Yine bir uyku sorusu

Gulusoy soruyor: 5

Merhaba,

Son 2 haftadır uykulamızda bir sorunumuz var, fikir verebilirseniz çokk sevinirim. Oğlum akşamları
20:00 - 20:30 gibi sütünü içip uyuyor, biz yatmadan önce 23:30 - 24:00 gibi uyku öğünü veriyoruz. Gece 04:00 gibi de uyanıp yine süt içiyor.. Buraya kadar da okey ama sabah kalkma saatımiz 05:00. Uyandığında gayet mutlu hareketli.. Sonra da saat 08:00 gibi yeniden uyumak istiyor.. Daha geç uyanması için tavsiyeleriniz var mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


aylis

BEBEĞİN GECE ÖĞÜNÜNÜ 23:00 DEN SONRAYA BIRAKMAYIN.KÜÇÜK BÜYÜME ATAĞINDA OLABİLİR. BU YÜZDEN GÜN İÇERİSİNDE ALDIĞI SÜT MİKTARINI ARTTIRMAYI DENEYEBİLİRSİNİZ.SIK UYANMALAR BU YÜZDEN OLABİLİR


ipek

bizde de aynı durum mevcut. 

Gece  9:00 da yatıp 10:30-11:00 gibi uyku öğünü veriyoruz, 4-5 arası emmek  için uyanıyor. sizin bebişden insaflı olarak 6:30 - 7:30 gibi kalıp 2 saat sonra yeniden uyuyor.

önceleri 8:30 gibi kalkıyordu. o günleri çok arar oldum:) tavsiyeleri merakla bekliyorum


Gulusoy

aslında gün içerisinde yeterli beslendiğini düşünüyorum, acaba daha mı geç yatırmayı denemek lazım?


zeyyalim

benim bebeğim de aksam 8:30 gibi uyuyor. 11:00 gibi uyanıp 10 dk emiyor, uykuya devam ve sonra da 4 gibi yeniden bir 10 dklık emmeden sonra sabah 8:00 gibi uyanıyor. gün içerisinde de 2 tane 1'er saatlik uykusu var. gulusoy, hem benim deneyimlerime göre, hem de kitaplardan vs okuduğum kadarıyla bebeklerin gece uykularını 8'den sonraya bırakmamak gerekiyor. çünkü bebekler gün içerisinde yeteri kadar yorulup bu saatten sonra  da uyumaya meylediyorlar ve eğer uyumazlarsa bu durumda bin bir türlü huysuzluk yapıp, uykusuzluktan ne yapacakları şaşırıyorlar.hem anneyi hem de kendilerini çok hırpalıyorlar. senin bebeğinin gündüz uykuları nasıl bilemiyorum  fakat gündüz uyku sayısını azaltman da belki işe yarar gibi geliyor bana. saat sabah 4'de uyanıyorsa 3 gündüz uykusu varsa eğer 2'ye düşürmeye çalışabilirsin belki..


Elcino_mutluatolye

benim bebegim de tam ayni sekilde. sadece saatler ileri alininca 6da uyanmaya basladi. dr'umuz bebeklerin dogadaki diger canlilar gibi sabah 5:30-7:30 arasi uyandiklarini soyledi. ayrica bizim aylarimizda daha sonra tekrar uzun sabah uykusu uyuduklarindan bahsetti. bence bebeklerin de biyolojik saatleri var. eger EASY uyguluyorsan bence uyku ogununu 22-23:00e al, boylece 2 ve 5te kalktigindda rutinin bozulmamis olur....Cevaplamak için Üye ol