1. yaş doğum günü hediyesi

Daphnes_Mum soruyor: 10

Kızım bu ay sonu 1 yaşına girecek inşallah. Ve ilerde kendisine hatıra olarak kalabilecek bir doğum günü hediyesi almak istiyoruz eşimle ama ne olabileceği hakkında en küçük fikrimiz yok. O değerli ve yaratıcı tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar..
Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Daphnes_Mum

Çok teşekkür ederim canım benim:)))  Hımm evet gerçekten çok güzel düşünmüşsün ama eşimde bende bilmem ki hissettiklerimizi tam olarak video ile yansıtabilir miyiz? lOurda ona karşı hissettiklerimizi yeterincegüzel cümlerle ifade edemezsek ilerde dinlediğinde  bize karşı herhangi bir güvensizlik falan yaşar mı?Cesaret gerek ama harika bir fikir.
Evet onun ilk yılını poster yapmak bunu yapabilirim. Çıktısını falan nereden alacaksın ne büyüklükte yapmayı düşünüyorsun? Ayrıca ilk yaş gününde güzel bir aile fotoğrafı çektirelim dedik. Belki çerçeveletip odasına asarız. 


PelinSelin

Ben de 1 yillik resimlerinin hepsini kitap olarak bastiracagim hazirlayip, resim secimlerini yaptim, simdi sadece organize olup onlarin duzenini yapmam lazim... Hem bana hem ona guzel bir hatira olacak geride kalan bir yildan :)


PelinSelin

Ben de 1 yillik resimlerinin hepsini kitap olarak bastiracagim hazirlayip, resim secimlerini yaptim, simdi sadece organize olup onlarin duzenini yapmam lazim... Hem bana hem ona guzel bir hatira olacak geride kalan bir yildan :)


Daphnes_Mum

Doğru söylüyorsun canım rahat olmak lazım, ben pek kameraya çekilmeyi de sevmemde düğünlerde bile hiç hoşlanmaz utanırdım ki normal hayatta utangaçlık ile yakından uzaktan alakam olmamasına rağmen:)) Neyse yine de düşünülebilir. Pelinselin'in dediğide çok güzel içine belki doğum gününe gelenler birşeyler karalar hatıra falan kalır.  Ozalitçi dediğin ne? Off pasta konusundada karışığım şu şeker hamurlu pastalardan istiyorum ama bizim burda hiçbir pastane satmıyor muhtemeln iş başa düşecek:) Ayrıca konsept nedir sizin merak ettim?


mysweetgirl

meraba dilek, sayfana yazdım sanırım farketmedin, nasılsın, defnemiz nasıl, umaım herşey yolundadır...

yasemin meraba canım sana da....

biz ailecek stüdyo çekimi yaptırcaz, bir de rüzgara rüzgar temalı bir kitap hediye edecem, tübitak yayınlarından beğendim, ön tarafına da eşime nene ve dedelerine, birşeyler yazdıracam, ben de tabi... hatıra olarak kalsın....

eşimin öyle bir kitabı var, şuan bizde, eşim üzerine resim bile yapmış, insan baktıkça duygulanıyor....



Daphnes_Mum

Stüdyo çekimi derken bir fotoğrafçıda resim çektireceksiniz di mi canım? Bizde öyle düşünüyoruz.
Aslında görmüştüm canımda evde görmüştüm mesajını benim evdeki pc'nin klavyesi bozuk olduğu için ve mesajı gördüğümde yıllık izinde olduğum için işe döndüğümde sana cevap yazmayı unuttum. Valla çok özür dilerim canım yaa çok mahçup oldum şimdi:((( Defne iyi herşey yolunda , rüzgar nasıl turluyordur artık paytak paytak evi di mi? Eevt kitap fikride çok güzel ama defne temalı kitabı nerden bulayım ki aslında doğduğu gün ağaç dikmek istiyorduk ama tabi telaşın içinde pek mümkün olmadı.
Aslında hep birlikte ağçata dikilebilir, süper fikir. Dikerken resimde çekeriz anı ölümsüzleştiririz:))


kader_eymen

evet bahçenize bir defne ağacı dikmek muhteşembir fikir....onunla birlikte büyürler.
---ikinci alternatif benim babalar gününde yapmış olduğum baba-oğul bir fotoğraflarını tişört üzerine ikisinede bastırdım, ikisininde çok hoşuna gitti.eşim üzerinden çıkarmıyor, oğlumda gördüğü her yerde ve giyeceğinde yüzünde kocaman bir tebessüm ve baba baba çığlıklarıyla giyiyor.yıkanmaktan baskısı eskidi, şimdi daha kaliteli çıkmayan bir baskı ile tekrar yaptırmak istiyorum.
---- renkli şeker hamurlu pastalara gelince; bizim 1 yaş pastamız özel olarak yaptırdığım  deniz mavisi renginde üzerinde uğurböcekleri olan 1 şeklinde pastaydı ve şeker hamur görünüşte güzel fakat yendiğinde okadar güzel olmuyormuş, şekerli hamur kısımları hep tabakların kenarlarında kalmıştı, herkez ayırmıştı...bilgilendirmek istedim sadece...


Besegasi

Merhaba..ben de ilk yaş doğumgünlerinin dışarı dönük partiler yerine içeri dönük maneviyatla kutlanması gerektiğini düşünenlerdenim. Oğlumun ilk yaş doğumgününü yeni kutladık.Biz oğlum için bahçemize ağaç diktik, alçıya ayak izi aldık, 12 ayini gosteren bir cerceve hazirladik.Ayrıntılı olarak bloğumdan okuyabilirsiniz; annemalmiskullanmis.blogspot.com



halbuse

Ayak izini nasıl aldınız acaba


Besegasi

Alciyi suyla karistirdim,kremadan az koyu kivama gelinceye kadar karistirdim. Ustune streç folyo serdim çünki alçı yakan birşey; streçin üstüne adım attirdim :) Altina da aliminyum folyo serdim. Yapismamasi icin yaglamak gerekiyormus margarinle vs. Henuz cerveletmedim.Ama cercevelenirken kolayca cikiyormus yaglaninca :) Bloğumda resmini paylastim. Deniz kabuklariyla susleyince hakkaten kumsaldaki ayak izleri izlenimi verdi.


Cevaplamak için Üye ol