Bu adamı ne etmeli?

Ezgi_ soruyor: 10

Benim koca, Duru doğduğundan beri gece kalkışlarından sorumludur. Sağolsun, ben emzirirken de ''sen sütünü sağ, yat, ben gece kalkar veririm, sen dinlen'' derdi. Şimdiye kadar hem geceleri kalktı hem de sabahları. Bizim kız saat 7 gibi uyanır, babası mamasını verip parka götürür(bu arada ben hala uyuyor olurum) sonra 2 saat kadar kızı oyaladıktan sonra uyutur, işe gider. Şimdiye kadar bu durumdan çok memnundum. Ta ki; herif her akşam en geç saat 22.00da uyuyana dek. Evet, akşam 6 gibi eve geliyor, kızı tekrar parka götürüyor, eve getirip uyutuyor(20.30da uyur bizim kız)
Kendi de yemek yedikten sonra saat 22.00 civarı yatmaya gidiyor. Artık bu durumdan çok sıkıldım ve az önce bastım yaygarayı. Nasıl evliyiz biz ya? 2 çift laf edemiyoruz, hiçbişey paylaşmıyoruz, aynı saatte bile uyumuyoruz diye... Kendisinin cevabı, '' e ben her sabah zilli yüzünden 7de uyanıyorum, uykusuzluktan ve yorgunluktan mahvoluyorum!!!! Ba ba ba cevaba bak! Peki memur olsaydın nolucaktı? Yine 7de belki de daha erken uyanacaktın?
Velhasıl; ben de az önce son noktayı koydum. Dedim ki; bundan sonra sabahları kız için ben uyanıcam, ama sen de gece 1den önce yatamıycaksın. Yoksa kıyameti koparırım dedim. Tabi o yine gitti yattı!
Çok uzattım, hemen soruya geçiyorum. Yarın sabah 7de uyanacak olan ve benim bakacak olduğum kızımı ne yapayım da 9a kadar oyalayıp, herife rezil olmayayım?:)))

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


hande

:))) bizde de durum tam tersi kocam saat 9a kadar uyuduğu için gece geç saate kadar oturuyor ben ise erken kalkıp işe gidip koşuşturduktan sonra çoğunlukla can ı uyuturken uyuya kalıyorum:( kocana çok kızma yani:))

bence sizde parka gidin o rutine alıştığına göre Duru evde huysuzlanabilir, parka gide bilmek için. hem parkta zaman daha kolay geçer.


blackcrow

fazla vaktim olmadığından oyalama yöntemlerini anlatmayı diğer arkadaşlara bırakıyorum.
böyle babayı bulmuşsunuz, hala kıyamet koparıyorsunuz, kıymetini bilin diyorum sadece :))
bakın görün şimdi ne mesajlar gelecek 'benimki bunların yüzde birini yapmıyor, kurban ol sen bu adama' şeklinde. :))


annevebebis

e blackcrow haklı... yatıp kalkıp şükretmeniz, sonra ertesi gün tekrar yatıp kalkıp şükretmeniz ve bunu her gün tekrarlamanız lazım bence...!


Ezgi_

Valla şimdiye kadar kocacağızımı hiç alta vermedim bu konuda. Çatır çatır anlattım durdum herkese:) Tamam farkındayım, her baba yapmıyor bunları ama; babalık görevini fazlasıyla yerine getirirken, kocalık görevini unutuyor olması, onu haklı çıkarmıyor...


Ezgi_

Arkadaşlarrrr, koca diyorum, eş diyorum, beraber vakit geçirmek diyorum, 2 çift laf edebilmek diyorum, beraber, aynı anda yatıp, sarılıp uyumak diyorum, gün içinde neler yapılmış konuşmak anlatmak diyorummm....
Sonuçta ben saat 11den akşam 6ya kadar evde 14 aylık bir bebekle zaman geçiriyorum, insan yüzü görmüyorum, bazen ağzımdan annemle telefonda konuşmadığım sürece, tam 7 saat tek kelime çıkmıyor. Eşim eve gelince birşeyler konuşmak, anlatmak, paylaşmak istiyorum. Bu gidişle konuşmayı unutucam! Haftanın 6 günü Duru'dan ve eşimden başka insan yüzü görmüyorum, dolayısıyla kimseyle de konuşmuyorum.
Bilmem derdimi anlatabildim mi?
annevebebiş; bu konu hakkında daha önce bir yazı yazıp, ben bu adamın hakkını nasıl öderim dedim diye, çok tepki almıştım. Zaten her babanın yapması gereken şeyler, büyütmeye gerek yok gibi... Şimdi de şükretmem gerektiği öneriliyor. Valla ben de şaşırdım ne yapacağımı!!! Tamam, yaptığı BABALIK takdir edilecek birşey de, ya KOCALIK???handepamuk

Şekerim boşver benimki de erken yatıyor hep,böylece ne güzel nurturiaya giriyoruz,blog yazıyoruz,yeni arkadaşlar buluyoruz..(Biz 6 yıllık evliyiz belki de ondandır)..:))


Ezgi_

Pınar:))))))) sen Recaiye üzüleceğine bana üzül arkadaşım, nasıl kalkıp 7den 9a çocuk oyalayacağım? Hatırlarsan Recainin bir iş seyehati sırasında az ağlamamıştım burda UYKUM VAAARRRRR diye... Hatta ağlamak ne kelime böğürmüştüm resmen:)))))))
Evet gece 1e kadar nöbeti var da, bakalım ben o saate kadar uyanık kalabilecekmiyim?:))))))


ilknur

ayni modelden bir tane de bizim evde var tek bir farkla. Sabah mesaisi 7.45te basladigi icin erken kalkmak zorunda. Yani sendeki 2 saat cocuk oyalayip uyanma bonusu bile yok bizde. Bu gece kari koca cok direndik. Ben oglani uyutacaktim o da uyanik kalmayi basaracakti da biz bi saat oturacaktik. Sevgili evladim uyumamak icin direndi. Alismis cunku her gece babayla uyumaya. Sonunda pes ettik. Ikisi gidip yattilar simdi. Benim de patlamam yakin ama kime patlayayim bilemedim. Oglana mi babasina mi?

Bence hic ayarlarini bozma. Haftasonundan sonuna kocani ne gorursen kar. Bak biz bi gece uyutani degistirelim dedik bi saat uyumadi beyzade. Kiz da duzeni bozuldu diye ariza cikarmasin bi de.Ezgi_

hande biz daha 2,5 yıllık evliyiz yaa:(((  Üstelik bu sürenin 9 ayı hamilelik, 14 ayı da bebeiş dolayısıyla anlattığım şekilde geçti:( Ben koca gibi koca istiyorum yaaaa......

turkuaz; aslında haklısın, hiç bozmasam mı düzenimi? Hem önümüz kış, zor olur o saatte sıcacık yataktan kalkıp, kızı dışarı çıkarmak:) Kendi ipimi çekmesem mi ki? :)))))))


Ezgi_

imza: kafası karışık anne:)Cevaplamak için Üye ol