HANGİ MARKA GÖĞÜS POMPASI ALMALIYIM?KARAR VEREMEDİM:(

Tunam10 soruyor: 10

Elektrikli göğüs pompaları200-300-400 tl gibi. O yüzden alıp pişman olmak istemiyorum. Deneyimli annelerin tecrübesi benim için çok önemli. Aslında ben Philips Avent Elektrikli göğüs pompası almayı düşünüyordum.Ancak yorumlardan Medela Swing Göğüs Pompası ve Ameda Lactaline elk pompadan daha memnun kalındığını anlıyorum. Philips Avent Elektrikli göğüs pompası kullanan var mı acaba? Çantalı ve biberonlu olması avantaj gibi gelmişti bana. Diğer markaları alanlar sütü saklamak için ne tercih ediyorlar?

Bu soruyu cevapla


52 Cevap


berennaz

merhaba

medela elektrikli almışştım çokda memnun kaldım tavsiye edebilirim


yasemin_ekin

avent elektrikli kullaniyorum, memnunum. kuzenimden odunc almistim, o da memnundu. ancak cekim gucunu cok karsilastirmiyorum cunku 7. aydan sonra avent kullanmaya basladım ben. haliyle sut daha az geliyor. cantasi cok şık. herseyi içine koyup işe gidiyorum, o bir avantaj ama sart değil. aventen once medela mini electric kullanırken evdeki çantalardan birini süt pompa çantası yapmıştım.

bence pompanin alacaklar listesinde aciliyeti yok.dogumdan sonra süt durumunuza ve ihtiyaciniza göre daha farklı düşünebilirsiniz.

eger istanbulda iiseniz, biberon magazalarinda fiyatlar daha uygun. aklınızda bulunsun.


ezgik

medela gerçekten iyi, acı ağrı yok pratik, fiyatta makul diğerlerine göre...


cigdemyalcin

Ben Medela kullandım ve çok memnun kaldım. Sonra bir arkadaşımın kardeşine verdim. Onlar da göğsü kavrayan aparatın yenisini aldılar ve hala kullanıyorlar.
www. bebekesyalari.blogspot.com adresinde (Sermin arkadaşımızın açtığı bir blog) ikinci el bebek eşyaları var. Oraya da bir bakın isterseniz. Bence de hiç acele etmeyin.
Selamlar,
ç.


Elcino_mutluatolye

Medelanin swing modelinden cok memnunum tavsiye ederim. Ucu cok yumusak ve kiraladigimiz hastane pompalari kadar guclu bir pompa...yelis_fue

ben de yaklaşık 9 aydır çift sağımlı medela elektrikli pompa kullanıyorum.Çalışan bayanlar için çift taraflı olması zaman açısında çok önemli.Ayrıca ikisini aynı anda sağmak etkili de oluyor.Medela ile beraber gelen  süt saklama kaplarının malzemesini ben çok beğenmedim.İnce bir plastik malzeme kullanılmış. Ama pompanın ağzına dr brown biberonlar birebir uyuyor.O nedenle pompa ile birlikte dr brown 2 adet biberon edinmekte fayda var.Benim kullandığım pompa çantalı değil.Ama çantalı olması avantaj bence.Soğutma kalıpları ile birlikte ayrı bir çantada taşıyorum.Medelanın emiş gücünden ve sağımdaki etkinliğinden memnunum ben.Süt saklama kapları da diğer önemli bir konu.Dolapta stok yapacaksanız süt saklama poşetleri daha iyi oluyor.Ayrıca avent marka biberon tipi 120 ml lik süt saklama kaplarını da kullanıyorum.Bir pakette 4 adet var.Ama gerçekten kullanışlı.Medelanın 10 luk satılan plastikten süt saklama kapları da var tek kullanımlık.Onlardan da almıştım.Fena değil ancak sürekli kullanamıyorsun. Aventi steril edip tekrar tekrar kullanabildim.Biberonu ile de uyumlu.


pinarbyk

Medela'nın elektrikli mini pompasını kullanıyorum, çok memnunum. Hem çok hızlı sağıyor hem de pratik. Yalnız biraz sesi fazla, o rahatsız etmezse kesinlikle tavsiye ederim.


cadsiz

Merhaba,

Ben Ameda Lactaline Elektrikli ve Pilli süt pompası kullanıyorum. Gerçekten çok memnunum. Daha önce Medela Elektrikli denemiştim ancak hiç memnun kalmadım. Çekiş gücü gerçekten Ameda ile kıyaslanamaz. Pahalı bir ürün gibi görünse de gerçekten değiyor. Avent hiç kullanmadım. Kıyaslayamayacağım. Çalışacaksanız, ya da sizin gibi ikiz bebekleriniz olacaksa çift pompalı almanızı öneririm. İkiz bebekleri olan bir arkadaşım Avent çift pompalı kullanmıştı. Süt saklamak içinse; buzlukta depolamak için süt saklama poşetlerini kullanıyorum, çok pratikler ve tek kullanımlık olmaları içimi rahatlatıyor, gün içinde tüketmesi için direk biberona sağarak buzdolabında saklıyorum. Süt saklama poşetleri içinde favorimse medela.. Gulusoy

Ben Medela nın hastane tipini ve Ameda Lactaline i kullanıyorum, her ikisi de çift sağımlı. Ancak makinayı dışarıya da taşıyacaksanız hastane tipleri pratik olmaz, çok büyükler çünkü. Ameda Lactaline in daha etkili ve pratik olduğunu düşünüyorum, tavsiye ederim.


burcukorpe

medela swing kullanıyorum. 9. aydayım. 2 ay önce içindeki filtresi bozulmuştu. şimdi de sağım sırasında kendi kafasına göre duruyor. 9 ayda 2 arıza, fazla bence.Cevaplamak için Üye ol