Hangi bebek bezi

gurkanyucel soruyor: 10

Bu soruya verilecek cevaplar reklam niteliği taşıyacağından site açısından sorun olur mu bilmem ama şu sıralar en büyük sorumuz bu:Hangi bebek bezi? Önce Prima denedik ama doğru boyunu kullandığımız halde 1-2 defa taştı ve bebeğimizin üstü başı battı. Herhalde münferit bir olaydır diye üzerinde durmadım ama tekrar sayısı artınca Huggies'e geçtik. Onda hiç taşma olmadı ama o da bebeğimizin baldırlarında iz yapıyor. Taşırmamak için fazla sıkı bir lastik yapmışlar sanırım. Ne yapmak lazım?

Bu soruyu cevapla


116 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Daha önce de yazmıştım sanırım, biz ilk zamanlar prima ve evy baby kullandık. Daha sonra huggies kullanmaya başladık. Çok memnunum ama primayı da o kadar çok öven var ki, aktif bebek boylarını denememiştim, aldım, güzel, ince oluşu da hoş ama huggies'in bantları büyük büyük ya bağlaması falan daha kolay ve hoşuma gidiyor belini sarması. Prima'nın içinde kum gibi bir şey var, onlar emiyor sıvıyı sanırım. Biraz itici geldi başta ama alıştım ona da. Yine de sanki huggies bana daha yakın...


YesilAnne

Biz başından beri Prima kullandık. Evet belirli bir dönem geçirdi ama bence bu birazda bebekle alakalı. Hala prima kullanıyoruz.


Annegozuyle

Biz de Prima'yı tercih ettik. Çok da memnunuz. Herhangi bir taşma problemi yaşamadık. sadece bir defa taştı şimdiye kadar!
Fakat biraz baldırları sıkıyor sanki. Diğer bezlerde de aynı sorun var diye anlıyorum. Ne yapsak acaba?


hayatto

Prima - molfix ve huggies denemelerinden sonra belinin lastikli olması ve diğerlerine göre sızdırma yapmaması nedeniyle huggiesde karar kıldık biz. 4 aydan bu yamna huggies kullanıyoruz.


denizsen

ben olaya yeni bir boyut kazandırayım mı? henüz çocugum yok ama olduğunda, hazır bez zorunluluk dışında kullanmayı düşünmüyorum.malum plastikten yapılan çok sağlıklı olmayan bir yapısı var ve kullanım sonrasındada çevre kirliliği yaratıyor bence.pamuklu yıkanabilir bezler var özellikle amerikada kullanıldığını biliyorum. hatta biraz araştırdığımda Türkiye de de 2 firmanın getirttiğini görmüştüm.

tabii gerçek hayata bu fikrin yansıması nasıl olur bilemiyorum siz ne dersiniz?yerdenizbuyucusu

Denizsen, ben de çok düşünmüştüm yıkanabilir bez kullanmayı ama  gerçekten zaman çok kıymetli oluyor ve hazır bez seçeneğim olduğu için rahatlığı tercih ettim. Çünkü sürekli bebekle ilgilenmek gerekli, geriye kalan çok az vakti de bekleyen işler yapılarak ya da dinlenerek geçiriliyor. Bir de yıkanabilir bez hazır bez kadar emici olmadığı için sızdırma ve bebeğin ıslanma sorunu olur sanırım.


zelmore

huggies kizimda pisik yapti. prima da arkadan cıkıyordu daha kucukken... bez isi cocuktan cocuga degisiyor sanirim. deneme yanilma yontemi ile bulunuyor...


Annegozuyle

Buraya yorum bıraktıktan sonra Prima defalarca taşma yaptı!!! Bizim bıdık bu arada biraz fazlaca kilo aldı, sanırım onun da etkisi var. Ayrıca bacaklarını sıkma sorunu da fazlalaştı.
Bunun üzerine sitedeki yorumları da dikkate alarak Huggies aldık. Şimdilik memnunuz. Hiç taşma olmadı:) şimdilik:) kenarları da prima'dan daha iyi sıkma açısından...Saduman

şimdiye kadar prima,haggies kullandık.bir ara molfix denedik her iki bebeğimde de pişik yaptı. bir ara can bebeyi deniyecem! sonra yorumumu yaparım...


Berna

oğlum da hazırbez olarak hep Prima kullandık, sık sık olduğu pişiklerin bezden kaynaklanabileceğini düşünerek Huggies denemek istedik işte o zaman bez pişiğinin ne olduğunu gördüm, poposu 1 saat içinde kıpkırmızı olmuştu, üzerine basılmış gibiydi. Böylece pişiğin sebebinin bez olmadığını anlamış olduk. Neyse bu deneyimden sonra Primayı bırakamadık. Bizim buradaki marketlerde Molfix nadir bulunuyor, Primanınsa her boyu mevcut. Molfixi denemek isterdik.
Daha sonra tuvalet eğitimine ilişkin yazılardaki tavsiyeler, bebek bezlerinde beyazlatıcı kullanılmasının ve diğer kimyasalların, bebek bezlerinin vücudu fazla ısıtmasının çocuğa zararları olduğuna, bebek bezlerinin yarattığı çevre kirliliğine dair yazılar,okuduktan sonra yıkanabilir bezlere geçmek istedim. http://www.wen.org.uk/
Bu sektörde Türkiye'deki tek girişimci BabyNeo'nun www.babyneo.com.tr  bezlerini sipariş edip oğlum da kullanmaya başladık. Garip bir süreçti, kakaları temizlemek zor geldi açıkçası. Aldığımız bu bezlerdeki lastikler oğlumun bacaklarını sıktı, havlu oluşları giysilerini zor giymesine, bez arasına yerleştirilen ektra bezler hareketlerinin kısıtlanmasına neden oldu.
Lastikleri kesip havlu bezleri rahatlattım, bezler biraz daha vücuduna uygun ve kullanılabilir oldu. Havlu bezin dışınan sızdırmaz bez kullanmak işleri daha da zorlaştırıyordu.
Araştırmalara devam ettiğimde çok çeşitli yıkanabilir bebek bezleri denedim ve şu anda oğlum fuzzibunz'un harika bezlerini kullanıyor. www.fuzzibunz.com Bu bezlerin de  olumsuz yönü yaz ayları için pek kullanışlı değiller, polar diyebileceğim iç bölümleri var.
Yazın genellikle altını bağlamadığımız için sorun olmadı.
Yıkanabilir bez kullanmak piyasada hazırbez varken kolay değil.Hazırbezin rahatlığı cezbedici. 
Biz de genellikle Sinan kakasını yaptıktan sonra ya da ben evdeyken bu bezleri bağlıyoruz. Cevaplamak için Üye ol