Hangi bebek bezi

gurkanyucel soruyor: 10

Bu soruya verilecek cevaplar reklam niteliği taşıyacağından site açısından sorun olur mu bilmem ama şu sıralar en büyük sorumuz bu:Hangi bebek bezi? Önce Prima denedik ama doğru boyunu kullandığımız halde 1-2 defa taştı ve bebeğimizin üstü başı battı. Herhalde münferit bir olaydır diye üzerinde durmadım ama tekrar sayısı artınca Huggies'e geçtik. Onda hiç taşma olmadı ama o da bebeğimizin baldırlarında iz yapıyor. Taşırmamak için fazla sıkı bir lastik yapmışlar sanırım. Ne yapmak lazım?

Bu soruyu cevapla


117 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Birkaç yıl önce Huggies jeans adında bir ürün çıkarmıştı, kot desenli bez, hatırlarsınız. Bu yaz için yine böyle birşey çıksa keşke. :) Sonradan neden üretimden kaldırdılar acaba.

Dün Carrefour'dan Prima Fırsat Paketi aldım 4+ no, içinde 120 bez var ve fiyatı 33.95 TL.

1-2 hafta önce de Prima uyu ve oyna 5 no aldım, birkaç tane denedim... 2 nosunu kullanmıştım, bir sorun yaşamamıştım.

Bir de stokta Huggies'lerimiz var 4+ ve 5 no.

Yeni gelene de Prima yenidoğan (sarı paketler) almaya başladık. 2 nosunu aldık ama geçen seferki gibi 1 no Evy Baby alıcam, primadan daha güzel gelmişti o zaman bana...

Benim gibi prima uyu ve oyna kullanıp da memnun olan var mı?

Aslında fiyat olarak pek bir farkı yok normal Prima'dan çünkü paketlerde bez miktarı çok değil. Ben de uyu ve oynanın kokusu daha güzel diye, bir de değişiklik olsun diye alayım dedim. :) Umarım bir sorun yaşamam. 
 
NOT: Bana prima aktif bebekten tek farkı esnek yan bantlar gibi geldi.


hilaltimur

molfix kullanan ve memnun kalanlardanım


hande

prima uyu ve oynadan bende mumnun  kalmıştım fakat huggies'ler sürekli defolu çıkıyor hiç memnun kalmadım


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bana defolu huggies denk gelmedi ama sikayet.com 'da birçok şikayet gördüm, hepsine paket paket bez göndermiş, çok çok özür dilemişler, paketlerdeki seri noları istemişler ki üretim yapan cihazı incelesinler.


hande

4 numaradan itibaren defolular okadar çok denk geldiki bana belki % 95'i uzun zamandır almıyordum geçen aldım gene defolu. işin acı kısmı elimdeki defolu bezleri paket paket istanbul'a yollamam ve karşılığında bir özür mesajı bile almamış olmam. Amerikaya bile yazdım. dünyada bir numara olan bezin Türkiyedeki haline bakın:((
daha öncekilerinde bel kısmındaki lastikli bölüm yoktu. geçen aldığımında bezin sol yapıştırması yarıya kadar kopuk. ve bezledikten kısa bir süre sonra tamamen kopuyor. ayrıca bacak kısmına gelen lastikli kısmında da bir gariplik var. 

Yoksa bendemi bir tuhaflık var anlayamadım. 4 numaraya kadar oldukça memnundukAysegul_Yagmur_Irmak

Allah allaaaah çok ilginç, yani tesadüf daha doğrusu. Biz de neredeyse sürekli huggies alıyoruz 4 nodan beri şimdi aylardır da 4+ kullanıyoruz, hiç defolu bez denk gelmedi, 1 tane bile.

Senden özür bile dilememeleri de çok kötü olmuş. Gerçekten böyle büyük bir firmaya hiç yakışmamış.


hande

aniden çok idrar yapmayla alakalı gibi geldi bana. Çünkü yeni değiştirdiğimiz bez oluyordu bez neredeyse kuru ama çocuğun beli ıslak oluyordu primayla. ama sadece 4. ayına kadar oldu bu durum. bu süreçte de huggies iyi gelmişti. sonradan bizde primaya geçtik eski durumlar yaşanmadı.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Hande biz de aynı durumu o aylarda yaşamıştık. :D Erkek çocukların o aylarda bir anda fışkırtma sorunu mu oluyor ki, hehehe, hiç düşünmemiştim, olabilir, neden olmasın aslında.

Başakçelik senin yazdıklarına da sonuna kadar katılıyorum, yalnız ben de şunu anlamıyorum bak sen 4+'ya yeni geçmişsin, geçenlerde oğlu 8 aylık olan bir arkadaşım bana kaç no kullandığımı sordu, 4+ dedim, ona 4+ artık dar gibi geliyormuş 5 noya geçecekmiş, acaba bazı anneler büyük boy bez bağlamayı mı tercih ediyorlar. Biz de daha ne kadar 4+ kullanacağız merak ediyorum doğrusu. Neyse artık küçülenler ufaklığa kalır diyorum. :)Aysegul_Yagmur_Irmak

Ama arkadaşımın bebeği de kilolu değil ki, normal bir 8 aylık bebek. Bizim bel boyu kısaldığından bir büyük beze geçme durumumuz var. 4 numarada böyle oldu mesela. Bel boyu kısa geldiği için 4+'ya geçmiştik. Tombik bacak da etkili oluyor tabi ama bizim bacaklar öyle çok da tombiş değil. :)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Hehehehe hepsi bir farklı işte bu bebişlerin. :))

Prima hakkında bir şey belirtmek istiyorum. Ben en son 2 no prima kullanmıştım, sonra 3 no evy baby ve daha sonrasında hep huggies almıştık. Geçenlerde işte büyük paket prima almıştım, bütün bezleri açarken sorun oldu, bariyerler yapışık gibiydi, bağlamadan önce bezleri açarken yırtılacak gibi oluyordu. Sinir olmuştum.

1-2 hafta önce şu dev ekonomi kutularından aldım. Yine aynı no 4+, bunlarda böyle bir sorun yok, huggies gibi yani, bariyerler yapışık değil, açması çok kolay. Demek ki dedim önceki pakette sorun vardı. Hatalı bezlerdi yani. Şimdi prima bağlayacağım vakit çekinmiyorum çünkü bezlerin yırtılma olasılığından doğan bir stres olmuyor bende. 4+ ve 5 no bezleri huggies, prima ve prima uyu ve oyna olarak stoklamış durumdayız. Umarım bu paketlerde hiçbir sorun yaşamam.
 
Ufaklık için bile almaya başladık. Prima 1 ve 2 no bezlerden. :)Başa döndük. :)))Cevaplamak için Üye ol