kreş eğitimi

duygu_asyam soruyor: 3

asya 2 buçuk yaşında ve ben onu şimdiden iyi bi eğitim alarak hayata başlaması için kreşe verdim çünkü ben ona bu yaşlarda yetemiyorum ailesel sorunlarım sağlık sorunlarım çevreye ve şehre alışamam kızıma ii bi anne olamıyacağımı düşünüyorum ...ama asya her sabah ağlayarak kreşe gidiyo anne beni bırakma diye haykırıyo gerçi okulda saklanıyorum 5dk sonra susuyo gün içinde sürekli arıyorum keyfinin yerinde olduğunu söylüyolar....ama çevremdeki herkez beni yargılıyo asyanın daha çok küçük olduğunu bana ihtiyacı olduğunu ve kreşe erken verdiğimi söyklüyolar asya haftanın 5 tam günü gidiyo 2,3 gün versem yine okula adapte olamıyo öylede denedik olmuyo...ankarada benim oturduğum semte yakın (etliğe) oyun gurubu tarzı kreşlerde bulamadım:( sevgili anneler lütfen yardımlarınızı bekliyorum....

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


minikprensim

Bunda yadırganacak bir durum yok ki...Siz kızınızın iyiliği için kreşe göndermişsiniz ve bunu da anne olarak en iyi siz bilirsiniz..
Benim de yaşadığım yerde bir arkadaş var 3 yaşında göndermiş oğlunu ve çok da memnun kalmış..Çocuğunun sosyalleşmesi açısından..


yuksel_

Kızınız neredeyse 2,5 yaşında. Kreş için çok küçük bir yaş değil. Ne kadar süredir gidiyor bilmiyorum ama zaten alışma süresi 3-4 haftayı bulabiliyor. Eğer kreş seçiminiz doğruysa, öğretmenini severse emin olun 3 hafta sonunda hiç sorun olmadan gidebiliyorlar. Ancak yine de, çocuğu iyi gözlemlemek gerekiyor. Yani alışma devresine bağlı ağlama ve istememe hali mi yoksa, kreşte ve öğretmeninde bir sorun mu var? Bunu da en iyi siz anlayabilirsiniz. Eğer kızınızın genel halinde, neşesinde tavırlarında bir değişiklik vs yoksa bence biraz sabredin...Göreceksiniz düzelecek.
kolay gelsin.


deepespecial

merhaba Duygu... öncelikle söylemeliyim ki Asya için çok iyi ve güzel birşey yapmışsın... 2 yaşından sonra çocuklarda sosyalleşme ne yazık ki ama büyük bir sorun. artık çocuklar evlerde tek başlarına büyüyor ve bu da birçok hırçınlıklarının sebebi aslında... Asya'nın ağlamalarına gelirsek gayet normal. ister istemez senin onu bırakıp bir daha almayacağını düşünür bu yaşta ki çocuk bu da geçici bir ağlamaya sebep olur... Tecrübelerime güvenerek söylemeliyim ki benim anaokulunda 3,5saatten fazla ağlayan öğrencim bile alıştı kreşe, Asya kısa bir sürede alışacaktır... fakat her sabah onu bırakırken akşama gelip alacağınızı söyleyerek ve öperek teslim edin öğretmenine bu onda biraz güven duymayı sağlayacaktır...Cevaplamak için Üye ol