer oğlunuz arabada uyuyorsa yükseltici tavsiye etmiyorum, biz denedik rahat edemedi oğlum.


ankarali34

Ben de aynı tedirginliği yaşıyorum, oğlum gündüz evde ve okulda uyumuyor ama yolda mutlaka uyuyor, ama hem koltuk hem bi süre anakucağı sonra 2. koltuk da arabada nasıl olacak bilemiyorum. arabamız zaten HB tipi. teşekkürler fikirleriniz için berlindenbirseda ve fatmagunesberlindenbirseda

Koltuk konusuna girmek istememistim, ama nacizane ben de olsam yükseltici yerine yasina uygun bir koltuk alirdim, hem konfor hem de güvenlik acisindan. Arkaya siz de oturmayacaksaniz iki koltuk niye sigmasin ki?


ankarali34

İki koltuk sığar elbette ama ne bileyim arkayı tümden kaplamak istemedim. Bazen oturmak gerekebiliyor başkası da ekleniyor gezinize vs. öyle düşünürsek koltuğu uzun bi süre daha yeter oğluma 9-25 kg olanlardan almıştım. sıkışma gibi bi sorunu yok. ben sadece daha ferah olur mu dedim ama yükseltici benim de çok kafama yatmıyor güvenlik açısından. bakalım...


ayberke

Kesinlikle güvenlik açısından yükseltici tercih etmez ve yaşına uygun gerekli testlerden geçmiş koltuk alırdım.

Arka koltuğü unutmak pahasınada olsa güvenlik en önemlisi.akasya2213

gulten06 uzun yol yaptığımız için ben de o arka koltuğun komple dolu olmasından feci sıkılıyorum. bir de çocuk en fazla 2 saat oturuyor . 10 saatlik bir yol düşünün kalktığı an koltuktan sıkış sıkış hiç güzel olmuyor.


ammmaaa..... bir süre daha idare etmek zorundayız. çünkü en güvenli seyahat koltukla.

sevgilerimle


Basak

Bence oğlunuz yükselticide oturmak için daha küçük, büyük oğlum 8 yaşında hala koltukta oturtuyoruz. Sadece yer kazanmak için böyle bir seçenek düşündüyseniz, yükseltici de alsanız, 1 koltuk + 1 yükselticinin kaplayacağı alanla, 2 koltuğun kaplayacağı alan çok değişmeyecek. Her halükarda, arkaya 2 çocuğun arasına birinin oturması pek mümkün olmuyor. siz muhtemelen tek çocuklu zamanlarınızda, ilk çocuğunuzun bebekliği döneminde arkada onun yanında oturduğunuz zamanları hatırlayarak, yine arkaya oturma ihtiyacı duyacağınızı düşündüğünüz için böyle bir çözüm bulmak istiyorsunuz. Ama 2 çocuklu olunca siz de, çocuklar da anne-baba önde, çocuklar arkada oturur düzenine alışacaksınız. Çekirdek aileniz dışında bir kişi daha sizinle birlikte tatile vs. gelemiyor ama yapacak birşey yok, yükseltici de olsa araya oturan kişi uzun yolda rahat edemez, ancak çok kısa süreli şehiriçi yolda idare edebilir. Kırılmazsanız, sırf biraz daha yer kazanmak için güvenlikten ödün vermeyin derim naçizane. Büyük oğlunuz da oturabildiği kadar koltukta otursun, muhtemelen koltuğunuz 9-36 kg' dur zaten, o koltuğa da bebek daha oturamaz, anakucağını bağlamanız gerekir.
Cevaplamak için Üye ol