Bu adamı ne etmeli?

Ezgi_ soruyor: 10

Benim koca, Duru doğduğundan beri gece kalkışlarından sorumludur. Sağolsun, ben emzirirken de ''sen sütünü sağ, yat, ben gece kalkar veririm, sen dinlen'' derdi. Şimdiye kadar hem geceleri kalktı hem de sabahları. Bizim kız saat 7 gibi uyanır, babası mamasını verip parka götürür(bu arada ben hala uyuyor olurum) sonra 2 saat kadar kızı oyaladıktan sonra uyutur, işe gider. Şimdiye kadar bu durumdan çok memnundum. Ta ki; herif her akşam en geç saat 22.00da uyuyana dek. Evet, akşam 6 gibi eve geliyor, kızı tekrar parka götürüyor, eve getirip uyutuyor(20.30da uyur bizim kız)
Kendi de yemek yedikten sonra saat 22.00 civarı yatmaya gidiyor. Artık bu durumdan çok sıkıldım ve az önce bastım yaygarayı. Nasıl evliyiz biz ya? 2 çift laf edemiyoruz, hiçbişey paylaşmıyoruz, aynı saatte bile uyumuyoruz diye... Kendisinin cevabı, '' e ben her sabah zilli yüzünden 7de uyanıyorum, uykusuzluktan ve yorgunluktan mahvoluyorum!!!! Ba ba ba cevaba bak! Peki memur olsaydın nolucaktı? Yine 7de belki de daha erken uyanacaktın?
Velhasıl; ben de az önce son noktayı koydum. Dedim ki; bundan sonra sabahları kız için ben uyanıcam, ama sen de gece 1den önce yatamıycaksın. Yoksa kıyameti koparırım dedim. Tabi o yine gitti yattı!
Çok uzattım, hemen soruya geçiyorum. Yarın sabah 7de uyanacak olan ve benim bakacak olduğum kızımı ne yapayım da 9a kadar oyalayıp, herife rezil olmayayım?:)))

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


handepamuk

Dur ben sana benim blogdan bir şikayet yazısı linki vereuim de oku..Moralin düzelsin..

http://berilveben.blogspot.com/2010/09/isvicre-caks.html


hande

tabiiki baba yapması gerekenleri yapıyor öte yandan tabiiki bu arada kocalık yapmayıda unutmamalı ama belki Ezgi senin kendine bir şekilde zaman ayırıp gün içinde çocuğu 1-2 saat biryerlere bırakıp sosyalleşmen gerekeblir diye düşünüyorum. çalışmayan arkadaşlarımda görüyorum, evde olmak çalışmaktan daha zor sanırım. sürekli aynı şeyleri yaşamak, rutin, kendine özel zaman yaşıyamamak gerçekten bir anneyi çok yoran bir durum ve de bütün bu ihtiyacını kısacık akşam saatlerinde, yorgun gelen ve kafası kim bilir nelerle karışık olan bir eşten beklemekte haksızlık olabiliyor.
 
ben bütün gün yaşadığım stresten evde bahsetmek istemiyorum mesela. evlenmeden önce annemle ben bu durumdaydık. annem tüm gün beni bekler ve planlar yapardı benim ise tek dileğim evde biraz dinlenip gün içindekilerden bahsedip sinir bozmadan sessizce evde dinlenmekti. gün boyu öyle saçma ve yoğun bir gün geçiriyorum ki annemin bana anlattığı ev halleri durumu  çok basit ve anlamsız geliyordu. annemde hep evi önemsemediğimi düşünür ve bana kızardı.


annevebebis

Allah başka dert vermesin kardeş, ne diyeyim :)


Ezgi_

korsan post: handeeee(pamuk olan:) tunalımı? nasıl yani? Ankara mı? E burası da çankaya:)))


ozguranne

MErhaba,


Kanımca sabahları oyalamak, akşam oyalamaktan daha kolay. Uykularını almış, dinlenmiş ve enerjik oluyorlar. Gelelim önerilerime...

Kahvaltı. Zaten bi yarım saat alır sanırım. Hazırlaması yemesi filan derken sürer.

Bakkala kim gidiyor? Bizde erken kalkan (genelde koca oluyor bu) kızla bakkala gider, Ela üüüt, ekmeeek, deytiinn ayyaaan alır gelirler. Bu da bi 20 dakika filan süren bir aktivite oluyor. Uzun yoldan gidip kedilere, kuşlara bakarsan biraz daha uzun sürer.

Beraber kitap resimlerine bakmak, sevdiği oyun varsa onu oynamak, şarkı söylemek, dans etmek... Sabahki enerjiye ve bebişin zevkine göre biri seçilebilir. Ela 13 aylıkken ne yapıyorduk tam hatırlayamıyorum. Ama dans etmek en başından beri favori şeysimiz. Şimdilerde boyalarla resim yapıyoruz beraber. 

Öte yandan, 20:30 ve 22:00 arası da az zaman değil, değerlendirilebilir diye düşünüyorum. (bükemediğin eli öpmek anlamında)

kolay gelsin
Ezgi_

annevebebiş; amiiinnnn...

hande(can'ın annesi:) Ne yazık ki Duru'yu bırakabileceğim kimse yok. Annem belinden rahatsız, tansiyonu da var, kayınvalide diyarbakırda yaşıyor:( Yani sosyalleşmek benim için ancak akşam 9dan sonra mümkün. E o saatte elde edilen sosyalliği ben ne yapayım:)


handepamuk

Şekercim Küçük Esat'ta oturuyoruz biz..:))


Ezgi_

Neye karar verdiğimi ve neyi uyguladığımı yarın öğlen yazarım:)
Sabah uyanıp uyanamama durumuma bağlı olarak:))))))))Ezgi_

özgürannem işte budur yaa:)) Gerim gerim gerildim... ne vardı şu önerilerden birkaçını yazaydınız, kocanın babalık görevlerine takacağınıza:) Yine de herkese çok teşekkür ediyorum. Hepinizin yazdıkları aklımda; yeri gelince kullanılacak........


iptal_uye

ezgi_duru kızma ama çok şey mi istiyosun acaba ;) yani ufacık bir bebişle maalesef bazı şeyler eksik kalacak tabiki, zaman her şeyin ilacı. bence kendin için en iyisini seç ve gerçekleşmeyenler için  bir süre sabret.
sevgilerCevaplamak için Üye ol