Bu adamı ne etmeli?

Ezgi_ soruyor: 10

Benim koca, Duru doğduğundan beri gece kalkışlarından sorumludur. Sağolsun, ben emzirirken de ''sen sütünü sağ, yat, ben gece kalkar veririm, sen dinlen'' derdi. Şimdiye kadar hem geceleri kalktı hem de sabahları. Bizim kız saat 7 gibi uyanır, babası mamasını verip parka götürür(bu arada ben hala uyuyor olurum) sonra 2 saat kadar kızı oyaladıktan sonra uyutur, işe gider. Şimdiye kadar bu durumdan çok memnundum. Ta ki; herif her akşam en geç saat 22.00da uyuyana dek. Evet, akşam 6 gibi eve geliyor, kızı tekrar parka götürüyor, eve getirip uyutuyor(20.30da uyur bizim kız)
Kendi de yemek yedikten sonra saat 22.00 civarı yatmaya gidiyor. Artık bu durumdan çok sıkıldım ve az önce bastım yaygarayı. Nasıl evliyiz biz ya? 2 çift laf edemiyoruz, hiçbişey paylaşmıyoruz, aynı saatte bile uyumuyoruz diye... Kendisinin cevabı, '' e ben her sabah zilli yüzünden 7de uyanıyorum, uykusuzluktan ve yorgunluktan mahvoluyorum!!!! Ba ba ba cevaba bak! Peki memur olsaydın nolucaktı? Yine 7de belki de daha erken uyanacaktın?
Velhasıl; ben de az önce son noktayı koydum. Dedim ki; bundan sonra sabahları kız için ben uyanıcam, ama sen de gece 1den önce yatamıycaksın. Yoksa kıyameti koparırım dedim. Tabi o yine gitti yattı!
Çok uzattım, hemen soruya geçiyorum. Yarın sabah 7de uyanacak olan ve benim bakacak olduğum kızımı ne yapayım da 9a kadar oyalayıp, herife rezil olmayayım?:)))

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


Yasemina

Bende kocanı takdir ettim
erkek stereotipine aykırı, kesinlikle tembel bir insan degil.
Is guc gibi sorunlulukların dısında hicbir erkegin gozunu yarılamayacagı bir saatte o kalkıyor cocugu icin ve pineklemiyor evde, en guzel seyi yapıyor, ona temiz hava aldırıyor (yıldızlı 10 veriyorum)
bunu hem cocugun iyiligi icin hem de senin uyuman icin yapıyor (duyarlı koca ornegi)
ise yapısmıyor erken donuyor (ikinci yıldızlı on) - ki cocuk olduktan sonra evden tuymeye calısan ya da robot gibi duran cok erkek var Turkiyemizde
cocugun 20.30'da yatması ise bir lutuftur.
Benim adam bunları yapmamak ve benim gibi hergun sabah 3 aksam 3 vasıta cekmemek gibi bir lukse sahip olup erkenden uyuma ve beni de uyutma taraftarıdır.
Ornegin gecen aksam hadi bir markete git bak ben cok yoruldum dedim, bana ben yatıyorum iyi geceler dedi. Iki gecedir 22.45 te etrafta el ayak cekilmişken ben markete gidiyorum baykuslar gibi.
Dogal olarak uykusu geliyor esinin, tembellikten degil. Tembelliginden bunu yapsa sende isrtedigini yap ona karsı derdim.

Ezgi_

Kızlaaarrrrr, Allah'ın sopası misali bir gece geçirdik. Duru sabaha karşı 4te uyandı! Ama ağlamak falan yok, digıl digıl diye şarkı söyleyerek, yatağında ayağa kalkmış etrafı seyrediyor:) Tabi ben uykusuzluktan gözümü açamıyorum. O çok şikayet ettiğim eşim, erken yattığı için uykusunu almış bi şekilde kızımızla oyun oynuyor:)))Senmisin şikayet eden? Acaip suçlu hissettim kendimi yaaa....
Sabah saat 8 gibi yanıma gelip ''hani bu sabah kızla sen ilgilenecektin'' diye güldü. Ben de yine burnumdan kıl aldırmayarak ''bir adamı akşamları zorla yanımda tutamam, erken yatmak istiyorsan yat, benim zorlamamla isteğimle birkaç saat daha geç yatsan ne olacak ki? Ben, kendi isteğiyle benimle zaman geçirmeni tercih ederdim. Bu yüzden eski düzeni bozmamaya karar verdim'' dedim. Eşm de ''işte bu yüzden seni seviyorum, çok zekisin ve olayları aniden lehine çevirebiliyorsun'' diyerek, sabah öpücüğünü alnıma kondurup, kızla ilgilenmeye gitti:))))))))
Sonuç: Hayat çok güzel, yaşasın sabah uykuları, aslan kocişim benim, kızım sabahları biraz daha geç kalksan olmaz mı?:))))))))))))))))


Yasemina

Bravo, esin sabah sabah bir kadına yapılabilecek en guzel iltifatı en sihirli sozluklerle yapmıs. Diyarbakırlı mı demiştin, kayınvaliden oradaysa esin de Diyarbakırlı olabilir diye dusunuyorum. Benim annemin memleketi Diyarbakır ve seninki gibi bir adamın oralardan cıktıgını ne gordum ne duydum.


Ezgi_

yasemin, tembellik değil de ilgi azlığıydı şikayetim:) Ama görüyorum ki, herkes Recai'nin tarafında, tamam sustum:D

Evet eşim diyarbakırlı, ve haklısın oralardan böyle adamlar çıkmıyor. Eşimin erkek kardeşi, nerdeyse 8 ay oğlunu kucağına bile almamış, halen de ayın 20 gününü şehir dışında geçirir, eşimin tam zıttı yani...

Bu arada daha önceki yazışmalarımızda büyükada konusu geçmişti ya, yakınlarda oralarda olabiliriz haberin olsun. Lara'yla Duru'yu tanıştırırız belki de:)

Sevgiler..........


kuzununannesi

hem babalık hem kocalık görevini tam yerine getiremeyenlere ne yapmalı :)))))))))))

Allah var eşim yetişmeye calısıyor her ikimizede ama onunda vakti sınırlı benim gibi..

sık sıkda fire vermekten geri kalmıyor tabi:)) ara sıra kavgalarımızda benim için ne yapıyorsun vs turu seyler işittiğim oluyor.. oysa benim yapmaya calıstıgım tek sey tum işlere yetişmeye calısmak :((( ama hem iş hem ev hem çocuk hem koca cok zorluyor beni coooooooooook, onun sorumlluluguysa benden 1 eksik, ev işlerini yetiştirmek gibi bi derdi yok..Yasemina

Ezgi lutfen gelmeden mesaj atın haberim olsun, ben sanırım Ekim ortasına kadar orada olacagım, memnun olurum tanısmaktan, zaten tipleri birbirlerine cok benziyor ikisinin.


Yasemina

Diyarbakırlıları da yerden yere vurmus olduk boylece ama ben bir nevi oz elestiri de yapıyorum bu baglamda aileme karsı aynen oyleler napiyim... dedeme para verseniz yerinden kaldıramazsınız ornegin.. askerdeyken anneanneme 2 satur mektup yazmamıs ultra genis bir insandır kendisi, 4 cocuklu olup da bunu basarmıstır ayrıca


Ezgi_

aomer, valla iyi niyetle anlatmamıştım, aksine kızgınlıkla anlatmıştım eşimin yaptıklarını:) O yüzden nazar falan değmez canım:) Övünerek anlatsam neyse.... Ama görüyorum ki, herkes kocişimi haklı bulmuş:( Nerde kadın dayanışması?:)
yasemin, yerden yere vurduklarımızın ucu bize dokunduğundan, sorun yok:) Bu arada tabiki msjlaşırız, ekim ortası baya uzun bir süre, umarım karşılaşırız... Kuzuların birbirlerine benzemesi çok normal, genlerde diyarbakırlılık var:)hacer

hıhı


aysesat

allahım ben bu duyduklarıma,okuduklarıma:9 inanamıyorum,ne şanslısınız ezgi...benim oğlum doğdu doğalı eşim 2-3 defa kalkmıştır gece o da yalnız değil haa.benimle birlikte.o da hasta filan olunca çocuk,gündüz 2 de gider işe gece 2 de gelir işten benim eşim,öğlene kadar uyur ve çocuğumuza hiç bakmaz,,işte durum bende böyle,tek başıma evle çıocukla uğraşır dururum...evlilik,muhabbet,uyumak benim lugattan silineli 2 yılı geçti yane...Cevaplamak için Üye ol