Kızımın babasına olan öfkesine anlam veremiyorum????

buketzeynep soruyor: 4

yaa arkadaşlar kızım 20 aylık babaya karşı anlamsız bir öfkesi var onu gördüğü zaman dit dit diye bağırıyor yaa gece ağlayarak uyanıyo mesela eşim ne oldu kızım ne oldu bebeğim neyin var diye tatlı tatlı soruyor benim kızzın cevabı ditt ditt oluyor istemiyor onun kucağına gitmek istemiyor..eşimde ilgil bi baba işten eve geldiğimizde ikimizde vakit ayırıyoruz oyun oynuyoruz ama anlamıyoruz sizde de aynı durumlar var mı veya ne yapmam gerekiyor bilemedim

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


selencem

Benim oğlum çok çalıştığım uzun bir dönem bana bunu yaptı. Oysa iş dışında her anım onundu ama yetmiyordu sanırım. Yani sadece çok sevip özlediği için yapıyor böyle. Tavsiyem sadece ikisinin vakit geçirmesi. Mesela hafta sonu sabah kahvaltı öncesi ikisi parka çıksın, rutin olarak. Hemen değil ama zaman içerisinde iyi gelecektir bu onlara.


sefemu

bence tavrı babasına ama babasıyla ilgili değil..
sizi istiyor şu an "anneci" ve sizin dışınızda herkes babası dahil onu kızdırıyor..
kızım sadece babasına değil tüm sülaleye giiitt diyordu.. benim için de zor oluyordu herkes üzülüyordu arada kalıyordum.. kızımın sinirlenmesi de beni üzüyordu..
"biz"i vurgulamaya "aile" yi vurgulamaya çalıştım hep..
babası ile bensiz vakit de geçirdiler çok.. zaten geçiriyorlardı aslında.. değişen birşey olmadı..
ama bu bir dönem ve yaşanması gerekiyor.. çocuk içinde bir denge bulana dek.. yaklaşık 9 ay sürdü bizimkisi, 2-3 yaş arası gibi.. bazen şiddeti azalsa da..
tabiki babasını da çok seviyordur ama bazen adeta annenin fanatiği oluyorlar işte..
gece uyandığında ağladığında hala benden başkasını kabul etmez.. bu değişmedi..
ama eskiye göre çok daha iyi herkesle.. bi süre oyun grubuna gitti.. "başkaları da var"ı deneyimledi.. bana olan aşırı ilgisi normale döndü..
konuşması nasıl kızınızın.. belki tesadüf ama kızım konuşmaya kendini çok iyi ifade etmeye başladığında bana yapışıklığı azaldı.. çünkü ben her dediğini anlayan yapandım.. artık herkes anlıyor.. babası dahil..
eşiniz üzüntü ya da kızgınlık göstermiyor ise bu süreç bi şekilde tatlı sona varacaktır.. sabır diliyorum..


dilrubaa

Birinci olasilik siz esinize icten ice birseyler icin kiziyorsaniz cocuklar bunu cok fena hissediyorlar, hicbir sey soylemeseniz bile o elektrigi hissedip kotu davranabiliyorlar.

İkinci olasilik da size cok fazla duskunse sizi babadan kiskaniyordur, paylasmak istemiyordur. Kizim hala biz esimle konusurken konusmayin benimle ilgilenin filan der:) ozellikle bana yapar anne konusma, benimle konus der. Yani siz esinizle kendi aranizda muhabbet modunda oldugunuzda onu kiskaniyor olabilir. İkiniz birden sadece ona odaklanin:)


buketzeynep

çok teşekkür ederim arkadaşlar normal bir süreç olduğunu anladım sayenizdeCevaplamak için Üye ol