lıerac krem çatlaklarımdan kurtulmak istiyorum

semaysenur soruyor: 10

lıerac krem kullanıp çatlağı olan varmı bn kullandım doktorumun tavsiyesiyle ama yinede karnım çatladı ya:(herkes çok memnun o kremden ama bnde neden böle bi etki yaptı anlamıyorum bnde artık zeytin yaği sürüyorum acaba alsammı kremi yine?? bide eczacı eşime doğumdan sonrada kullansın etkisi olur demiş ama bana pek inandırıcı gelmedi .. bnm gibi lıerac kullanıp çatlağı olan varmı çok merak ediyorum... sizce kremi kullanıyımmı yoksa zeytinyağımı??

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


ema

Bende mustela kullandım çok düzenli bir şekilde sabah akşam ama genede çatladı çok rahatsız edici değil belki daha çok çatlayacaktım onu engelledi die kendimi teselli ediyorum.Genetik olarak yatkınlık varsa hiç bir şey işe yaramıyor sonrasında da bir işe yarayacanı sanmıyorum bu benim fikrim.


ozlemada7

Sadece vazelin kullandim,hic catlagim yok,deneyin bence


CokBilmis

Bence önemli olan hangi kremi kullandığınız değil "Düzenli" kullanıp kullanmadığınız.

Düzenli kullanmadıktan sonra hiçbiri işe yaramaz. Bir de genetik yatkınlık var tabii. Düzenli kullanmanıza rağmen çatladıysanız şöyle düşünün: Kullanmasaydınız kesinlikle daha da çok çatlayacaktınız.

Ben hem lierac kullandım hem de zeytinyağlandım bol bol :) Doğum öcesi çatlağım yok.

Doğumdan sonra kremlenmedim, yağlanmadım. Zamanım yoktu. Sonra boşalan göbek sarkınca belimin çevresi ve memelim çatladı. Bana da "Doğumdan sonra çatlarsın" dediklerinde pek anlamlı gelmemişti ama doğruymuş :)

Bir de yazı yazmıştım bu konuda: http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2010/03/hamilelik-catlaklar-nasl-onlenir.html


PembeTavsanim

kesinlikle dogum sonrasi en az 1 ay kullanin asil ne oluyorsa dogumdan sonra oluyor !!!


zeynep_su

mustella, lierac, vaselin ve bebek yağlarının hepsini denedim. içlerinde en işe yarayan yine de lierac sanırım onu son zamanlarda keşfettim (ve o döneme kadar harita gibi olmuştum zaten). çatlakların görünümleri kullanmaya başladıktan sonra daha da hafifledi sanki. bu arada ilgilenirseniz lierac ın serumu da var. o da oluşan çatlakları kapatıyormuş ama doğumdan sonra denemedim.gokalpileseyrialem

hamilelik döneminde en hassas olduğum konuydu çatlaklar bedenimle çok barışık biri olmama rağmen annem çok çatladığı için dikkat ettim bu konuya. Özel bir karışım ve diğer destek aldığım kozmetik ürünlerle çatlaksız atlattım hamlilelik dönemini.
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi paylaştığım bir blogum var. Çatlak önlemek için yaptıklarımıda yazmıştım ilginizi çekeceğini düşünerek ekliyorum.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/09/hamilelikte-merak-edilenler.html


barbunya

hamileliğim boyunca avuç avuç kullandım lierac ..son 1 aya kadar hiçbişey yoktu..ne olduysa son 1 ay oldu ...sadece kasıklarıma yakın yerde çatlamalar oldu..fakat su an belli belirsiz..bence çatlayacağı varsa çatlar..elinizden bişey  gelmez ..kremler sadece bu durumu hafifletici etki yapıyor...siz yine kullanın mutlaka faydasını görürsünüz ama genetik yatkınlığın önüne geçemezsiniz...


semaysenur

gokalpileseyrialem sende çatlak oluşmamamsı çok  normal hergece hemde 1saat masaj üşenmedinmi :) bravo valla tebrik ederim .. çalışıyomusun bilmiyorum ama bn ev hanımı olmama rağmen uğraşırmıyım okadar emin deiilim ama değmiş yani hiç çatlaksız bebek süper.:)bn  lıerac kulanmaya devam edeyim en iisi teşekkrler...Pinar_A

ben de lierac kullandım vee benım de catladı karnım ama bıraz da genetik yaa ne yaparsan yap cildin çatlamaya müsaitse çalıyorsun yapacak birşey yokk şimdi lazerle çatlakların gorunumunu azaltıyorlarmıs bir onu arastır istersen


Pinar_A

biri de bana badem yagı demıstıı onu da deneyebılırsınCevaplamak için Üye ol