Yatmaktan sıkılan, sürekli kucak isteyen bebişime ne yapayım?

ilknur_berkkuzusu soruyor: 10

arkadaşlar oğluşum 3. ayında gündüz sürekli kucağımda olmak istiyor,beni görmedi mi ağlıyor.dönencesindende bir süre sonra sıkılıyor iş yapamıyorum,yemek zor yiyorum.yatağında gündüz 10dkka uyuyor 2saat ayakta ne yapacağımı şaşırdım.ne yapmalı bilmiyorum.oyun oynuyorum konuşuyorum,ama nafile. Yatmaktan sıkılyor oturamıyor zaten kafasını doğrultmaya çalışyor bazen belini yastıklarla destekliyorum ama yalnız bırakmaya korkuyorum fisher price da sallanan sandlye 3 in 1 tarzı ana kucakları falan var tecrübeli anneler siz ne önerirsiniz? Bu tür ürünlerden işime yarayan bir şey var mıdır sizce?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Sanemm

Bence de oyun halısı işinize yarayabilir...


ilknur_berkkuzusu

oyun halımız var tiny love tekmele oyna aldım ama 15 dakikadan fazla oynamıyor içinde bas bas bağırıyor dediğim gibi fisher price yada chicco da falan sallanan sandalye  ana kucağı tarzı şeyler var sizce işe yarar mı?


sevcanvet

benimde oğlum 3. ayında bayağı araştırdım bu aya sonuç; bu ayda oyuncaklardan çok insanları ve konuşmayı keşfetme vakti, bendede tiny love oyun halısı var ama hiç açmadım bile çünkü henüz onun için erken bence biraz sabır bu ay onun kucakda gezme ve karşılıklı konuşma ayı.. birde dokunmayı keşfediyor bu ayda o yüzden pusetine tiny love titreyen zürafa ve sesli tavşan asıyorum ona dokunmaya çalışarak 10-15 dakka oyalanıyor birde yakında ellerine bakmayı keşfedecekmiş işde o zaman çook daha rahatlarız diye düşünüyorum.. ancak dediğiniz diğer şeyler için çook erken..  sevgilerle..


sevcanvet

ahh söylemeyi unuttum bende inglesinanın anakucağı (huggs otokoltuğu diye geçiyor) var ama muhakkak bu ayda anakucaklarının içine konan baş minderlerindende almanız lazım çünkü kafasını tutamıyor, anakucağı olmasa ne yapardım bilmiyorum böylece dış dünyayla iletişim kurabiliyor ve anakucağının adı bizde pırt yaptırıcı :)) çünkü ona koyunca gazını hemen çıkarıyor..


ema

Bende sizinle aynı problemleri yaşadım halen öyle hiç bir şey fayda vermiyor boşuna para vermeyin ben her şeyi denedim dönence, oyuncak vs..bizim çocuklarımız böyle yapacak bir şey yok ben sadece bir an önce büyüsün istiyorum...ema

Bende sizinle aynı problemleri yaşadım halen öyle hiç bir şey fayda vermiyor boşuna para vermeyin ben her şeyi denedim dönence, oyuncak vs..bizim çocuklarımız böyle yapacak bir şey yok ben sadece bir an önce büyüsün istiyorum...


ozgeoyku

fısher prıce ana kucagı guzel oyalıyordu o donem kızımı sallanan oyuncaklarına falan saatlerce bakardı aynasına bır de sonra tutmayı ögrenınce de uzun donem kemırmıstı hala kullanıyoruz bız o ana kucagını...


filizegesulo

benım oglumda sureklı kucak ıstıyoo canım benım yaa

 polen

ayynı oğlumu tarif etmişsiniz.ben birsürü şey almıştım o dönemde kucaktan indirmek için.çoğu işe yaramadı.sadece ana kucağı gibi bir salıncak vardı görümcemden kalan.4-5. aya kadar işe yaradı az.en azından kucağımda değildi,ama ben hep yanındaydım,tuvalete bile gidemezdim.sonra birgün arkamı dönünce hoop kemerlerden kurtulup düştü bizimki.onu da kaldırdım.kucağa devam.emekleyinceye kadar yapışık gezdik.emekleyince birimiz önde öteki arkada gezdik.
yani kurtuluş yok.kızım öyle değil ama,hani derler ya attığım yerde kalıyor.oturt onu yere elinede hışırtılı birkaç şey ver,saatlerce oyalanır kendi kendine.
yani çocuğun karakterinden oluyor sanırım.


atb

merhaba,
benimki de öyle idi, dördüncü aya kadar evde gece gündüz sırayla dolaştırdık. her şeyi görmek incelemek isterdi, itiraz etmedik, kucak bebeği dedik. çoğul konuşuyorum, ben annem ve eşim dönüşümlü olarak 24 saat dolaştırırdık. sonuçta dördüncü aya girince birden bu isteği azaldı, gazı azaldı, şimdi oyun halısında da oynuyor, dönencesiyle de konuşuyor. evi dolaştırınca da merakla dikkatle balıyor ama eskisi kadar çabuk sıkılmıyor.
ben dolaştırın derim, ne de olsa her bebeğin kişiliği farklı. gözlem yapması iyi birşey bence.Cevaplamak için Üye ol