Oto koltuğumuz çok terletiyor!

batuhaninannesi soruyor: 10

Britax römer king plus oto koltuğumuz var.Havlu kılıf kullanmamıza rağmen oğlum her yolculuk sonrası su gibi ıslanmış olarak kalkıyor koltuktan.Resmen ıslak oluyor çocuğun kıyafetleri.

Aynı sorunu yaşayan ve çözüm yolu bulan var mı?

Bu soruyu cevapla


63 Cevap


gulsum

süper bir soru oldu çünkü bizde tam yeni aldığımız koltuğun kılıfını değiştirmek üzereyiz siz hangi kılıfı kullanıyorsunuz birde kılıfından memnun olanlar olmayanlar yazarsa çok memnun oluruz, yardımcı olması açısından kılıfların linkinide gönderiyorum bizim ki (Hıgh Lıne Natasha)
http://www.britax-roemer.com/new-collection-2010


elvan

aynı problem bizde de var. kılıf pek takmak istememiştim açıkçası hani yanmaz özelliği kaybolmasın oto koltuğunun diye. koltuklar çocukları çok sarıyor. pek çok koltukta aynı sorun yaşanıyordur diye düşünüyorum... çözümü ben de merak ediyorum...

edit : biz de römer duo plus kullanıyoruz..


Neslihan

Biz maxi cosi kullaniyoruz ama Doruk'ta cok terlemis olarak kalkiyo. Cocuklar zaten normalden fazla terliyolar ondan sanirim. Bir de yanlari da kapali sonucta. O yuzden de ekstra terliyor olabilirler. Koltuk ya da kılıfıyla alakası yok bence.


MineAda

Britax römer king plus  evet bizde de aynısından var biz de havlu kılıf kullanıyoruz. Ama kızım su gibi oluyor. Bir çözüm mükkemel olur.


batuhaninannesi

 Gülsüm biz trendline maxim kullanıyoruz ve vıcık vıcık kalkıyoruz koltuktan.

Neslihan kraft gibi markaları kullanan arkadaşlarım bunlardan şikayet etmediler.Yanmaz özelliği mi acaba bu kumaşları böyle yapıyor diye düşünmüyor değilim.

Elvan ve Mineada ben de heyecanla bir çözüm bekliyorum.

Elvan boşyere havlukılıfa dünya para vermemekle iyi bir karar vermişsin.Uyduruk,son derece uyduruk bir kılıf 75 tl.Burcu

elvan merhaba,
bizde bir kaç gün önce koltuğumuzun siparişini verdik nihayet...bizimki de duo plus isofix modeli..sizinki de aynı mı? menunmusunuz,sence doğru seçimmi yaptık..koltuğunuzun avantajlarını ve dezavantajlarını ( varsa) yazarmısın ? ayrıca havlu kılıf alsam mı?


EmineKartal

Beyza zaten çok terleyen, çok sıcak olan bir çocuk. Onun için araba koltuğunda (daha önce de ana kucağında) çok terliyor. Uzun yolculuklarda annelerden kalma yöntemle ince bir tülbent seriyorum ben koltuğun üstüne ve kafasının denk geldiği yere gerekirse de sırtına terledikten sonra...
Bence havlu kılıf daha fena terletir. En incesinden tülbent, şilebezi gibi bir kumaş olmalı ki ayrıca o da terletmesin çocuğu derim ben.


mesecina

arkadaşlar oto koltuğunda terleme problemi çoğu çocukta oluyor sanırım, ayrıca kızım uykuya daldığı ilk 1 saat içinde de çok terliyor... Benim çözümüm terlemeden evvel ter bezi koymak! yatarken ensesine, yolculuktan evvel de sırt ve ensesine bez koyuyorum, terlediği  zaman bez çekiyorum...fatos

Aynı sorun bizdede var. Römer King Plus bizimki de. Havlu kılıf aldık ama hala geçirmedik. Yorumlardan anlaşılan pekde faydası olmadığı. Hiç geçiripte yanmaz özelliğini yok etmenin anlamı yok sanırım.


yasemin_ekin

sanırım sorun uzun süre hareketsiz kalmaları. Düşünün, arabayı kullanana, yan koltukta oturanda ndaha çok terler çünkü sıtrı ile koltuk devamlı temas halindedir.

Bizde de römer king plus var. Bizimki de çok terliyor. Daha once de bebe-confortun ana kucagı vardı -eski bir modeli- onda da çok terlemişti. Sevi bebenin aparatı ile daha çok terledi gibi geldi. aomer'in dedigi yastık kılıfını denedim,, bir şey pek değişmedi. Mesecina'nın ve EmineKartal'ın yaptığı gibi yapıyorum.  Arabadan inmeden önce üstünü değiştiriyorum ki molalarda terli terli rüzgar yemesin .

Aslında Mesicina'nın dediği gibi terlemeden önce tülbent koymak daha mantıklı. Terlediği zaman yeni bezle değiştirebiliyoruz. Sanırım en son yolculuğumuzda öyle yaptık.Cevaplamak için Üye ol