Yatmaktan sıkılan, sürekli kucak isteyen bebişime ne yapayım?

ilknur_berkkuzusu soruyor: 2

arkadaşlar oğluşum 3. ayında gündüz sürekli kucağımda olmak istiyor,beni görmedi mi ağlıyor.dönencesindende bir süre sonra sıkılıyor iş yapamıyorum,yemek zor yiyorum.yatağında gündüz 10dkka uyuyor 2saat ayakta ne yapacağımı şaşırdım.ne yapmalı bilmiyorum.oyun oynuyorum konuşuyorum,ama nafile. Yatmaktan sıkılyor oturamıyor zaten kafasını doğrultmaya çalışyor bazen belini yastıklarla destekliyorum ama yalnız bırakmaya korkuyorum fisher price da sallanan sandlye 3 in 1 tarzı ana kucakları falan var tecrübeli anneler siz ne önerirsiniz? Bu tür ürünlerden işime yarayan bir şey var mıdır sizce?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


kitty

merhaba, kızımda 5 aylık olup oturmayı öğreninceye kadar kucak bebeğiydi. gece uykuları çok güzeldi, gündüz ise 3x45dk uyurdu. yani bütün gün kucak ve bir bebek... şimdilerde ise artık hiç kucak istemiyor, kendi kendine yer minderinde oyuncaklarıyla oynayıp emekliyor. yani bu bir süreçmiş ve geçiyor. biz o dönemlerde fisher price yağmur ormanı ana kucağı ve sling kullandık. slinge takıp yemek yapıyordum, yemek yiyordum, evi de toparlayabiliyordum. özellikle slingi öneririm. kolaylıklar dilerim.


ozgu_naz

ben ana kucağında oturtuyordum. gazı yoksa karnı toksa elindekiyle oyalanırdı. ozamandan beri kendi kendini oyalar oynar. ama münkün olduğunca kucağıma da alırdım hala da alıyorum o izin verirse:) çok tek başına zaman geçirmesini istemedim. şuan oyun parkında kitap okuyor:)
Cevaplamak için Üye ol