Aşıları nerede yaptırıyorsunuz

berenimo soruyor: 10

Merhaba, Bebeğimin aşılarını doğduğundan beri aylık kontrollerini yaptırdığımız hastanede yaptırıyoruz. Sağlık ocakları nedense güven vermemişti bana, hem de kış günü çok hasta olur, çocuk hasta insanların içne girmesin çok diye düşünmüştük. Ama dün semtimizdeki aile hekimliğine gittim, annemin ilaçlarını yazdırmak için. Doktor çok güven verdi, baktım, çok gelen giden de yok, acaba bundan sonra orda mı yaptırsam, yeterince güvenlir olur mu, ehil kişiler var mıdır, karar veremiyorum.. Sizler nerede yaptırıyorsunuz aşılarını? Sağlık ocağı-aile hekimliği mi özel hastane mi?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


Zeynep12

Bende sağlık ocağında yaptırıyorum. Kayınvalidem sağlık ocağında hemşireymiş süresi dolmasına yakın atarlarmış aşıları nasılsa devlet veriyor diye özel hastaneler bu düşüncede değiller diyor kendisi.


revve

Çocuk Doktorumuz kendisi yapıyor..Ama çevremde sağlık ocağında yaptıran çok kişi var herhangi bir sorun yok..Güvenilmeyecek bir ortam olduğunu düşünmüyorum..


ema

Sağlık ocağında yaptırıyorum.Sonuçta sağlık sektöründe, özel olsun devlet olsun işini ciddiye almayan insanlar oldukça  işimiz Allah'a kalıyor.Sağlık ocağındaki hemşirelerde bu devletin okullarından mezun, özel hastanelerde çalışan hemşirelerde yani işini iyi yapan olduktan sonra nerde oluğu önemli değil.


fiyonk

Saglik ocaginda yaptiriyoruz ve guzel ilgileniyorlar


nisa06

sağlık ocağındapolen

sağlık ocağında yaptırıyorum.


ZeynepYenice

devletin karşıladıklarını sağlık ocağında, özel aşılaını ise özel hastanede yaptırıyorum.


pearly

aşılarının birini sağlık ocağında yaptırdım. diğer tüm aşılarını aylık kontrolü sırasında kendi doktoru yaptı. sağlık ocağında yaptırmanın bir sakıncası yok bence. sadece kontrole gitmişken aradan aşıyı da çıkarmak için kendi doktoruna yaptırıyoruz.Annegozuyle

Kizimda hep kontrollere gidince doktorunda yaptirmistik, ozel hastanede. O donemde bizim saglik ocagimiz tadilattaydi ve bebekle gidilemeyecek durumdaydi. Oglumda simdiye kadar doktorumuza gidince yaptirdik ama bundan sonrasinda saglik ocaginda yaptirmaya karar verdik. Bence saglik ocagi ve hemsirede bitiyor is.


ozdenin_oykusu

özel aşılarını doktoru (hastanede) yapıyor,dğer aşıları sağlık ocağında yaptırdımCevaplamak için Üye ol