Hangi bebek bezi

gurkanyucel soruyor: 10

Bu soruya verilecek cevaplar reklam niteliği taşıyacağından site açısından sorun olur mu bilmem ama şu sıralar en büyük sorumuz bu:Hangi bebek bezi? Önce Prima denedik ama doğru boyunu kullandığımız halde 1-2 defa taştı ve bebeğimizin üstü başı battı. Herhalde münferit bir olaydır diye üzerinde durmadım ama tekrar sayısı artınca Huggies'e geçtik. Onda hiç taşma olmadı ama o da bebeğimizin baldırlarında iz yapıyor. Taşırmamak için fazla sıkı bir lastik yapmışlar sanırım. Ne yapmak lazım?

Bu soruyu cevapla


116 Cevap


PinkPrincess

Cevapları okuduktan sonra kendime çok güldüm.Kızımın kakasının şeker gibi kokmasının sebebi bezimizin parfümündenmiş.Okuyunca bir bez aldım kokladım daha önce hiç mi koklamadım?:)
Yine kakasını 2 günde bir, çok yaptığı için taştığını sanıyordum.Demekki bezdenmiş.Primadan hemen vazgeçemem heralde ama bir büyüğünü alayım.Şuanda 3 numara kullanıyoruz.3 + diye numara var mı onu mu alacağız?Olmazsa Huggies denerim artık.Bu arada cevaplarda da yazılmış,huggies'in jean görünümlü bezinden yapsalar,ya da şöyle düz açık pembe filan.Ne güzel olur.Acaba neden yapmıyorlar ki?
Bir de bezin dışında nem gibi birşey oluyor.Sangi soğuk gibi.Taşma  değil gibi ama.Çok ıslattığında oluyor.Anlamadım.Sizde de oluyor mu?


Aysegul_Yagmur_Irmak

3+ yok, 3'ten sonra 4 var. Huggies'in birkaç yıl önce vardı jean desenli bezi, artık yok maalesef. Bize de kullanmak nasip olmadı.

İçinde çok sıvı biriktiğinden soğuk oluyordur. Oğlumun da öyle oluyor ama birkaç kere bakmıştım içini ellemiştim, ıslaklık içten hissedilmiyor.


Solmaz

Biz de şimdiye kadar hep prima kullandık. Şu an elimdeki 3leri bitiriyorum. 4ün küçüklerinden de denedik onlar da iyi oluyor. Bahsedilen pişik sorununu hiç yaşamadık. Doğduğundan beri sadece 2-3 kere pişti kızımın poposu, onlar da hep banyo sonrasına denk geldi. Herhalde gözenekleri açılıyor, ciltleri daha hassas oluyor diye düşünmüştüm. Ama taşma sorununu 4. aya kadar çok sık yaşadık. Artık kakadan sonra üst değiştirmek normal kabul edilir olmuştu bizim evde. Bezin özelliğiyle ilişkilendirmek hiç aklıma gelmedi, benim kız sağlam yapıyor herhalde diyordum:) Şimdi ek gıdalara başladık, o yüzden kakalarımız daha katı, taşma sorunu olmuyor. 

Marlasinger chicconun pişik kreminden memnun kalmamış. Biz de kızım doğduğundan beri hep onu kullandık. Sorun da yaşamadık. Dediğim gibi sadece 2 - 3 kez pişik oldu, onlarda da banyo sonrası diye krem sürmemiştik. Her bebeğin cildi farklı oluyor. Bir arkadaşımın kızı ıslak pamuktan normal ıslak mendile geçtikten sonra pişik olmuştu. Ben önce unibaby yenidoğan kullandım sonra da istediğim doku ve kokuda ıslak mendili bulana kadar bir sürü marka denedim hiç biri pişik yapmadı. Pampers, Johsons, Dalin ve en sonunda da Huggies'in mendillerini denedim. Pampers'ın ve Johsons'un dokuları güzel ama kokuları berbattı. Dalin de çok sabun gibiydi. Huggies'in hem kokusunu hem de kapatılabilir plastik kapağını beğendim. Artık onu kullanıyorum.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Huggies'ler yenilenmiş ama henüz deneme şansım olmadı, eldekileri bitirmem lazım önce. Bir de şu yeni primayı denemek istiyorum...

Huggies'in herşeyi güzeldir dermişim heheheh. Ay özledim huggies bağlamayı. :)

Paketlerin yanında ıslak mendil de verdiği dönemler ev bir dolu huggies ıslak mendille doluyor. Ben de kapaklı oluşunu çok seviyorum. Johnson's, Huggies en çok kullandıklarım. Bu ara Pampers da alıyorum. Bir dönem nıvea da almıştım, çok güzel ama fiyatı çok yüksek.

Bizim de kakamız zaman zaman taşar. Bu aralar da dediğin gibi neredeyse her kaka sonrası kıyafet değiştiriyoruz.


PelinSelin

Ben basindan beri Prima (Pampers) kullandim ve arada olan tasmalar disinda sorun yasamadim (o da genelde geceleri oluyor, fazla tuvalet yapildiginda kaldirmiyor sanirim :)) Ilk zamanlar pisik olmustu, ve bazen kakasini yaptiginda, onun icin de Mustela'nin bir kremi var cok iyi geliyor tavsiye ederim (pudra ve baska kremler de denemistim ama Musteladan sonra hicbirine gerek duymadim)Seda_

ben 16 ayık oğlum için Prima tercih ediyorum.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Geçenlerde yeni huggies aldım, eskileri kullanıyorum hala ama merak edip denedim, gayet güzel, daha ince ve kalıbı daha zarif. Huggies'le pişiksiz günlerimize geri döndük ama 3 paket primayı da araya sıkıştırmam lazım.


gamze_

ırmak yağmur bende çok beğendim huggies yan bantları da geliştirmiş daha pratik ve daha güzel kavradıAysegul_Yagmur_Irmak

Kesinlikle katılıyorum.


Aysegul_

ya bu primadan çok bunaldım  sürekli taşıyor ya belden ya bacak fırfırından!! hemen hemen her gün üstü başı kaka oluyor ki ben doğru bağladığıma eminim. fazla kaka yapmasıyla ilgili olduğunu da sanmıyorum çoğunlukla yapar yapmaz çıkıveriyor sırtından. huggies de yok ki burada onu alayım. neyse taşınınca ilk işlerden biri huggies'e geçilip o denenecek.Cevaplamak için Üye ol