5 aylıkken hasta olan

sevcanvet soruyor: 6

bebeğim çok ciddi bi hastalık toplusu geçiriyor, öksürük, balgam, burun akıntısı , ishal... endişem şu bu aylarda akciğer enfeksiyonu geçiren bebeklerde ileride kalıcı bronşit olduğunu duydum böyle bir problem yaşayan varmı sizce bebeğimde kalıcı hasar bırakırmı?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


asyaperi

akcıger enfeksıyonu teshısı kondumukı yoksa soguk algınlıgımı bence endıselnmene gerek yok nne sutu alıyor bagısıklıgı guclendıkce hastalıklarla daha ıyı mucadele etcektır bırde ben su sakınan goze cop batar lafına cok ınanıyorum nkdr aman usutmesın evden cıkmayım aman usutmesın evı sıcak tutım ustunu kalın gıydırım dedıkce daha cok hastlanıyrlar ben artık onun ıcın bıraz rahat davranıyorum bnce sende endıselenme en kısa zamanda ıyılesır bebıs


pinarelif

selam, kızım 6 aylık. bizde öksürük ve burun akıntısıyşla geçirdik bu ayı. salgın var ve korunmak imkansız gibi. bence de çok takmamalı. doktora gittik, prospan diye şurup niteliğinde bitkisel bir ilaç verdi, o iyi geldi. bir de bu tür hastalıklar zamanla geçiyor, şak diye geçmiyor.


CokBilmis

Akciğer enfeksiyonunu nefes verirken hırıltı çıkarmasından anlıyorlar. Var mı hırıltı?


sevcanvet

yok cokbilmişcim sanırım henüz o kadar aşağıya inmedi, ama balgam, öksürük, sümük şeklinde gidiyoruz, bugün içim biraz daha rahat, doktor 10 güne tamamla antibiyotiği birşey olmaz dedi..


1sehzade1sultan

ah şu antibiyotik düşkünü doktorlar bende kendi druma götürdüm ciğerler temiz kulak temiz ateş yok sümük yok sadece öksürük var ama antibiyotiği kullansın geçer dedi geç-me-di cabası öksürük ilerledi grip oldu göz nezlesi oldu aradım hemen hımmmmm anlamadım şimdi niye oldu ki dedi kapattım tlfonu suratına gittim başkent ünv bir dr a tavsiye üzerine durumu daha ağır olmasına rağmen kızıma sadece bitkisel bir balgam söktürücü şurup verdi grip içinde bol sıvı bol meyve dedi gönderdi ve çocuğum iyileşti !


CokBilmis

Obareyyy, enfeksiyon yoksa antibiyotik ne işe yarayacakmış? Bu ilk sorum.

İkinci sorum: Ateş var mı? Ya da var mıydı?Cevaplamak için Üye ol