Dışarıdan özel bir doktorun anlaşmalı özel hastane de doğum yaptırması

zeyno_k soruyor: 5

Merhaba, henüz 23 haftalık hamileyim. Maşallah, şimdilik herşey normal gidiyor . Fakat doğumu nerde yapacağım konusunda kafamda çok soru var.Doktorum Mitra Özdemir. Kent hastanesi ni düşünüyorum. Yakın zamanda Kent hastanesinde doğum yapan var mı? Çok pahalı mı, ek masraflar çıkıyor mu, çıkıyorsa hangi durumlarda? Allah korusun bir aksilik olduğunda, doğum ücreti içine bunlar dahil değil sanırım. Diğer kafamı karıştıran soru ise dışarıdan bir doktor başka bir hastane de ne kadar rahat hareket edebiliyor? Yeteri kadar bizimle ilgilenebilir mi? Bu konuda ki tecrübelerinizi paylaşır mısınız? Çok teşekkürler

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


CiciAnne

Son soru için cevap veriyorum; Benim doktorum dışarıdan geldi.

Suit oda konuştuğumuz halde; doğumum erken başlayınca apar topar gittiğimiz  hastanede suitlerin dolu olduğunu söyleyip küçük oda verdiler; doktoruma haber vermiş eşim, telefonla suit odaya geçirtti beni. Yani son derece konuya ve hastaneye hakimdi. Kendisi ve eşi için de daha o gelmeden bir oda hazırlandı. Eşi orada istirahat etti o benimle ilgilenirken vs.

Doktorlar her hastanede kendi eviymiş gibi rahat ediyorlar.

Yenidoğan servisi iyi ise hastanede başka bir şeye gerek yok. Doktorun iyi olsun yeter.blackcrow

Biz doktorumuza nereyi önerirsiniz diye sormuştuk. iki hastane önerdi farklı fiyat aralıklarında. bunlarda o kadar çok doğum yaptırdım ki,  kendi muayenehanem gibi ne nerde biliyorum dedi. ama başka bir hastane seçerseniz oraya da gelirim dedi. bir tanesi zaten bizim düşündüğümüz hastaneydi isabet oldu. doğumum başladığında doktoru aradık. o da hastanedeki tüm ayarlamaları yaptı hemen telefonla. gittiğimizde neredeyse kapıda  bekliyorlardı bizi.  mabel'in dediği gibi yenidoğan servisi iyiyse, doktorun iyiyse gerisi sorun değil. ama durumu hastanecilik olarak algılayan bazı hastanelere  özellikle de bir tanesine (kendi reklamlarında yazıyor bu) dikkat et. verdikleri bozuk sağma aletinin bile parasını istediklerini duymuştum.


ozlem25ege

kocaelide özel hastanede doğum yapanlar ve sezeryan doğum ücretleri hakkında bilgisi olanlar paylaşsın


sabremre

benimde aynı sorum olacak. sigortam allianz. poliçem optimum. doktorum dışardan olacak bu durumda doktor ücretini karşılayacak mı??? bilen varmı?


jildando

Benim sigortamda sizinkiyle aynı idi, doktorum dışardandı, hastanede 100%100 anlaşmalıydı. Özel doktorun hastane doktoru kadar olan ücretini karşıladılar, aradaki farkı biz ödedik.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Okulda şiddet ve kızımda çiş kaçırma sorunu 2

galaksi2 5Y
Son: HOPELESS,

Kucakta uyuma!imdat! 5

Boğazda kızarıklık 0

Parmak emme 3