Oto koltuğumuz çok terletiyor!

batuhaninannesi soruyor: 10

Britax römer king plus oto koltuğumuz var.Havlu kılıf kullanmamıza rağmen oğlum her yolculuk sonrası su gibi ıslanmış olarak kalkıyor koltuktan.Resmen ıslak oluyor çocuğun kıyafetleri.

Aynı sorunu yaşayan ve çözüm yolu bulan var mı?

Bu soruyu cevapla


63 Cevap


gulsum

hangi kılıf markası kullandıklarınız aşağıdaki linkten bakıp bilgi verirseniz çok sevinirim çünkü kılıfı değiştirmek üzere yiz çok yardımcı olursunuz http://www.britax-roemer.com/new-collection-2010


yasemin_ekin

gulsum, biz aldıgımızdaki kılıfı kullanıyoruz. Sadece bas kısmına havluyu geçirdik (daha doğrusu geçirebildik. diğer kısmı beceremedik.) kot desenli bişi. gonderdiğin linkte göremedim bizimkini.


MineAda

Bizimkisi felix


Aysegul_Yagmur_Irmak

Anakucağımızda deneyerek maxi coxi havlu kılıf almıştık, bizim chicco anakucağına uydurmak için kenarlara kemer ilikleri falan açmıştım. Şimdi kızda da aynı yolu izlicez.

Oğlanın yeni oto koltuğu da çok terletiyor, üstelik ben yol boyunca çocuk terledi diye strese giriyorum. Bizde havlu ufak bezler var, bebe mağazasından almıştım, ter bezi diye geçiyordur herhalde, sırtına onu koyuyorum, yanıma da mutlaka yedek body falan alıyorum. Tamamen sorun ortadan kalkmıyor ama işe yarıyor.


batuhaninannesi

Ben yastık kılıfı sermeyi denedim ama çok faydalı olduğunu söyleyemiyeceğim.Koltukların hem vücudu sarması,hem hareketsiz oturmaları,hem yanmaz kumaş yapısı bunu etkiliyor sanırım.Çözüm yolu da yok gibi duruyor..

Sırta bez koymak iyi bir fikir.Bi de onu uygulamaya koyuyum bu hafta sonu.İnşallah bir nebze etkili olur.hayatto

Baby2Go marka kullanıyorduk koltugumuzu ve cok terletiyordu. Evde fazladan mothercare lastikli penye  carsaf vardı , kemer gececek yerlerini kesip kılıf yaptım , tam uydu. Terleme sorununuda kısmen care oldu diyebilirim . Bu sene chicco koltuga gectik , henüz sorun yok ama yaz yeni baslıyor , bakalım...


Aysegul_Yagmur_Irmak

Evet peyibal, besafe izi combi X3.


Dilekoz

Biz de anakucağında aynı şeyi yaşıyoruz. Güya 100% pamuk yastığı var... Benim çözümüm: tülbent, o yoksa hazır ter bezleri derim. Kılıftan daha pratik olur, arasıra değiştirilebilir.elvan

burcu, kusura bakma cevap yazamadım... şehir dışındaydım... bizimki de aynı model, isofixli... neredeyse 1 ay olacak alalı. çok da tecrübeli değilim :) ama en memnun olduğum özellik isofixli olması, artık benim de ön koltukta oturabilmem :) yatma pozisyonunda uyurken kızımın kafasının öne düşmemesi... dezavantaj olarak terletme diyebilirim herkes gibi. ona da bez koyma gibi çözümlerden başka yapacak birşey yok. havlu kılıfı ben tercih etmedim. havlunun teri önleyebileceğini düşünmüyorum yapısından dolayı. bir de tabi koltuğun yanmaz özelliğinin kaybolmaması için. birkaç kez sırtına bez koydum işe yaradı. koltuktan inince sırtındakini alıyorum, ensesini siliyorum. tamamen çözüm değil ama bir bakıma işe yarıyor.

bu arada römer'i alman yapımı olduğu için tercih ettim. bir de çarpışma testlerinde birincilikleri olduğu için... römer piyasadaki en iyi markalardan biri...


witchofistanbul

Merhabalar,

Ben 6 aylıktan beri Lara'ya koyun derisinden yapılmış bir kılıf kullanıyorum. Evet yanlış okumadınız su yıllarca Almanya dan dönen şöförlerin o sıcaklarda uzun yolda sırtlarına koydukları gibi bir koyun pöstekisi. Bana bunu Londra da yaşayan kuzenim tavsiye ettiğinde cok inanılmaz ve sacma gelmişti yaz sıcağında koyun yününden yapılmış bir postun üstünde pişeceğinden çok endişe ettim. Ama gecen yazı 1 gram terlemeden onun üzerinde geçirince ana kucağından  oto koltuğuna geçtiğinde birini pusette kullanmak üzere1 tane daha aldım bu posttan. Yaz günü çocuğumu çıplak olarak post üstünde görüp beni yollarda durdurup azarlayanları mı isterseniz kınayan gözlerle bakanları mı, acıyıp bana sormadan etmeden Lara'nın ensesine sokulan elleri mi neler yaşadım anlatsam çok gülersiniz.
Fiyatı ise  120 TL idi. Nereden mi bulursunuz. Cok basit..Mothercare lerde var ama satıcılar bu ürünü kışın sıcak tuttuğundan daha ötesini bilmiyorlar ne yazık ki (ama bu şu anda bir avantaj..). Temizlik vs sorunu da yok organik bir ürün kendi kendini temizliyor. Sadece arada bir cıkarıp silkeleyip havalandırmanız yeterli.Hemen her turlu mama sandalyesi, anakucağı, araba koltuğu vs ye uyar biçimde kemer bağ yerleri kesilmiş.Şimdi yaz olduğundan ürünü indirimli olarak 60-70 tl civarına satıyorlar işte avantajımız burda ortaya çıkıyor..
İngiliz mothercare sitesindeki linki yolluyorum size.
Ben memnun kaldım umarım siz de kalırsınız.Cevaplamak için Üye ol