Her ay antibiyotik

Cansu88 soruyor: 10

Selam kisaca konuyu anlatim benim oglum neredeyse her ay antibiyotik almak zorunda kalcak kadar hasta oluyor daha 20gun once bronsit oldu 6igne oldu bugun usutmus wbc15 cikti yuksek dedi yine antibiyotik .Her ay almistir snirim doktor degistir diceksiniz emin olun ayni gundw 2-3 doktora bile goturdum ayni cevap.ben cok uzuluyorum bu duruma ne yapabilirim.Hasta olunca antibiyotik disinda care yokmu yada bukdr cok antibiyotik almanin zarari yokmu.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


gesnur

kadir tuğcuya bir sorun derim. anne olunca anladım sitesindeki doktor. geçmiş olsun


Cansu88

Oylemi cok sagol


Cansu88

Istanbulday daha once hic duymadim bu bolumu arastorcam cok saolun


yasomit

  her ay hasta oluyorsa evin şartlarını değiştirin bence ,sebebi ortadan kadırmaya çalışın.mesela sık havalandırın rutbet varsa önlem alın oda havası çok kuruysa buhar makinası çalıştırın,bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalışın sık aralıklarla anne sütü verin eğer emiyorsa...9 aylık olmuş bebeğin bitki çayları içebilir ...yani hastalığa zemin hazırlayan nedeni bulmaya çalışın hasta olmadan önlem almaya çalışın...geçmiş olsun..


Cansu88

Yok rutubet filan aslinda havalandirma konusunda evet biraz soguk filan olur diye cok yapmiyorum tskkurlerpsychomom

 Ab deneyımım yok ama çevremde bu şekılde olan durumlarda boğaz kültürü,doğru ab mi verılmış(bazı ab'ler daha spesifik,her enfeksıyona her ab olmuyo) ona bakıyorlar..Doktor arkadaşlar daha ıyı detaylarlar ama kandakı bazı değerlerden de anlaşılıyo sanırım bu şeyler..


 Geçmiş olsun,yanlış ve gereksız hap yazdıklarında bünye yalama oluyo çoğu zaman,hastalık geçecegıne yınelıyor habire.Ama doğru doktoru bulursanız emınım hemen geçer.


yie

geçmiş olsun, kadir tuğcu konusunda şu yazılanları okuduktan sonra emin olamıyorum ben artık :( 

http://www.nurturia.com.tr/bugulog/a12083cb-6972-4ac2-ba27-9e3501582aac/dr-kadir-tugcu


AsliE

ben de kadir tuğcunun tavsiyelerini uyguluyorum.. çok faydasını gördükneretva

Alerjik olabilir mi? Alerjik bünyeli çocuklar daha kolay hastalanıyor diye biliyorum. Kardeşimde vardı alerjik astım. Ailede de varsa isterseniz bir de alerji uzmanına danışın.


fleez

hangi hastaneye gidiyorsunuz bilmiyorum ama ben araştırma hastanesine gitmenizi önenririm, en son ordaydık, enfeksiyon sebepli 4 gün yattık, çok ilgileniyorlar, her olasılık üzerinde duruyorlarCevaplamak için Üye ol