İnsülin direnci ve endokrinoloji uzmanı

Ayliz soruyor: 6

Merhaba,

Son zamanlarda sebepsiz kilo artışım var (on kilo kadar)

Şeker ve tiroidle ilgili bazı testler yapıldı, sonuçlar normal sınırlar içinde ancak gittiğim bir hekim bu duruma bir sebep göstermezken, diğeri insülin direnciniz var diyip,antidiabetik hap verdi.

İlacı kullanıp, kullanmama konusunda kararsızım. Aranızda, İstanbul'da endokrinoloji uzmanına gidip, memnun kalanlarınız varsa doktor ismi önerebilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ayb

İnsulin direnci için açlık şekeri, açlık insülini, hba1c ve isterseniz homa yaptırabilirsiniz. Sekerle ilgili dediğiniz testler bunlar mıydı? Bazen hba1c normal sınır içinde oluyor fakat açlık insulini yüksek oluyor. Bakıldı mı bunlara? Açlık derken mutlaka ve mutlaka 12 saat açlık gerekiyor, daha kısa ya da yzun sürelerde yanıltıcı sonuçlar alınabiliyor.malesef bildiğim bir endokrinolog yok tavsiye edebileceğim. Geçmiş olsun


Ayliz

Merhaba ayb,

Yazdığınız tüm tahliller yapıldı, sadece açlık kan şekerim üst sınıra yakın çıkıyor.

İlginiz için çok teşekkür ederim.


zeynepknt34

Ayni sekilde insülin direncim oldu..ilac kullandim ve spor yaptım...kilo verdikçe düştü bir sknti olmadı sonrasinda..


his

Endokrin bölümünolannhastane bulmak bile kolay değilken, iyi bir endokrinci bulmak cok cok zor.. Ben 2,5 yıldır kendisine gidiyorum. Medipol eğitim araştırma hastanesi sinan bey şahane bir bir Dr..


his

Bu arada çok geçmiş olsun


Ayliz

Merhaba His,

Teşekkür ederim, Sinan Bey Medipol Hastanesi'nden ayrılmış, muayenehanesinde de maalesef sağlık sigortası geçmiyormuş.

Bu aralar başka konularda çok masraf yaptığımdan, özel sağlık sigortası geçen bir doktor - hastane bulsam daha iyi olacak gibi.Cevaplamak için Üye ol