Hangi bebek bezi

gurkanyucel soruyor: 10

Bu soruya verilecek cevaplar reklam niteliği taşıyacağından site açısından sorun olur mu bilmem ama şu sıralar en büyük sorumuz bu:Hangi bebek bezi? Önce Prima denedik ama doğru boyunu kullandığımız halde 1-2 defa taştı ve bebeğimizin üstü başı battı. Herhalde münferit bir olaydır diye üzerinde durmadım ama tekrar sayısı artınca Huggies'e geçtik. Onda hiç taşma olmadı ama o da bebeğimizin baldırlarında iz yapıyor. Taşırmamak için fazla sıkı bir lastik yapmışlar sanırım. Ne yapmak lazım?

Bu soruyu cevapla


116 Cevap


batuhaninannesi

Ben de oğlum doğduğundan beri prima kullanıyorum ve çok memnunum.Zaten ben pişikle bezin alakası olduğunu düşünmüyorum.Yedikleri ve içtikleri şeylerden,cilt yapısından ve uzun süreli aynı bezle kalmasından kaynaklanıyor olabilir.Gerçi uzun süreli diyorum ama oğlum gece 9 gibi yatar sabah 8 de kalkar onca saat duruyor ve hiç pişik olmadı.
Bir yaşına kadar da sebamed pişik önleyici krem kullandım düzenli olarak.Şiddetle tavsiye ederim.


smyy

bende kesinlikle molfix diyenlerdenim. canbebe ile başladım, prima falanda kullandım en son molfixde karar kıldık biraz büyüdükten sonra  farkı çok anlaşılıyor. bacak arası dar, beli lastikli buda bebegin daha rahat hareket etmesini saglıyor.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Daha önce de yazmıştım sanırım ama prima da bizde inanılmaz pişik yaptı. Yani ben pişik nedir bilmiyordum huggiesde. Şimdi size kaç kere pişik yaşadığımızı sayamam. Birkaç ayda hem de. Resmen bez bölgesi kanadı oğlumun! Ben de bol bol krem sürüyorum korkumdan (ki hep sürerim). Prima huggies karışık gitmek daha mantıklı geldi bana çünkü primanın ince oluşunun da avantajı var sanki.


Marlasinger

Ben de oğlum ilk doğduğunda prima kullanıyordum ama inanılmaz pişik oluyordu sonrasında bütün bezleri denedim.En uygunu huggiesdi bana göre.Arada primada indirim promosyon varsa alıyorum ama onun dışında hep huggies kullanıyorum.Beldeki bantlarının genişliğini pek sevmiyordum huggiesde neyseki yeni çıkan ürünlerde inceltmişler,daha yumuşak dokulu birde bacak arasını daraltmışlar ve tam istediğim gibi bir bez olmuş.
 


gamze_

bizde primanın pişik mağdurlarındanız, huggies kullanıyorumAysegul_Yagmur_Irmak

Aaa huggiesin bantları incelmiş mi? Bir süredir prima kullandığımız için huggiesleri henüz açmamıştım. İnşallah bizimkiler de yenilerdendir. 30-40 adet kadar prima 4+ kaldı, onlar da bitince 5 noya geçicez. Bakalım huggiesde pişiksiz güzel günlerimiz devam edecek mi... Çok merak ediyorum doğrusu.


Marlasinger

Evet Ayşegülcüm çok daha iyi olmuş böyle;)Ambalajındaki mavi renk yenilerde daha koyu ve üzerinde kitap okuyan bebek yerine annebebek fotosu var.Ben bu yenileri İçerenköy carefourdan aldım ve aldığımda müthiş indirim vardı mega boyları 16,90 dı.2 şer tane aldım bebişlerime ertesi gün tekrar almaya gittiğimde 23,90 olmuştu fiyat:(


Aysegul_Yagmur_Irmak

Aaa biz de indirimden aldık 16,90'a Migros'tan, yanında da 3 tane ıslak mendil vardı. Şimdi bakamam da yarın bakarım paketlerdeki resimlere. :)

Aslında uygun fiyata bulmuşken bol bol almak lazım. Biz ıslak mendil de olunca fiyatı çok iyi diye 1 paket Yağmur'a (5 no bir tanecik kalmıştı), 2 paket de Irmak'a aldık. Şimdi 5'e huggieslerle başlayayım bakalım eğer pişik olmazsa hiç, bundan sonra primadan uzak dururum. Gerçekten her bez açışımda stres oluyorum artık. Ki her defasında pişik kremi sürüyorum ve 3-5 saatte bir mutlaka bez değiştiriyorum. Neyse işte herkes bebeğine uygun olanını zamanla buluyor. :)Marlasinger

Bu arada pişik kremi demişken aklıma geldi ben LR ve nivea nın pişik kremlerini kullanıyordum.İlk defa chicconun aldım çok kötü daha fena pişik oldu bebeklerim:( Şimdi tekrar niveaya döndük.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben dalin, uni baby, nıvea, sebamed baby cream kullandım. Aslında hepsi çok güzel ama sebamed baby cream'in kıvamı çok güzel, losyona yakın. Chicco hiç kullanmamıştım ama öğrendiğim iyi oldu.Cevaplamak için Üye ol