yenidoğan bebek bezi

cmr soruyor: 7

Şu an 32 haftalık hamileyim ve bebişim 2 kilo.Doğana kadar 3 veya 3,5 kilo olur diye tahmin ediliyor.Ya da en fazla 4 kilo.Prima premium care almayı düşünüyorum.  2-5 kilo arası olanı mı alayım yoksa 3-6 kilo arası olanı mı? Kararsız kaldım ve sizlere danışmak istedim.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


melikeninannesi

bence de 3-6 daha iyi tabi ufak tefek olursa diğerini tercih edersiniz


sevfurkereym

benim oğlum 3.300 doğmuştu.bende 3-6 kg almıştım 2 numara ama biraz büyük geldi ve rahatsız oldu.ilk zamanlar bence 2-5 kg 1 numara bez olması bence bebek çn daha rahat olur.zaten 50 adetli satılıyo 1 numaralar.ilk günlerde çok sık alt değişeceği için elinizde beziniz kalmaz...


colpang

benim kızımında 3,5 veya biraz üstü doğmasını bekliyoruz, geçen haftalardaki migros indiriminde prima premium care 3-6 aldım 2 paket (1 alana ikincisi %50 indirimli kampanya) Bir pakette 2-5 kg olandan almayı düşünüyorum. Özellikle ilk 2 ay altları çok sık değiştiriliyor. Büyük kızımdan hatırlıyorum. Bez stoklamamak lazım ama alınan bir iki paket rahatlıkla bitirilebilir.


ladyofwords

benim bebeğim 4 kg. doğdu.biz 1 numara (2-5 kg)'dan hatırladığım kadarıyla 3 paket kullanmıştık.en azından 1 numaradan 1 paket almanızı tavsiye ederim. 2 numaradan başlarsanız, bez bebeğinize büyük geleceği için üstü kakası ve çişiyle bolca kirleneceğinden sürekli makina açmak zorunda kalırsınız. stok yapacaksanız ben de 3 numara almanızı tavsiye ederim.


charlizzze

Biz de prima premium care almıştık yenidoğan döneminde her yeni anne adayı gibi:). Tek bir paket. Bir baktık pişik oldu. Unibabylerle siliyorduki ondan herhalde dedik. Poposunu lavaboda yıkamaya başladık. Ama gene geçmedi pişiği. Bu arada öyle ahım şahım bir pişik değildi ama vardı bir kızarıklık. İnsan ilk bebek olunca bir de ilk annelik tabi üzülüyor pişik oldu diye. Nerde hata yaptım diyor kendi kendine. Annem bezden olabilir dedi pişik, her seferinde yıkamaya rağmen devam edince. Önce molfix aldık devam etti gene. Huggies organik pamuklu (açık yeşil) dan aldık. Çok şükür gene unibabylerle siliyoruz ve de pişiksiz altımız. Yalnız nedense her markette bulamıyoruz, bulduk mu stokluyoruz. Poposunu her seferinde lavaboda yıkamak yazın iyiydi ama ağırlaştıkça çok zor odlu. Şimdilerde üşenmezsem kakasını yapınca yıkıyorum lavaboda. Zira bileklerimde ödem oluştu ve geceleri atel takıyorum ikisine de. Yeni annelerde olurmuş bebekleri yüzünden ama bence temelde lavaboda yıkarken onu tek bir elimle tutup öteli elimle temizlemekten oldu. Ancak gene de pişik olursa bir süre suda yıkanmalı. (pardon yaw konu nasıl oldu da pişik oldu bir anda:) Diyeceğim odur ki azar azar bulabilme imkanı var ise birkaç markadan stoklanabilir. MEsela ben küçülen ve kullanmadığım bezleri bebek bekleyen bir yakınıma vermiştim.


egis

Benim bebeğim 3100 gr doğdu, 1 numara prima premium care'den 2 paket kullandım, sonra 2 numaraya geçtim, kakası taşıyordu çünkü. Çouktan çocuğa değişir. Bence 1 paket 1 numara, 1 paket 2 numara alabilrsiniz, sonra duruma göre karar verirsiniz.


lightmoon

2-5 kg olan ilk etapta ideal. Birkaç paketten sonra bir üst numaraya geçersin. Sağlıkla doğsun, büyüsün..Cevaplamak için Üye ol