Hangi bebek bezi

gurkanyucel soruyor: 10

Bu soruya verilecek cevaplar reklam niteliği taşıyacağından site açısından sorun olur mu bilmem ama şu sıralar en büyük sorumuz bu:Hangi bebek bezi? Önce Prima denedik ama doğru boyunu kullandığımız halde 1-2 defa taştı ve bebeğimizin üstü başı battı. Herhalde münferit bir olaydır diye üzerinde durmadım ama tekrar sayısı artınca Huggies'e geçtik. Onda hiç taşma olmadı ama o da bebeğimizin baldırlarında iz yapıyor. Taşırmamak için fazla sıkı bir lastik yapmışlar sanırım. Ne yapmak lazım?

Bu soruyu cevapla


116 Cevap


kuzununannesi

ben premium care kullandım, sanırım bizim ufklıgın seyine yapıstıgından olsa gerek bi kac sefer bezinde kan gördüm, aktif bebege gectim  sorunum son buldu.. hugies guzel ama sanki biraz sert gibi, evet hiç sızıntı olmuyor onda ama kalıp gibi olması hosuma gitmedi benim..

aktif bebektede soyle bi sorunum oluyor, bezini dikkatli bi sekilde baglamama ragmen ikide bir belinden idrar sızıntısı yapıyor. sabah kaldırıyorum bakıyorum yatagı ıslanmıs, bez dolmamıs ama belinden sızıntı yapmıs.. bu sorunu ne premium care de nede huggiesde hiç yasamadım .. ama onlardada farklı sıkıntılarım oldu işe.. ne yapacagım bilemiyorummm..


Aysegul_

huggies ile de son günlerde devamlı bacaktan kaka taşması olduğundan (belki de 4 no kullandığımdan büyük geldi ama 3 no da çok küçük oldu huggiesde) artık premium care'e geçtim. daha 3 bez kullandım ama şu ana kadar memnun kaldım hiç taşma olmadı. biraz baldırları çok iz yapıyor fazla sıkıyor sanırım ama gerçekten de bez çok hoşuma gitti. diğerlerinden daha yumuşak ve farklı bir dokusu var


kuzununannesi

bizim sıkıntımız bezdenmidir değilmidir bilmiyorum ama (yukarda bezden diye yazmıstım) bezinde surekli görülen kan lekelerinden dolayı oglusum 2 haftadan zorunlu olarak sunnet edilecek:(((

strese girdimmmmmmm


Asude_42

Bizde doğumdan beri prima kullanıyoruz.  yenidoğan paketlerinde bende taşma, sızma problemleri yaşadım ama 3 noya geçince nerdeyse tamamen kayboldu tüm sıkıntılarımız. Sadece fazla yada gazlı kaka yaptığında yanlardan taşıyor biraz.
Prima tüm bezler içinde yumuşaklık yönünden 1 numara bence. bu  yüzden primayı bırakamadık


Asude_42

Bizde doğumdan beri prima kullanıyoruz.  yenidoğan paketlerinde bende taşma, sızma problemleri yaşadım ama 3 noya geçince nerdeyse tamamen kayboldu tüm sıkıntılarımız. Sadece fazla yada gazlı kaka yaptığında yanlardan taşıyor biraz.
Prima tüm bezler içinde yumuşaklık yönünden 1 numara bence. bu  yüzden primayı bırakamadıkAysegul_

ya bizimkinin poposu ilk defa çok kızardı tam pişik değil ama baya kızarık. acaba premium care'dan olabilir mi? premium care ile pişik yaşayan var mı? yoksa acaba ek gıdaya geçmek de pişik ihtimalini artırıyor mu 15 gündür yoğurt ve meyve yiyor çünkü. bu gece de sabaha karşı kaka yaptı ben de hemen değiştirmedim sabahı bekledim ama hep böyle yapıyorum hiç kızarıklık olmamıştı şimdiye kadar.


Aysegul_

şu ana kadar prima , prima premium care, huggies ve molfix kullandım. doğumdan itibaren prima ile sorun yokken 4. aydan itibaren nedense sürekli belinden kaka taşmaya başladı. bir türlü düzelmeyince bel lastiği olması nedeniyle huggiese geçtim. bu seferde bacak fırfırından devamlı surette kaka taşıyordu. bir de huggies sert ve kalın geldi bana. bu sefer prima premium care'a geçtim. süper yumuşak bir ürün ve çok emici, hiç taşma yaşamadım. ancak bu bezi kullanırken 3 kez pişik oldu 1 ay içinde. ek gıdaya da geçmiştim o süreçte kesin olarak beze bağlayamadım ama premium care ile pişik yaşayan başkalarını da duydum. bunun üzerine son olarak molfixe geçtim. 1 aydır kullanıyorum. şu ana kadar hiç problem yok, umarım böyle devam ederiz :)


bersu_792

molfıxten banada deneme urunu yolladılar bakalım  yarın kullancam oğlumun poposunun tepkısı ne olacakbersu_792

molfix guzelmıs bundan sonra bunu kullanırım


mesuttt

arkadaşlar molfix kullanıyorduk fakat bir arkadaşım istanbulda bir fabrikadan çocuk bezi verdi star baby soft markası denedik ve inanamadık ne sızdırma ne pişik nede kızarıklık yapıyor ancak hiç bir yerde satılmadığını sadece yurt dışı ülkelere gönderildiğini öğrendim ve üzüldüm.inşallah türkiyedede satılır. molfixe devamCevaplamak için Üye ol