Bebek Ihtiyac Listesi

didemnurcan soruyor: 10

Selamlar,
Taze anne adayi olarak alisveris konusunda dagilmis durumdayim. Dogum yaklastikca o da eksik, bu da vardi, su da kaldi diye karistim.
Sizlerden ricam, bebek ilk dogdugunda en cok neye ihtiyaciniz oldu, en sık neleri kullandiniz ya da neyi hic kullanmadiniz? Sadece bebek icin degil anne icin de cevap verirseniz sevinirim. Mesela dogumda gecelik mi kullanisli pijama mi?

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Chicco portbebeyi ilk aylar evin içinde istediğiniz yerde yatırmak için tavsiye ederim. Park yatak yerine portbebe kullanılıp sonra karyolaya geçilebilir. Ben bu bebeğim için de yine ikinci el chicco portbebe alacağım, bendekini satmıştım evde çok yer kaplıyor diye.


gayesumer

bence 3 ayı geçirme, mümkün olduğunca erken bebişin de yerini bilsin. zaten uyurken sana ihtiyacı olmuyor, senin onun yakınında olmaya ihtiyacın oluyor. :)

ilk günlerde sık sık emdiği için odasına gidip gelirken uykun bölünmesin diye odanızda yatması çok doğal. büyüdükçe gece daha az uyanmaya başlayacak. sen de eskisi kadar sık uyanmak zorunda kalmayacaksın. dolayısıyla odasında yatırabileceksin.

ben ela'yı 11 haftalıkken odasına geçirmiştim. halbuki birkaç haftadır gece uyanmaları azalmıştı, geç bile kaldığımı düşünüyorum :))

güle güle büyüsün inşallah..


didemnurcan

aycaevrim nazik teklifin icin tesekkur ederim... aklimda tutacagim...
simdilik parkyataktan vazgectim...
bebek karyolamiz geldiginde odamiza sigarsa bi sure bizim yanimizda karyolasinda yatar 1-2 ay sonra da odasina tasiriz artik kucuk prensi...
sanirişm hayatimin en acemi olayina atliyorum... bunun disinda hic bir baslangic bu kadar heyecanlandirip, panikletmemisti beni...
ama kafamda hep o mukemmel cumle var-->her bebekle beraber bir de anne dunyaya gelir...
icimdeki kucuk anneye yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ederim...


Aysegul_Yagmur_Irmak

Gerçekten her anne bebeğiyle bir geliyor dünyaya... :) Ama öyle bir şey ki, şimdi nasıl olacak diye düşünüyorsun ama o zaman herşey tıkır tıkır gidecek, bundan emin olabilirsin. :) Herkes kendi bebeğiyle, kendi düzenini kendiliğinden kuruyor. :)


perihan

Arkadaşım havlu içine mermerşahi diksin annen dedi, nasıl birşey o, heryerde bulabilir miyim? Mothercare'de varmış dedim, kendinizin dikeceği daha yumuşak olur dedi.yasemin_ekin

mermersahi, tülbent gibi birşey değil mi? bence herhangi bir kumaşçıdan satın alabilirsin. (korsan post: kumaşçı diye birşey olmadığını biliyorum ama asıl ismi aklıma gelmedi:))

ben dikmedim ama şöyle yapıyorum önce tulbente kuruluyorum, sonra da havluya.


perihan

Ağız bezlerinin dikildiği tülbent gibi birşeymiş o korsan postçu yasemin:) İlk haftalarda çok gerekli, havludan önce ona sarıyorsun bebeği dedi. Olmadı arkadaşımdan sorarım nereden aldığını.


yasemin_ekin

Benim kızım 14 aylık, ben halen kullanıyorum o tülbent, mermerşahi herne ise onları. Boy boy var evde... Hepsi ayrı bir işe yarıyor

Battal boy(1m*1m herhalde): banyodan sonra;
Büyük boy (60cm*60cm): popo yıkama sonrası
Orta boy: (40cm): saç kurulamak için
Küçük boy: ter almak için
Mini boy: ağız silmek içinperihan

Sevgili masme, her sorunun altına yazdığında daha çok yardım gelmeyecektir. Gruplar kısmında sesini daha iyi duyurabilirsin.


sedamelody

Umarım yardımcı olur.Kendi aldıklarımı oğlumun sitesinde benim gibi deneyimsiz anne adayları için yazdım.http://atlasarin.blogspot.com/2012/03/bebek-ihtiyac-ve-alsveris-listem.html">

http://atlasarin.blogspot.com/2012/03/bebek-ihtiyac-ve-alsveris-listem.htmlCevaplamak için Üye ol