Hangi bebek bezi

gurkanyucel soruyor: 10

Bu soruya verilecek cevaplar reklam niteliği taşıyacağından site açısından sorun olur mu bilmem ama şu sıralar en büyük sorumuz bu:Hangi bebek bezi? Önce Prima denedik ama doğru boyunu kullandığımız halde 1-2 defa taştı ve bebeğimizin üstü başı battı. Herhalde münferit bir olaydır diye üzerinde durmadım ama tekrar sayısı artınca Huggies'e geçtik. Onda hiç taşma olmadı ama o da bebeğimizin baldırlarında iz yapıyor. Taşırmamak için fazla sıkı bir lastik yapmışlar sanırım. Ne yapmak lazım?

Bu soruyu cevapla


116 Cevap


annecugun

primanin parfumu beni olduruyor bu nedenle huggies tercihimiz ozellikle yeni dogan boyu ilk 1 ay bizi cok rahat ettirdi


Damla

Bir arkadaşım stok fazlası Prima'larını bize vermişti. Ben de onları bir bez poşetin içinde balkona asıp birkaç hafta havalandırıp kullanmıştım :)


YesilAnne

Evet primanın parfumü gerçekten rahatsız edici. Eskiden bebiş daha çok küçükken kaka kokusuyla bile karıştırıyordum. Yanıltıcı bir kokusu var :) Ama şimdi ek gıdalara geçtikten sonra yanılmak ne mümkün :)


gurkanyucel

Berna, yıkanabilir bez kullanmış birisinin deneyimlerini gerçekten çok merak ediyordum, çevremde bu bezleri kullanmış kimse olmadığından olumlu/olumsuz yönlerini öğrenememiştim, bu yazı çok faydalı oldu,teşekkürler

Bu arada nurturia'ya her girdiğimde "ne kadar çok cevap yazılmış,yaşasın" diye seviniyorum,herkese teşekkürler:)


ozguranne

Yesil anne, sen soyleyince hatirladim.
Primanin kaka kokusuyla karisan bir kokusu vardi gercekten ek gidadan once:) kozgur

Huggies'e geçtik, önceden bizde Prima kullanıyorduk, 18 aydan sonra Huggies'e geçtik ve şimdi çok memnunuz.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bir de primayı bağlamadan önce açmak çok zor oluyor, bariyerler beze yapışık oluyor, bazen açarken bariyerler yırtılıyor. Primanın tek avantajı ince olması bence. Kokusu da gerçekten rahatsız edici. Ama görüldüğü gibi kimi primadan, kimi huggiesden, kimi de başka markadan memnun. Bebeğe göre de değişiyor.


gurkanyucel

bu arada az önce öğrendim ki bu soru tüm zamanların en popüler sorusu olmuş,heyoo:)

bizde son durum şu:başta molfixten memnun değildik ancak Özlemin tavsiyesi üzerine 1 boy büyüğüne (oğlumuz 6,5 kg olmasına rağmen 9 kg için olan 4+'ya) geçtik ve şimdi çok memnunuzinciboncuk

taşma olayı genelde bezin markasından değil de boyundan kaynaklanıyor. bir boy büyüğe geçme vakti gelmiş olabilir. Biz prima ve huggies kullanıyoruz fiyat bakımından hangisi uygunsa onu alıyoruz doğduğundan beri.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Birkaç yıl önce Huggies jeans adında bir ürün çıkarmıştı, kot desenli bez, hatırlarsınız. Bu yaz için yine böyle birşey çıksa keşke. :) Sonradan neden üretimden kaldırdılar acaba.

Dün Carrefour'dan Prima Fırsat Paketi aldım 4+ no, içinde 120 bez var ve fiyatı 33.95 TL.

1-2 hafta önce de Prima uyu ve oyna 5 no aldım, birkaç tane denedim... 2 nosunu kullanmıştım, bir sorun yaşamamıştım.

Bir de stokta Huggies'lerimiz var 4+ ve 5 no.

Yeni gelene de Prima yenidoğan (sarı paketler) almaya başladık. 2 nosunu aldık ama geçen seferki gibi 1 no Evy Baby alıcam, primadan daha güzel gelmişti o zaman bana...

Benim gibi prima uyu ve oyna kullanıp da memnun olan var mı?

Aslında fiyat olarak pek bir farkı yok normal Prima'dan çünkü paketlerde bez miktarı çok değil. Ben de uyu ve oynanın kokusu daha güzel diye, bir de değişiklik olsun diye alayım dedim. :) Umarım bir sorun yaşamam. 
 
NOT: Bana prima aktif bebekten tek farkı esnek yan bantlar gibi geldi.Cevaplamak için Üye ol