yeşil kanlı kaka

ikincianne soruyor: 5


2 aylık bir bebeğim var .2 haftadan beri bezinde sümüksü taze olmayan kan görüyorum. kakanın rengi yeşil 1 kere tahlil yaptırdık . temiz çıktı. çocuk cerrahına yönlendirildik.ulturasonda bişey çıkmadı.meckel vertikülü şüphesiyle sintigrafi istedi.çektirmek istemiyorum başka yolu yokmu???          BANA YARDIM EDİN !!!... 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Burcu

canım benim çoook geçmiş olsun kuzucuğa :( tam bilgi sahibi değilim ama süt alerjisi olan bebeklerde de bu tür belirtiler oluyordu diye hatırlıyorum..bu konuda araştırma yapıldımı ? 


pinarbyk

Benim bebeğimde de tam 2. ayında yeşil kanlı kaka yapıyordu. Birçok kez amip tahlili yaptırdık, bir şey çıkmadı. Kan tahlilleri yapıldı, bir şey çıkmadı. 2 hafta boyunca süt ve süt ürünleri içeren hiçbir şey yemeyerek diyet yaptım, çünkü bazı bebeklerde anne sütünden geçerek süt ürünlerindeki bir madde alerji yapabiliyormuş. Sonuçta hiçbir şey değişmedi. Ta ki katı gıdaya geçtiği 6. aya kadar sürdü bu durum. İç batın ultrasonu bile çektirtmişti doktor, içte bir yerde kanama mı var diye, o da temiz çıkmıştı. Doktor bile bir teşhis koyamadı, 6. ayın sonunda kendiliğinden geçti, her şey normale döndü. Benim de çok moralim bozuluyordu bu durum karşısında ama bir çözümünü de bulamamıştık. Bizim bebeğimiz biraz gazlıydı, gazını çıkarabiliyor olsa da bağırsak gazı olan bir bebekti. Gaz da yapabiliyormuş bu çeşit kaka. Uzun lafın kısası kendiliğinden geçti bizimki, umarım sizde de önemli bir şey çıkmaz, geçmiş olsun.


Damla

Kan olduğuna emin misiniz?

Bir memeyi kısa süre emdiğinde, eğer hep önsüt içiyorsa bu da yeşil kakaya yol açabilir diye biliyorum.


babu

cok gecmis olsun. ben de bebegimin kakasinda bir kere biraz kan gormustum ama sanki burnu biraz kanamis sumugune karismis o da kakaya gitmis gibiydi. (biliyorum acayip bir senaryo ama) doktorumuzla konustugumuzda kakada kan gorulurse kaka cıktıgı andan sonra 15 dk icinde tahlil edilmesi gerektigini soylemisti. yani kaka yaptigini gordugun anda beze bakip kan varsa laboratuvara kosmak gibi. belki o sekilde bir sonuca ulasilir ama tabi doktorunuzun yapmasi gereken bir yonlendirme bu. ben sadece biziminin verdigi bilgiyi paylasmak istedim. biz bir daha kan gormedigimiz icin girmedik o maratona.


ozge_deniz

merhabalar

pinarbyk benim bebeğimin durumu da sanırım seninkiyle aynı o yüzden sana sormak istedim. 6 aylık bir oğlum var. 3 aydan beri kakasında kan ve mukus var. Kolonoskopi yapıldı. Alerji teşhisi kondu. Süt süt ürünleri, yumurta, fındık fıstık, balık, dana eti, kivi,çilek diyeti yaptım. Geçmedi. Oğlum 1 aydır kilo alamıyor.Gitmediğim doktor kalmadı.Şimdi özel mamalara başlatmak istiyorlar. Bende kendiliğinden geçer mi diye düşünüyorum. Anne sütünü kesmek istemiyorum.Senin bebeğinin kilo alımı nasıldı. Henüz ek gıdaya da geçemedim. Moralim çok bozuk...Yardımlarınızı bekliyorum.  Teşekkürler...Cevaplamak için Üye ol