yıkanabilen boya kalemleri ve markaları

kader_eymen soruyor: 10

       merhabalar,oğlumla aktivite olarak resim yapmak istiyorum ve yıkanabilen boya kalemlerinden hangi markaları kullandınız, hangisinden almalıyım? yıkanınca tamamen çıkıyormu?
        başka boya malzemesi olarak neler kullanılabiliyor.?nelerden memnun kaldınız? iyi ve kötü yönleriyle yazabilirseniz sevinirim...gıda boyalarını yoğurda katarak denedim, henüz erkendi sanırım,  beceremedik...tatilde bolca su ve mekan varken ilgisini çekemedim....

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


NORTH_TAN

Biz de var Carioca Baby Jumbo keçeli kalemleri. Evet silinebilir ama anında sileceksin. Biraz bekleyince çıkmıyor. Çocuk boya yapıyor ben elimde ıslak bezle başında bekliyorum olur mu? olmaz dedim.  Ben de bu stresten kaldırdım ortadan. Sadece buyuk resim kağıtlarıyla veriyorum eline.


ilknur

Ben Crayola aldim tum boya kalemlerini. Parmak boyasini kullandik mesela. Tisortu rezil oldu. Kagittan cok ustunu boyadi diye. Ben hemen yikayamadim, ertesi gun attim makinaya buna ragmen cikti butun boya.


Ulku

her markanin yikanabilir kalemleri oluyor. bizim evde birden fazla marka var, hatirlayamadim simdi. uzerinde "washable" yazmasi gerekiyor. hem kece hem pastel var bizde. evet once ya da sonra yikayinca cikiyorlar.
cokca kuru kalem kullaniyoruz, en cok onlardan memnunum :)


Seda_

Ulku duvar boyaması durumu oluyormu bilmiyorum ama duvardanda çıkıyormu söylediğin marka. Gerçekten aslında bu başlık iyi oldu, bende boyamaya başlatacağım ama özellikle araştırıyordum hangi marka kıyafetten, mobilyadan ve duvarlardan silinebilir/yıkayınca geçer diye merak ediyordum.


Ulku

vucut/kiyafet/mobilyadan tamamen cikti ama duvari kursun kalemle cizmeyi tercih ettiginden bilemedim simdi, eve gidince deneyeyim :)Seda_

tamam birde markasınada bakarmısın. direk o boyayı tercih ediyim..


leylak

Ülkü boyaların markasını bende bekliyorum


esraozlem

Carioca Jumbo bebek (ilk aldığımız kalemleriydi) ve Crayola'nın mum boyaları yıkanabiliyor, koltuk, halı, duvar, Ada'nın t-shirt'leri vs.. gibi bir sürü yerden kolaylıkla temizlenmişliği (bezle ya da silgi ile silme/yıkama) vardır :)

Carioca Jumbo keçeli kalemleri de güzel, ancak KUZEYtanANNE'nin söylediği gibi anında müdahale edilmezse çıkmıyor.

Croyola yıkanabilir parmak boyaları da tavsiye ederim. Hem kolayca temizleniyor hem de boyanın yoğun olmayan ince hali kolay kullanım sağlıyor.meycan

Bizde de carioca ve croyola marka kalemler var. Su bazlı olanları kullanmaya cesaret edemedim bir türlü.
Boya kalemlerinin kalın olanlarını almayı tercih ediyorum bir de. Hani şu novacolor gibi ince olanlar çok çabuk kırılıyor. Kalın kalemi daha rahat kullanıyor.


emine_gulce

Bic marka keçeli boya kalemleri de suyla yıkanınca rahatça çıkıyor.Cevaplamak için Üye ol