Hangi bebek bezi

gurkanyucel soruyor: 10

Bu soruya verilecek cevaplar reklam niteliği taşıyacağından site açısından sorun olur mu bilmem ama şu sıralar en büyük sorumuz bu:Hangi bebek bezi? Önce Prima denedik ama doğru boyunu kullandığımız halde 1-2 defa taştı ve bebeğimizin üstü başı battı. Herhalde münferit bir olaydır diye üzerinde durmadım ama tekrar sayısı artınca Huggies'e geçtik. Onda hiç taşma olmadı ama o da bebeğimizin baldırlarında iz yapıyor. Taşırmamak için fazla sıkı bir lastik yapmışlar sanırım. Ne yapmak lazım?

Bu soruyu cevapla


116 Cevap


Loxodonta

Aysegul aynı sorunu ben de yaşıyordum. Bence kakanın bu kadar dışarı çıkmasının nedeni gazla birlikte yaptığı için biraz fışkırması. Primanın yeni bezi, beyaz paketli Sensitive'i tavsiye ederim. Sıvı kakayı çok güzel emiyor, ben çok memnun kaldım. Ama bu özellik sadece 1,2,3 bedenlerde varmış. Biz 4 bedene geçtiğimiz için artık bunu kullanmıyoruz. Eğer 3 beden kullanıyorsan tavsiye ederim.


Aysegul_

arkadaşlar şu anda huggies kullanıyorum 3 no 4 - 9 kg arası. bizimki 7 kg ama sanki küçük geliyor boydan kısa gibi. yan bantlarını bağlarken çok zorlanıyorum. bu arada huggiesde de kaka taşması prima kadar olmasa da yine oluyor 1 2 günde bir. bugün 4 no aldım onu deneyeceğim o da olmazsa prima sensitive care a geçerim kurtulamadım gitti bu kaka taşması olayından.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bir de fırfırların dışa dönük olduğundan emin ol adaş. Çok yaptığında bizde de taşma olabiliyor, primada da huggiesde de. Sen kiloya bakma, boydan kısalıyor bezler, bel boyu yetersiz kalınca hemen bir büyük boya geç. İnşallah 4 numarada kaka taşma sorunu yaşamazsınız.


Aysegul_

amanın sen doğurdun di mi???? ya ben günlerdir ilk defa giriyorum bütün gelişmelerden uzak kaldım. Gözün aydın Allah analı babalı büyütsün.. Nasıl Irmak her şey yolundadır umarım


Aysegul_Yagmur_Irmak

:) Hihihihi, çok teşekkür ederim canım. Ne yapalım işte sabahtan akşama kadar sırayla bez değiştir, mama yap, emzir, iki çocukla hayat devam ediyor. :) Yarın 2 haftalık oluyor Irmak hanım. Çok şükür bu kuzum da uslu, ama abisi gibi büyüyünce yaramazlaşabilir de, hiç belli olmaz. ;)



Aysegul_

ya fırfırları da çıkarıyorum, bantları da simetrik yapıştrıyorum hepsine dikkat ediyorum ama halledemedim bir türlü. huggiesde en azından fazla kaka yapmamışsa genelde taşma olmuyor ama biraz fazla yapıverirse taşıyor. ek gıdaya geçince kaka katılaşıyor mu o zaman belki taşma da azalır


Marlasinger

Ayşegül tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün.İki çocuklu hayata hoşgeldin canım;))Ne güzel usluymuş Irmak hanım inşallah böyle de devam eder.
Ben geçenlerde evy baby aldım çok beğendim tavsiye ederim huggies ve evy baby dönüşümlü kullanmaya başladım.
Ek gıdaya geçince oğlumda çok katılaşma olmamıştı ama kızımın katılaştı kakası.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Adaşım, peki nereden taşıyor? Mesela bizim oğlanda bariyerlerden taşıyor. Ek gıdaya geçince katılaşma oluyor tabi. Yani ishal olmadığı sürece daha katı oluyor.

Heheheh evet iki çocuklu hayat hızla başladı, şöyle 3 aylık falan olması için sabırsızlanıyorum. :) Evet, inşallah Irmak'ın bu hali devam eder, abimlerin oğlan 18 gün büyük, mahvediyormuş abimleri.

Evy baby'yi ben de 1 noda kullanmıştım Yağmur'da, çok memnundum ama sonraki 2 numarasında sürekli taşma oldu, bir daha da almadım. O zamandan beri değiştirmişlerdir gerçi.



Aysegul_

bizim prima ile belinden taşıyordu kakası. huggies ile bazen bacaktan bazen belden ama daha çok bacaktan taşıyor. bugün ek gıdaya başladım bu arada bakalım inşallah her şey yolunda gider. büyük boy huggiesi kullandım beli biraz bol geldi bantlar nerdeyse üstüste geldi ama biraz böyle deneyeceğim olmazsa bir de prima sensitive care deneyeyim


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bu prima premium care'in sıvı kakayı emme özelliği gerçekten çok güzel. Ben oğlandan kalanlarla karışık kullandım, gerçekten çok farklı. Ama sadece 1, 2 ve 3 noda varmış bu özellik. İnşallah artık taşma olmaz canım yaa, gerçekten çok can sıkıcı oluyor, otur bir de kıyafet değiştir, onları yıka falan.



Cevaplamak için Üye ol