Uyurken Üstünü Örtmemek

moodswing soruyor: 7

Garip bir soru olacak ama şöyle bir problemimiz var: Duru uyurken üstünü örtemize izin vermiyor.

Yeni uykuya daldığında üstünü örtüyoruz, en fazla 1 saat sonra açıyor. Sonra biz örttükçe o açıyor. Israr edersek sinirlenip uyanıyor. Geceleri genelde tamamen üstü açık uyuyor.

Uyku tulumu denedim, biraz sıkıntılı bir bebek olduğu için hiç istemedi, içinde durmadı. Üstünü biraz kalın giydirmeye başladım ben de. Kaloriferler 11:30 gibi kapanıyor, odasının kapısını kapattığım zaman içerisi sıcak kalabiliyor. Henüz bu nedenle hasta olmadı, dolayısıyla üşümüyordur diye mi düşünmeli? Diğer yandan ben üstümü örtmezsem üşüyorum aynı evin içinde...

Çok acemice bir soru oldu :) Var mı benzer sorunu olan?

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


kader_eymen

evet bizde üstünü örtmeyenlerdeniz bu yüzdende elyaf , polar içermeyen ve 2 kat pike tarzı kumaştan dikilmiş bir uyku tulumu bulmuştum aramalarım sonucunda 2 senedir kullanıyorum oldukça memnunum ama küçülünce nasıl bir çözüm bulacağız bakalım çünkü aynı ürün markasını bulamıyorum artık, içinede ayaklı penye tulumlarından giydiriyorum...heralde pratikannenin tulumundan kendim dikeceğim. böylelikle sorun çözülecek.

http://www.nurturia.com.tr/questions/591bf9ca-a37b-4d82-96c8-9d51011a6199/4/giyinmecorap

http://www.nurturia.com.tr/questions/eddd6cc8-dcdf-4eae-9409-9dee017be950/1/uyku-tulumu#d3f9530b-f19a-441e-8384-9e5e013aafa8

http://www.nurturia.com.tr/questions/30c47ae0-163e-450d-9f95-9e120161d433/1/uyku-tulumunun-altina-giysi-ustune-battaniye-yardim-!!!!!!!!#5d432d61-398a-4f05-a00c-9e15014413c5


blackcrow

Gördüğün gibi yalnız değilsin. Gece kaloriferler söndüğünde, 12’den sonraki ilk uyanmasında, kalın bir yelek giydiriyorum. Hem daralmıyor hem de üşümüyor diye tahmin ediyorum. Ayağında mutlaka çorap oluyor. Üstünü örtmek için ısrar edersem, yani o açtıkça yeniden yeniden örtersem, kesinlikle uyanıyor. Bir de elektrik sobasını açıyoruz gece odasında. Benim 2 kat (yorgan+battaniye) örtündüğüm sıcaklıkta o nasıl üşümüyor şaşırıyorum her anne baba gibi.


moodswing

mine, evet bu kadar çok cevap gelmesine şaşkınım ben de :) dün gece yine üstünü örteceğim derken sinirlendirip ağlattım çocuğu.

kalın versiyon pijama aldım, bir de tulum deneyeceğim bakalım. çoraplar malesef çıkıyor bir şekilde minik ayaklardan...


yuksel_

ayaklı tulumlardan deneyebilirsin, içine nasılsa body de giyecek. ayağı-beli kapalı olur en azından. ben en çok belim açıktayken üşürüm, rüya da öyle gibi geliyor hep belini kapatmaya çalışıyorum. 


kader_eymen

body + ayaklı tulum + ince bir süeter yada tişört ( havanın çok soğuk olmasına göre ekliyorum ) + uyku tulumu...


yesimk

Asnaya katılıyorum kesinlikle. bizler sobalı soğuk evlerde büyüdük. ben de eşimde yorganı paylaşamaz küçüklükten beri sarılarak yatarmışız. bizim nesil böyle sanırım. sorun evlerimiz kaloriferli çocuklar bunalıyor ve üstlerin açıyorlar. soğuk odada yatsalar açacakların sanmıyorum. yorgan ya da battaniye fazlalık gibi gelmeyecek onlara.

 


Sinem_E

Merhaba,

Sorununuza çözüm olarak www.sleeptight.com.tr web adresinizi incelemenizi öneririm. Kesinlikle uyku tulumlarından cok daha işlevsel ve kurtarıcı bir ürün. İyi günler.
Cevaplamak için Üye ol