Hangi bebek bezi

gurkanyucel soruyor: 10

Bu soruya verilecek cevaplar reklam niteliği taşıyacağından site açısından sorun olur mu bilmem ama şu sıralar en büyük sorumuz bu:Hangi bebek bezi? Önce Prima denedik ama doğru boyunu kullandığımız halde 1-2 defa taştı ve bebeğimizin üstü başı battı. Herhalde münferit bir olaydır diye üzerinde durmadım ama tekrar sayısı artınca Huggies'e geçtik. Onda hiç taşma olmadı ama o da bebeğimizin baldırlarında iz yapıyor. Taşırmamak için fazla sıkı bir lastik yapmışlar sanırım. Ne yapmak lazım?

Bu soruyu cevapla


116 Cevap


Damla

Benim favorim Molfix. Eskiden Dynamic Baby diye daha pahalı bir modeli vardı, her yerde olmuyordu. Hala varsa, çok şahane bir bez.


evren

Ben de Prima denedim ve aynı sorun oldu. Molfix'e geçtik, hala da kullanıyorum ve memnunum. Huggies de denedik bir kere, bir sorun yaşamadık ama yine molfix'e döndük. 


somerb

Bizim bu olay mazide kaldı ama valla benim de favorim molfiks olmuştu..(Adını yamultayımda reklam etkisini azaltmış olalım..hehe..)


Ozlem

Ben de Molfix kullandım ve çok memnundum, ancak bez seçiminde üzerinde yazan kilo aralığını dikkate almamak gerekiyor bence belki bir büyük boya geçseniz sorununuz çözülür.


ozguranne

Biz prima ve huggiesi dönüşümlü kullandık. İkisinden de memnun kalmakla beraber prima daha uygun geldi bize. Taşma problemi hiç olmadı. Sanırım bebekten bebeğe değişiyor uygun bez. Genel bir doğru yok. Denemenizi, bir de değişik bir boyla denemenizi tavsiye ederim.hande

bizde ilk prima ile başlamıştık ama günde en az 4-5 kez üstü ıslanıyordu özellikle bel bölgesi. Sonra huggies kullanmaya başladık yaklaşık 4 aylık olana kadar kullandık herzaman 1 numara büyüğünü kullanmak zorunda kaldık. Özellikle erkek bebeklerde daha sık rastladım bu soruna. Huggies çocuk hareketlenene kadar iyi ama 4 numaradan itibaren üretim hataları olan paketler var ve çocuk hareketlerini biraz kısıtlıyor. 4 aylıktan itibaren tekrar primaya döndük bir daha da sorun yaşamadık. Molfixde kullandığımız oldu o da güzeldi. 


gurkanyucel

aman allahım,bu kadar cevap beklemiyordum doğrusu,herkese çok ama çok teşekkürler ilginiz için. uzun zamandır şehir dışındaydım ve giremiyordum,bir anda bu kadar cevap görünce çok şaşırdım:)

hmm,çok merak ettim şimdi şu molfix'i. en kısa sürede deneyip sonuçları aktarayım
herkese tekrar çok teşekkürler.ne güzel bişiymiş bu nurturia yaw:)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Neredeyse tüm markaları denedim. Bir boyda memnun kaldıysam diğer boyunda hüsran yaşadım neredeyse hepsinde...

Huggies biraz kalın ama bu beni rahatsız etmiyor.

4 no'ya geçtiğimizden beri huggies kullanıyoruz, bana göre 10 numara bir bebek bezi. Bel lastiği özelliğiyle diğer bezlerden ayrılıyor.

Bu ara külot gibi giyilen bebek bezlerini düşünüyorum. Sadece primada 5 noda var o da çok pahalı. Eskiden daha yaygındı sanki, acaba kullanımı kolay değil mi, neden üretimi azalmış olabilir??

Yağmur bezini değiştirirken yerinde durmuyor, temiz bezi bağlarken de çok zorlanıyorum, temizlik aşamasında sıkıldığından temizlendikten sonra bezlenme kısmına katlanacak sabrı kalmıyor.

Ben de nurturia'yı çok sevdim. :)yusufunalemi

en baştan beri molfix de karar kıldım.sabit gidiyorum.ben memnunum.oğluma kalırsa mümkün olsa bezi altından asla aldırtmaz.:)
şu külot gibi bezlerden ben de kullandım ama kullanımda farkı yok bence zira altını temizlerkenki kısım çocuğu bıktırdığından o kısma gelene dek epey daralmış oluyo zaten.molfix di yine benim kullandığım marka...


Aysegul_Yagmur_Irmak

Demek molfixin de külot gibi olanı var. Hani ayaktayken giydiriveririm demiştim, ama o da zor demek.Cevaplamak için Üye ol