Diş perisi

emir_kubra soruyor: 5

Bugün kızımın dişi çıktı ve gelip bana ''anne bu dişi yastığımın altına koyarsam sabah olduğunda yastığımın altında para bulur muyum ,diş perileri koyuyormuş'' diye sordu.ben de hayır kızım bulmazsın öyle şey olmaz dedim.olsun anne ben  bi deneyeyim dedi , koydu ve yattı .Şimdi ben o uyurken o dişi alıp yerine para koysam sizce onu kandırmış olur muyum ???yoksA koymasam da gerçekle yüzleşse mi ??

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


jildando

ben tatlı buluyorum böyle şeyleri, hayal dünyasına bir destek. Ben küçükken babaannem her onda kalışımda yastığımın altına koyardı birşeyler, hala gülümseyerek hatırlarım. Belki para değilde ufak hoşuna gidecek birşey de olur. İlk defa dişi düşmüş onun içinde çok büyük heyecan. Tabiki sonunda diş perisi olmadığını öğrenecek, o yüzden çok da dert etmeyin bence. Ya da isterseniz peri olmadığını ama kendinizin koyduğunu söyleyin. Sabah kalkınca bir heves bakacaktır yastığının altına, kırmayın derim ben.


Damla

Ben olsam benim koyduğumu kesin anlayacağı ama okuyunca sevineceği bir notla birlikte para koyardım. Ben de sizin gibi gerçekte olmayan bir şeye inanmasına yol açacak bir şey yapmak istemezdim.


ponyy

benim oğlumun da dişi sallanmaya başladı .

  5 yaşında.  arkadaşım diş perisinden bahsetti.  oğlum öyle bir şey yok. anneler babalar koyuyor peri falan yok beni kandırma dedi. 

arkadaşımda da  ne kadar gerçekci bir çocuk yaptınız hayal dünyasını yok ettiniz diye bana çıkıştı.

 

ama şimdiki çocuklar zor kanıyor ne yapabilirim:)


emir_kubra

saolsun arkaqdaşlar parayı kodum.sabah kalkar kalkmaz  baktı ve tabi ki de inanmadı :) olsun bu da güzel bir anı olarak kaldı bizim için :))


nisa06

büyük kızım her diş çıktığında yastığının altına koyardı.ben de başucuna bir oyuncak koyardım sabah kalkıp gördüğünde çok sevinirdi.günlerce o oyuncakla oynardı.diş perisi getirmiş diye.geçen yıl diş perisinin ben olduğunu öğrendi.hayal kırıklığı falan olmadı.aksine onu mutlu etmek için yaptığımı anladığında daha da çok sevindi..ben olumsuz bir taraf göremeiyorum.Cevaplamak için Üye ol