Oto koltuğumuz çok terletiyor!

batuhaninannesi soruyor: 10

Britax römer king plus oto koltuğumuz var.Havlu kılıf kullanmamıza rağmen oğlum her yolculuk sonrası su gibi ıslanmış olarak kalkıyor koltuktan.Resmen ıslak oluyor çocuğun kıyafetleri.

Aynı sorunu yaşayan ve çözüm yolu bulan var mı?

Bu soruyu cevapla


63 Cevap


osman

Postu ıslak gördüğünüzde bebeğin sırtı ıslak mıydı? Post ıslak olsun da çocuklarmız terlemesin. Bir de mothercare'in postundan mı söz ediyoruz? Derimarketin'ki daha hesaplı onu deneyen var mı?


fatos

Ben mothercarede bulamayınca derimarketten aldım. Oğlumda terliydi. ama dediğim gibi koltuğa uygun değil. taktığımda kemerler kısa geldi . o yüzden eğreti koymak zorunda kaldım. Belki mothercare daha iyidir.


Zeytinlerinannesi

ben kraft marka oto koltuğu kullanıyorum, bizimkiler de çok terletiyor. % 100 olmasa da çözümü koltuğun sırt kısmına (enseye de uzayacak şekilde) mermerşahi örtü sermekte buldum. bilmeyenler için, tülbent gibi, incecik ve çok emici bir kumaştır. banyo havlularının içine de yayarım mermerşahiyi, suyu hemen emer, fikri ordan buldum...


Aysegul_

ben de büyükçe bir tülbenti katlayıp sırtı ile bodysi arasına koyuyorum başı da kaplayacak kadar çıkarıyorum enseden, bazen 2. bir tülbenti de zeytinlerinannesi gibi koltuğun yüzeyine seriyorum, ben oldukça faydalandım bu yöntemden, bu sorudaki cevaplardan birinde okumuştum.


osman



osman

Mothercare'dan aldığımız kuzuderisi kılıf (http://www.mothercare.com/Mothercare-Sheepskin-pushchair-liner-Natural/dp/B000IEUWQA/sr=1-11/qid=1277797985/ref=sr_1_11/280-8041867-7381354?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42764041&mcb=core) terlemeye karşı müthiş bir çözüm. Tan kılıfı kullandığımızdan bu yana aşırı sıcaklara karşın hiç terlemedi.  Bu çözümü öneren withcofistanbul'a çok teşekkür ederiz. Tan çok sevdiği ve sürekli "cici" diye okşadığı kürkle kışın da sıcak günler geçireceksanırım. Kesinlikle öneririz.


senayc

benim oğlum da gece-gündüz mama sandalyesinde, oto koltuğunda çok terleyen bir çocuk. fikir çok ilginç geldi. deneyeceğim.


osman

120 lirayla başlayan alım maceramız önce 90 lira oldu. Sonra da tam ödeme yaparken 69 lirayla son buldu. :)  Bildiğin tüylü post (en alt katman geçirgen bir kumaş) ama terletmiyor. Şaka gibi ama gerçek:)



senayc

web sitesinden resmini gördüm,görünce beni afakanlar bastı,ama yazılanlar da ortada. çok ilginç


batuhaninannesi

Ya hakikaten mi terletmiyor,şaka gibi valla!Deniycem ama emin olamıyorum..



Cevaplamak için Üye ol