Oto koltuğumuz çok terletiyor!

batuhaninannesi soruyor: 10

Britax römer king plus oto koltuğumuz var.Havlu kılıf kullanmamıza rağmen oğlum her yolculuk sonrası su gibi ıslanmış olarak kalkıyor koltuktan.Resmen ıslak oluyor çocuğun kıyafetleri.

Aynı sorunu yaşayan ve çözüm yolu bulan var mı?

Bu soruyu cevapla


63 Cevap


julide

görünce ben terledim. insanın inanası gelmiyor:)))
muhakkak denemek lazım


witchofistanbul

Lara da terleme yok denecek kadar az sac dipleri hafif terliyor bunu zaten engellemek mumkun degil heralde. Ben de cok sasırmış, inanmamıştım hikmetine ama sonra arastırdıgımda bu kuzu deri-postlarının medikal olarak kullanıldıgını, uzun yol kamyon şöförleri için, motorsiklet kullanıcıları icin özel olarak üretildiklerini, hatta yatalak hastalarda yatak yaraları acılmasın diye kullanılldıgını ogrendim. Son yıllarda kuzu derisinden yapılmış UGG botlar yaz - kış herkesin ayagında, yaz sıcagında ayakların neden terlemediğini simdi daha iyi anlıyorum. Siz de bakın arastırın şaşırın..
Mothercareden aldıgım postun ustunde cesitli yukseklikteki 5 noktadan emniyet kemerleri icin kesilmiş bağlantı noktaları var. Evde mama sandalyesinde, sokakta araba koltugu ve pusette kullandım. Daha kucukken de üstünde uyutuyordum. Arkası koton, ve camasır makinası yun programında yıkayabiliyorsunuz. Kısacası memnun kaldım. Umarım siz de kalırsınız.. Sevgi ile kalın.


aylis

Pöstekiyi aldım ama işe yaramadı. Dün akşam pusetine yerleştirdik. Kızım bir saat kadar uyudu, kaldırdığımda yine sırılsıklamdı :(((


Aysegul_Yagmur_Irmak

Sırtına ufak havlu! En iyi çözüm bu. Geçen gün markette geziyoruz, büyük kuzu uyuyordu, bir uyandı sırtı sırılsıklam! Dondurulmuş ürünlerin oraya gittiğimizde sırtı buz oldu resmen! Pusette nasıl terliyor bu kuzular hiç anlamıyorum.


osman

Kullananların samimi, dostane önerisi, "terletmiyor" demesine karşın, denemeyen, kullanmayan insanların negatif yaklaşımları ve "bu terletir" yaklaşımı nedeniyle artık yazmayacaktım. Ama sözkonusu olan küçük bebelerimizin sağlığı olduğu için küsmeyip (son kez) yazıyorum. Mothercare'in koyun postu kesinlikle terlemeyi önlüyor. 37-40 derece (otomobilin içi daha yüksek) sıcaklıklara ve klimayı açmamama karşın Tan'ı koltuğundan sırtı kuru olarak indiriyoruz. Çocuğunuzun terlememesini (kışın da üşümemesini) istiyorsanız kesinlikle öneririz. Son.Ulku

osman, islenmis mi yoksa bildigimiz kuzu postu mu? ananemizden-dedemizden koyun postlari vardir tuylu tuylu, naftalinleyip kaldiriyoruz, onlari cikartayim ortaya.
ya da bundan alacagim kararliyim, oto koltugu icin degil de normal ortu olani da var midir? her yattigi yere sereriz.


fatos

Ben mothercareinkini Ankarada bulamadığım için derimarketten aldım. Koltuğa çok iyi yerleştiremediğimden pek memnun kalmadım ama onların sitesinde bayağı çeşit var. Halı, örtü vs. Zaten medikal olarak satıyorlarmış.


osman

Benim sözünü ettiğim Mothercare'in ürünü. Denediğimiz için rahatlıkla önerebiliyorum. Ankara'da yoktu. Sistemlerinden kontrol edip, İstanbul'da bir mağazalarından getirttiler. Teorik olarak postlar yazın terletmiyor-kışın ısıtıyor olabilir ama her postun pratikte aynı yararı sağlayacağını düşünmüyorum. Sanırım nasıl işlendiği ve nasıl tüketime sunulduğu (mesela bunun en alt kısmı tekstil ürünü) önemli.
Bebeler için son kez ekliyorum wallaha billaha terletmiyor:))fatos

Sizin yazdıklarınızdan bende ısrarcı olup İstanbulu kontrol ettirmediğime çok pişman oldum. Gerçi en son Ankaraya gittiğimizde -ki 1.5 saatlik yol- hem post vardı, hem havlu koymuştum hemde klima çalışıyordu. Sonuçta terlememişti ama hangisi sayesinde bilemiyorum. Derimarketten aldığımında alt kısmı tekstil ürünü bu arada. Sanırım ben yerleştirmede hata yapıyorum. Bir kere daha söküp deneyeceğim.


blackswan

osman bey bu konuda mothercare in yetkilileriyle yanlış olmasın 2 ay önce konuştuğumda bu konuda yapabilecek birşey olmadığını ancak havlu kılıf tarzı birşeyler önerebileceklerini söylediler. bende  bir daha  araştırmadım ve durumu kabullendim. ama şimdi siz böyle bir şey söylüyorsanız ürün ismi varsa ben yetkililerle bir daha görüşmek istiyorum... denemekte yarar var.. teşekkürler..Cevaplamak için Üye ol