Biberona alışan bebeklerde medela calma biberon, ek beslenme sistemi işe yarar mı?

birbebekannesi soruyor: 5

Bebeğim 8 aylık ve yaklaşık 20 gündür hiç emmiyor. Tabi ek gıda ve mama alıyoruz. Sütümü sağıyorum, ancak 20 cc de kalıyoruz. En azından bir yaşına kadar emzirmek istiyordum, suluk denedik ama bir faydası olmadı. Ek gıdayı azaltmayı doktor tavsiye etmedi. Acaba medele ek beslenme sistemi kullanan var mı? Bu sistemle 8.aydaki bebeği memeye tekrar alıştırmak mümkün olur mu? (Memeye yaklaştığında ağlıyor) Bu ürün daha minik bebekler için tasarlanmış sanki ve fiyat olarakta yüksek, temin etmekte zor... Calma biberonda denenebilir mi? Sütümü arttırmak için 2.süt pompasını aldım. Artık eminim hiçbir pompanın sütümü arttıramayacağına:( Doktorumuz 20 cc bile önemli dedi, yalnız bu tüm günün sonucu:( Ben de her seferde değil, tüm gün biriktirdiğim dedim; zamanla artar dedi. Çevremdekiler de sütün çekilmiş artık senin diye yorumlarda bulunuyorlar; süt tamamen bitse hiç olmaması gerekmez mi?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


benbb

meme için zorlamayın ama uyurken vermeyi deneyin isterseniz.. zorladıkça daha çok kendini itmesin.. etraftakilerin dediklerine hiç kulak asmayın. kendinizide sütüm yok diye koşullamayın çünkü ne kadar düşünürseniz o kadar azalıyor..ben avent pompa kullanıyorum ve bana en uygun olanı o oldu..gün içinde iki - iki buçuk saatte bir sütünüzü mutlaka sağın.. önce az olur ama bir hafta içerisinde fark etmeye başlayacaktır.. ama sütüm yok diye düşünmeyin.. ve her seferinde 15 dakika sürsün sağmanız süt olsada olmasada.. beyne uyarı gitmesi için. sağarken sürekli bebeğinizi düşünün onunla mutlu olduğunuz anları, çıkan süte odaklanmayın.. birde süt arttırıcı gıdalardan tüketin.. ama düzenli yapın strese girmeden- gerçi kişiden kişiye değişiyor ama- bulgur, soğan, yeşil mercimek, süt çayı, hurma, dereotu.. aklıma gelenler bunlar..


birbebekannesi

benbb çok teşekkür ederim; bende yeni avent aldım. İşşallah fayda sağlar, gece kucağıma aldığımda hemen uyanıyor. Birlikte uyumayı denedik ama bebeğimle uyumaya alışık olmadığımdan devam edemedim. O zaman araya yastık koyup uyuduk, biberon gibi emzirmeyi denedim, yine almadı:(


benbb

hemen pes etmeyin.. ara ara deneyin yine.. inşallah sağlar :) öenmli olan önce siz rahat olmalısınız bebkler stresi çok hissediyor.. bol sütünüz olsun inşallah..


violetbird

Aynı şekilde kızım 8 aylıkken benzer şeyleri yaşadım. Maalesef kızım emmeyi bıraktı. Calma biberonu şimdi sizden duydum ama kızım emmeyi bıraktıktan çok sonra emzirme ekleyicisi diye bir şey görmüştüm. Keşke o zaman görseydim, deneseydim diye az hayıflanmadım. Dilerim bebeğiniz emmeye devam eder.  
ABIDE

İşe başladıktan sonra  kızımda emmek istememişti.Gündüz beni hiç emmiyordu.Sadece akşamları uyurken devamlı emzirdim.Şimdi emmeye alıştı.Medela calma biberonu denedik ama  kızım kesinlikle biberonu sevmedi ve kullanmadı.Calmadan emmeyi red etti,hiç kullanamadım.Almak isteyen olursa satabilirim.İşallah bebeğiniz tekrar emmeye başlar.Cevaplamak için Üye ol