Hangi bebek bezi

gurkanyucel soruyor: 10

Bu soruya verilecek cevaplar reklam niteliği taşıyacağından site açısından sorun olur mu bilmem ama şu sıralar en büyük sorumuz bu:Hangi bebek bezi? Önce Prima denedik ama doğru boyunu kullandığımız halde 1-2 defa taştı ve bebeğimizin üstü başı battı. Herhalde münferit bir olaydır diye üzerinde durmadım ama tekrar sayısı artınca Huggies'e geçtik. Onda hiç taşma olmadı ama o da bebeğimizin baldırlarında iz yapıyor. Taşırmamak için fazla sıkı bir lastik yapmışlar sanırım. Ne yapmak lazım?

Bu soruyu cevapla


116 Cevap


hatice

bizde molfıx kullanıyoruz suara külot olanındanda kulanmıştım ama bı pakettten baska almadık çünkü bel kısmı çok lastıklı iz yapıyor  kaşınıyor tabıkı gıymesı cıkarması kolay ayakta oluşuda cok güzel ama işte lastığini fazla buldum bıraz fıyattıda çok ıyıdı aslnında


yusufunalemi

doğrusu bana zor geldi bizimki çok mızmız bu nedenden olabılır belki ve başka çocuklarda bu etki olmayabilir:)


Damla

Ben molfix'in normal bezlerini beğendiğim halde, külot gibi olanını sevmemiştim. Hatice'nin dediği gibi lastik kalitesi iyi değildi.

Prima'daki genel yoğun parfüm kokusunu sevmemekle birlikte, Prima'nın külot bezinin yapısı daha güzeldi.

Tuvalet eğitiminin başlarında, çişini de epey tuttuğu için, bez temizse tuvalete götürdükten sonra tekrar çekmesi kolay olduğundan iyi geliyordu bu bezler. Bir de çocuk ayakta durmayı öğrendikten sonra, özellikle dışarıda, mesela arabada, yatırmak gerekmeden, hemen iki dakikada külot gibi giydirerek bez değiştirebilmek için zaman zaman kullandık bu bezlerden. Kaka temizliği için geçerli değil tabi ama Ilgaz katı gıdaya geçtikten sonra genelde günde bir kez akşamları düzenli kaka yaptığından, dışarıda çok kaka temizliği gerekliliği olmuyordu.


mkv

biz de bu taşma olayından dolayı cok sık bez değiştirdik, hemen hemen hepsini kullandım. En son babystar da kaldık, yani onda taşma olmadı.Artık bez mi iyi geldi yoksa, yoksa zaten bitecek miydi bilemiyorum :) 3,5 ay civarında sonlanmıştı bu taşmalar bizde... ama duydugum kadarıyla erkek bebeklerin cogunda bu taşma oluyormuş (sanırım anatomik yapıdan)


yerdenizbuyucusu

Biz prima kullanıyoruz, Damla'nın dediği gibi parfümünü ben de sevmiyorum ama yine de en memnun kaldığımız bez prima oldu. Bir ara molfix denedik o da çok kalın geldi ve hafif pişik yaptı.senayc

yeni doğan döneminde biz de prima kullanmıştık, ve bu son oldu. günde 2 kere taşıyordu. huggies kullandık uzun süre memnun kaldım, baby star da huggies kadar iyi. gece yatmadan çok içecek içyiyse sabaha çok çiş yapmış oluyor ve bel bölgesi her ikisinde de ıslanıyor. erkek çocuk olmasından kaynaklanıyor sanırım o da.


banuka

Buradaki yorumları okuduktan sonra tamamen benim oğlumun sorunu olduğunu zannettiğim "Prima'da taşma" meselesinin hemen herkesin başına gelmiş olduğunu gördüm, içim rahatladı (nedense?).. Biz de Huggies kullanıyoruz.. Koca poplu küçük bir karınca gibi görünmesi dışında bir şikayetimiz yok! :)


cestanous

Biz hep prrimaa kullandık. Bi ara külot şeklinde olanı da kullandım, bağlatmadan kaçtığı için:) Fakat sanki normaline göre daha sertti, sıkışıyo gibi geldi. Şimdi normal-külot olmayan- le devam ediyoruz.
Alibabanın çiftliği eşliğinde:-Pgurkanyucel

piuuu,ben bu soruyu sordugumu bile unutmusum cevaplar ise dolmuş taşmış:))) herkese çok çok teşekkürler, deneyimle öğrendik ki "en iyi bez" olayı bebekten bebeğe değişiyor. Prima taşırıyor, Huggies bacağını sıkıyor diye şikayet ediyoduk,Molfiks aldık hem taşırdı hem de bacağını sıktı, bi de üstüne pişik oldu:)) tekrar huggies'e döndük ama şimdi bi de baby star'ı merak ettim bu yorumlardanzeynep

kesinlikle huggies, çok memnunuzCevaplamak için Üye ol