Bu adamı ne etmeli?

Ezgi_ soruyor: 7

Benim koca, Duru doğduğundan beri gece kalkışlarından sorumludur. Sağolsun, ben emzirirken de ''sen sütünü sağ, yat, ben gece kalkar veririm, sen dinlen'' derdi. Şimdiye kadar hem geceleri kalktı hem de sabahları. Bizim kız saat 7 gibi uyanır, babası mamasını verip parka götürür(bu arada ben hala uyuyor olurum) sonra 2 saat kadar kızı oyaladıktan sonra uyutur, işe gider. Şimdiye kadar bu durumdan çok memnundum. Ta ki; herif her akşam en geç saat 22.00da uyuyana dek. Evet, akşam 6 gibi eve geliyor, kızı tekrar parka götürüyor, eve getirip uyutuyor(20.30da uyur bizim kız)
Kendi de yemek yedikten sonra saat 22.00 civarı yatmaya gidiyor. Artık bu durumdan çok sıkıldım ve az önce bastım yaygarayı. Nasıl evliyiz biz ya? 2 çift laf edemiyoruz, hiçbişey paylaşmıyoruz, aynı saatte bile uyumuyoruz diye... Kendisinin cevabı, '' e ben her sabah zilli yüzünden 7de uyanıyorum, uykusuzluktan ve yorgunluktan mahvoluyorum!!!! Ba ba ba cevaba bak! Peki memur olsaydın nolucaktı? Yine 7de belki de daha erken uyanacaktın?
Velhasıl; ben de az önce son noktayı koydum. Dedim ki; bundan sonra sabahları kız için ben uyanıcam, ama sen de gece 1den önce yatamıycaksın. Yoksa kıyameti koparırım dedim. Tabi o yine gitti yattı!
Çok uzattım, hemen soruya geçiyorum. Yarın sabah 7de uyanacak olan ve benim bakacak olduğum kızımı ne yapayım da 9a kadar oyalayıp, herife rezil olmayayım?:)))

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


annevebebis

"... çok sitem ettim diye bir haftadır ağlayan çocuğu ben kalkmadan yatağa getirip üstüme bırakmaya başladı. ..."

bir an gözümde canlandı da... son zamanların beni en çok güldüren lafı oldu, çok yaşa hacer :)

ezgi_duru, alnına öpücük falan... masal gibi bir hayat yaşıyorsun. Buna emin ol. Gece yaşadıklarından sonra kıymetini anlamışsın zaten :)


handepamuk

Ezgicim benim eşim de Diyabakırlı ama o da çok genel bilinen Diyarbakırlılara hiç benzemez..
Ama kayınpederim aynen öyledir..Kızımı hep erkek bekledi...Hatta 4 boyutlu ultrosun yapıldı,yanlış bakmışlardır bizde kız olmaz bile dedi..Kayınvalidem hep der iki çocuğu ben yalnız büyüttüm diye..Hiç ilgilenmezmiş..

Sonuç olarak tüm Diyarbakırlılar aynı değildir..
Anlattıklarından seninkinin de iyi gruptan olduğu belli..
Allah bozmasın diyelim,böyle kalsınlar..
Ben mesela korkuyorum yaşlandıkça değişir mi diye..


kader_eymen

bu başlığı kaçırmışım... hepinizin haline mi güleyim, kendi halime mi...yoksa halen daha şükür mü edeyim...bizdede durum çok farklı değil, birbirimizin yüzünü göremez olduk...
     üç günde bir 24 saat şeklinde bir çalışma proğramım olduğu için; üç gün herşeyiyle sabah 07- erken gelirse eşim 22.30 geç gelirse 01.00 ben ilgileniyorum oğlumun...bunun yanında ev, market, alışveriş,yemek, teimizlik herşey bana bakıyor...(bakıcımız yada ev işlerine gelen kise yok)genelde eşim geldiğinde oğlum uyumuş oluyor.
    hakkını yememek lazım şimdi bir gün herşeyiyle eşim ilgileniyor işi çıkmaz ise, çıkarsada tüm gün babannesine bırakıyor...tek fark çocukla ilgilenmek dışında extra işler yok...yinede şükretmeliyim...
    Bende bu konuyu çok dert ederdim fakat baktımki sürekli dır dır ediyorum ona göre bende bıraktım söylenmeyi ve birbirimizi göremediğimizin farkına eşim varsın ,  biraz daha vakit ayırmaya çalışsın diye saldım çayıra....


sevilkonal

arkadaşlar bence sorun tamamen erkeklerin erkek olmasından kaynaklı :) hiçbişeyi abartmadan yapamıyolar. kimisi kocalığı unutup baba oluyo, kimisi babalığı unutup koca, kimisi de benim ki gibi her ikisini de unutup sadece kendi oluyo :))) napıcan atsan atılmaz satsan satılmaz ... 


sevfurkereym

 sana sonsuz katılıyorum evet halk arasında buna " RAHAT BATMASI"deniyor:)))lütfen benimde kusuruma bakma.ben günlerdir uykusuzum tek eğlencem şu pc.oda çok kısa aralıklarla bazen hiç.bende anlatsam kocanın ayaklarının altına halı serersin.her baba böle değildir,ben 4-5- deliksiz uyku için neler yapmazdım ki....umut


Yasemina

Sevfurker,

Soru artık guncel degıl ve Ezgı bu durumu astı. "Rahat batması" olayını kapatsak ve soruyu gundeme tasımasak, Ezgı sanırım daha memnun olurdu. Ezgı arkadasım oldugundan mudahale etmek zorundayım, nitekim bir sure Nurturia'da degıl ve olmayacak. Umarım mesajım yanlıs anlasılmaz.


_beyazmelegim

ağır bir eleştiri olacak ama bulmuşta bunuyorsun.benim koca bu dediklerinden hiç birini bir gün dahı yapmadı.....
Cevaplamak için Üye ol