HANGİ MARKA GÖĞÜS POMPASI ALMALIYIM?KARAR VEREMEDİM:(

Tunam10 soruyor: 10

Elektrikli göğüs pompaları200-300-400 tl gibi. O yüzden alıp pişman olmak istemiyorum. Deneyimli annelerin tecrübesi benim için çok önemli. Aslında ben Philips Avent Elektrikli göğüs pompası almayı düşünüyordum.Ancak yorumlardan Medela Swing Göğüs Pompası ve Ameda Lactaline elk pompadan daha memnun kalındığını anlıyorum. Philips Avent Elektrikli göğüs pompası kullanan var mı acaba? Çantalı ve biberonlu olması avantaj gibi gelmişti bana. Diğer markaları alanlar sütü saklamak için ne tercih ediyorlar?

Bu soruyu cevapla


52 Cevap


Deynerya

Medela, Ameda ve  Avent kullandım. En rahat ettiğim Avent pompa. Tavsiye ederim. Masaj başlığı dedikleri silikon bölüm göğüs ucunu hiç rahatsız etmiyor. Diğer markalarda canım yandı. Ameda Lactalin ise çift taraflı sağması nedeni ile hem zamandan tasarruf ettiriyor hem de sütü (çok emin değilim) artırıyor. Fakat şimdi elimde aventin pompası olmasına rağmen sütümün artması ve zamandan tasarruf için  avent'in çift taraflı olanını kiralamayı düşünüyorum.


adilcan

ben medela elektrikli kullanıyorum (pumpin style) çantalı olanından. bunda 2 göğüs aynı anda sağılıyor çok başarılı yanlız ülkemizde pahalı 600-700 gibi ama ebay den aldım 200 dolara geldi. çantası ile heryere rahatça taşıyorum.ayrıca çantaya biberonlarını bezlerini falan da koyabiliyorum böylece pratik oluyor. içinden 4 biberon yolculuk için muhafaza çantası ve buz kalıpları da çıktı.
eğer 200 dolar veririm derseniz çok memnunum tavsiye ederim


olcameric

cehaletimi mazur görün de, nerden kiralanıyor bu pompalar?


yasemin_ekin

ben kendim kiralamadım ama belki aşağıdaki adresler belki yardımcı olur size.

http://www.annebebek.com/ 

http://www.medela.com.tr/ (Sümer A.Ş.nin ofislerinden biri,  Koşuyolu Medipol hastanesinin hemen yanı. Hatta başka bir firmanın da onun yanındaydı yeri. )


serapanne

philips avent pompası kullandım. cok az kullandım. gerek kalmadı cunku. sagma bölümunde silikon aparatı var. gogus ucunu agritmiyor. diger markalarla kiyaslayamiyorum. satmayı dusunuyorum. ilgilenirseniz  mesaj atın.EmineKartal

Ben Medela'nın mini elektrikli ve pilli süt pompasını kullandım, kullanıyorum. Genel olarak memnunum.
Ancak burdaki yorumları okuduktan sonra, ilk aylarda özellikle göğüste yaralar varken çok canımın yandığını hatırlıyorum; belki de Medela'nın tesiridir; çünkü Avent kullananlar tam tersine masaj yaptığını söylüyorlar. Ancak bu ilk zamanlardı ve o zaman zaten doğum iznindeydim, sütümün artması için, bir de arada ben uyurken başkaları versin diye sağmıştım. Sonra aylar boyunca kullandım ve hiç sorun yaşamadım. Yalnız pompanın biberona giren ucunda beyaz küçük bir valf var, pompa onsuz çalışmıyor; ben bir kere o bölümü sterilazetörün içinde unutup pompam çalışmıyor sanmıştım:)
Eve götürüp getirirken de ben kilitli bir kabın içinde iki buz kasediyle birlikte taşımıştım. Aylarca hiç sorun yaşamadım.
Süt saklamak için, bence de en iyisi süt saklama poşetleri.


Tunam10

teşekkürler eminekartal.


lugesya

bende Medela kullandım uzun sure ve memnun kaldım.didemnurcan

cok yeni dogum yapan 1tanıdıgım medela ile cok sorun yasadı. Ben hastanede avent deneyp cıkar cıkmaz avent aldım. Ilk haftalar meme uclarm harap oldugundan avent hayatımı kurtardı...


didemnurcan

bu arada e bebekte deneme sansın var. Bence dogumunu yap, ondan sonra gerekırse alırsınnCevaplamak için Üye ol